IWD 2 Solo

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od alibaba »

hru za solo zaklinace je mazec a ne nuda :-D ... treba je sranda na sebe vylakat vsechny potvory z lokace a pak dat smrst abi-dalzima vadnuti nebo na partu sablic tana zakouzlit mass dominate... btw, Xwim se da taky ocarovat kouzlem mass dominate a svejm demonum pekne napraska :-D .

ztrata expu se vyresit ze proste se neprejde na dalsi lvl(klidne nechat 10lvlu a pak BOOM lvlup)

neznate nejakej jinej build, co se da dohrat solo? docela tezka volba, protoze je dulezity mit vysoky AC (min 40 na konci)

co treba nejakej hybrid druid?
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Bhaall »

Jop, já to dohrál za druida shiftera s EoU komponentem alternate shapeshifting...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od alibaba »

EoU neznam, ale jednou sem si zkusil nejaky vylepseni pro druida- promena v polodraka. Z druida se stala masina na zabijeni, prumerne 100 dmg na zasah, hmmm :-D ... ale za chvili to byla nuda, jen mlaceni :-(
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Bhaall »

Mno to by mělo být ono, pak háže shifty na polodraky, ale 100 dmg za zásah? :mrgreen: u toho nejlepšího shiftu což je elementární polodrak tak max 40 dmg :)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od alibaba »

ten druid premenenej na elementalniho polodraka sundaval dridery na 1-2rany :-D
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Frco »

Idem skusit teda aj ja prejst to za solo sorcerera, najde sa ochotna dusa a napise mi, ktore kuzla sa odporucaju davat? IWD II som presiel maximalne 4x, len s partou a moc si na vsetky suboje nepamatam.....
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Bhaall »

Pokud to pojedeš na HoF tak summony, pokud na normál tak ničivá kouzla ohnivý, elektrický a vzít si na to featy....duch ohně, dítě bouří.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Rozhodně by ti neměla chybět pavučina, ohnivá koule, alespoň jeden summon (II nebo lepší), z featů si dej alespoň průraznost kouzel. Hodí se jakékoli držení. Primárně bych být tebou specializoval zaklínače na luky/kuše a jako druhou zbraň palcát/kladivo/hůl/dlouý meč. Z kouzel se ještě hodí past lebka, magická střela (kdo by si ji nebral), upíří dotyk a jestli budeš mít ty skilly na zbraně, jak jsem poradil, tak rozhodně summony navíc. Nezaručuju se, že si zaklínač může vzít všechna tato kouzla, ale jel jsem solo s mágem (bohužel nedohrál, ale dostal jsem se celkem daleko a relativně v pohodě), a tak by to mělo být podobné.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Frco »

Hrat to budem normalne, ziadne mody, ani HoF. Summony tie si pamatam, ze v IWDII boli velmi silne, to suhlasim. Ale Vampire`s touch? Oplati sa vazne? :)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Carlos »

Já ho používal, když už šlo do tuhého, potřeboval jsem se healnout, ale zároveň ušetřit flaštičky. Na druhou stranu, jestli ho zvládneš léčit nebo dostatečně ochránit, tak je to samozřejmě ztracený slot. V tomhle byl mág lepší...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Bhaall »

Já to jel za druida spellcastera specializovanýho na ohen a elektřinu a řezal sem to jak nic...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Frco »

Tak moje postrehy za solo zaklinaca, pre niekoho mozno zbytocne, pre niekoho mozno zaujimave ;)

Hral som na normalnej obtiaznosti, s nainstalovanym komponentom EoU, konkretne Always get some XP a bonusovi obchodnici (nejako som to nepostrehol ani). Bez toho, aby som za prisery nedostaval expy by ma to prestalo bavit uz v prvej kapitole :)
Pacilo sa mi, ze to bolo pekne spravene a lvl 30 som dosiahol relativne na konci, cap remover na lvl 40 som ani neinstaloval, mal by som tipujem o dva levely viac, ktore by som si uzil mozno 2 hodiny hrania, to netreba :)

Trvalo mi to 5 dni, co ma dost prijemne prekvapilo, dvojka je teda asi predsa len o nieco dlhsia ako IWD.
Prislo mi to velmi lahke, na zaciatku kym som len vysiel z mesta som bol nejaky lvl 6, alebo aj viac. Ked som opustal Klastor cierneho havrana, bol som lvl 24 myslim. V 5. kapitole, tam uz pri niektorych subojoch zacalo prituhovat. V 6. kapitole mi vadilo, ze tam boli male lokacie, takze ked som vosiel, hned sa na mna zosypalo mnozstvo protivnikov.

Napriklad>pri vstupe do severed hand lokacie tam boli hned dve chimery + dost dalsich nepriatelov, nemal som na sebe jedine kuzlo zacastovane, kedze sa tam cestovalo 8 hodin. Takze kym som dal na seba klasiku, SS, Mirrror Image, tak to nejaky cas zabralo. Kym som dal nejake plosne kuzlo, prisery mi zrusili Mirror image, potom uz boli tak blizko, ze sa dalo jedine utekat a recastnut mirror image, potom opat utekat kym sa bude dat nieco plosne zakuzlit...taketo situacie mi vyslovene vadili.
Bez vyvolanych priser je to velmi tazke, prakticky vsetky suboje som neskor riesil rovnako, co troska zavanalo nudou: asi 4x nemrtvy/neskor Monster Summoning IX, mass haste, mordenkainov mec a ide sa.

