Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Na noteboocích to tak snadno nefunguje. Pokud jsou na nich Visty od výrobce, pak v podstatě reálně neexistuje možnost zbavit se jich. I přes mou nenávist k nim to však není ústřední problém tohoto týdne - tím je nefungující BG:T. Prosím, help!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od HiHi789 »

To se nenabootují instalační cd?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Zkus režim kompatibility - pravý cvak - vlastnosti - kompatibilita, jestli myslíš, že je to vistama.

U BG1 se mi také kdysi pokazilo jedno cd a hra se pak nenainstalovala celá a padala, vyřešilo to jeho okopírování a používání kopie.
Taky mi kdysi padalo BG, když jsem tam blbě nainstaloval tutu. Řešení bylo odinstalovat BG, smazat všechny soubory, které zbyly v BG adresáři (!) a znovu instalace.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

HiHi789: Ano, a můžeš si tam dát i třeba XPčka, ale Visty jsou pověstné svojí nesnášenlivostí se staršími verzemi. Kromě toho je nemožné se jich zbavit, ergo je zbytečné k nim cpát jakýkoli další OS, poněvadž ten bude (v lepším případě) pracovat tak napůl (pokud vůbec).

EDIT: Myšák: Nepomáhá, pořád stejný problém přetrvává. Asi to odinstaluju a nainstaluju UFO :evil:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
golpoton
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.1.2008 8:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od golpoton »

Ahoj prosimvás jediná róba neutrálního arcimága v BG1 je v High Hedge?nebo se dá splašit ještě někde jinde?A je nějaká možnost ji ještě získat, když jsem toho mága zabil?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Co já pamatuju, tak jsem žádnou jinou nepotkal. Pokud jsi toho kouzelníka zabil, tak jsi ,zabil' i jeho nabídku (možná měl ty lepší předměty někde zašité, ale moc bych s tím nepočítal). Moudřejší by bylo nakoupit a teprve pak zabíjet. Možná tu róbu potkáš někde v Baldur's Gate (mám na mysli město), ale spíš ne.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
golpoton
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.1.2008 8:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od golpoton »

No jo moje chyba. V Bg ji