Celkovo Mordenkainov mec sa mi tu zdal brutalne presileny vdaka tomu, ze ho drzim v ruke a nie je brany ako prisera ako v BG. Priemerne som s nim daval tak 25 dmg, s Improved haste 4 utoky za kolo, vdaka moznosti utocit na dialku je to pre mna jedno z naj kuziel IWD II. Niekedy mi ten sorcerer pripadal skor ako bojovnik, kedy som zakuzlil nieco plosne a potom ich mlatil mecom :) Aj ma to dost bavilo :)

Suboje:
Na nejaky vyslovene tazky som nenarazil, skor otravny, vid vyssie, z tych znamych strazcu Chachopeka som dal dole len tym mecom a recastovanim mirror imagu, uplne easy :) Sestku na cintorine poriesili 5x Frost gianti/Stitovci ladovi z haste a SS :)

Kuzla co som pouzival:
1. Magicka strela, Planouci ruce (trolovia zo zaciatku), Stit
2. Mirror Image, Ozvuceni (doporucujem nonstop mat na sebe v Ladovej pevnosti v 2. kapitole, kde akolyti kuzlia Ticho), Melfov kyselinovy sip (tiez skor zozaciatku)
3. Fireball, Fire arrow
4. Stone Skin, Zirava koule (zozaciatku), Mordenkainove silove strely (az ked ich bolo viac)
5. Sunfire, Ozivla smrt, Kuzel chladu
6. Retezovy blesk, Rozlozeni, Kyselinova boure, Hromadne zrychleni
7. Malavonuv Bes, Mordenkainuv mec, Seven eyes
8. Vyvolani nestvury VIII, Dehydratace, Ocisteni mysli (to len obcas)
9. Vyvolani nestvury IX, Zastita

Predmety sa mi zdaju v IWD II dost podivne, aj co sa tyka cien v obchode. Ked som napriklad predaval prsten +5 stastie dostal som za neho 18000....Celkovo tam neboli podla mna ziadne vyslovene pecky. Dobre, Roba vecny je predsa len presilena, ale mohli tam dat aspon nieco, co znizuje bud samotne vyvolavanie kuziel o povedzme 1 (nie, vylepsena iniciativa mi nestaci), alebo znizuje "prodlevu" medzi castovanim kuziel (v BG II myslim Improved alacrity na 9. lvl).
Trosku mi chybali kuzla ako Spell Sequencer a Dvojnik. Skoda, ze Dehydrataciu dali opat "friendly fire on". Nechapem ani, preco sa to nevola klasicky ADHW. Pokial viem, v jednotke sa to tak volalo.

Celkovo zaklinac je podla mna pre tych, ktori si chcu poriadne uzit masaker priser s kopou kuziel a bez nejakej vacsej narocnosti :)

Ako dalsie solo chcem skusit Druida.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od alibaba »

jen, ze neni vubec potreba mit kouzlo ozvuceni, kdyz ma zaklinac ve schopnostech subvocal casting. zpusobu jak hrat zaklinace je vic nez dost, btw me zas z baldurs gate chybi kouzlo retezova eventualita.
frco, podarilo se ti udelat finalni bitvu solo?
docela problem je udelat quest s amuletem se solo postavou, ale da se :-)
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Frco »

njn da sa aj to subvocal casting, vidis, to ma nenapadlo :)

Finalny suboj som zvladol solo, ale pomahali mi ti mnichovia. Najprv som dal dehydrataciu, killol som sumonnera schovaneho za dvojickami, potom som uz len castoval Monster Summoning IX a islo to lahko :) Dvojicky som si potom odlakal od jazierka naspat do tronnej saly, kde ich uz cakali frost gianti a stitovci :)

Aky quest s amuletom mas na mysli? Ten na Hrbitove? S tymi 6 bojovnikmi?
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od alibaba »

jj, presne ten quest na hrbitove se 6 bojovniky. zkousel sem to nekolikrat a podarilo se az na nejakej 15. pokus se solo postavou, samozrejme obtiznost podle pravidel.

Problem byl, ze vyvolany mag hned sesle dispell magic a tim padem vsechna ochranna kouzla zmizi, navic jeste da unsummon na vsechny pripraveny potvory, takze priprava byla marna. Posledni pokus me napadlo pred napred summony skovat vlevo uplne nahore a na sebe dat zlodejskou schopnost hide in shadows. Vyvolani bojovnici, nevim z jakeho duvodu, neseslali dispell magic ani unsummon... no pak sem je nejak rozmlatil. docela fungovala ohniva kouzla.

Taky sem zkousel solo barda, klerika, monka... ale nejde tak lehce postupovat jako se sorcerrerem, a navic to neni takova zabava... zaklinac je proste imba :-D (a ma odpoved na vsechny potvory ve hre)
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“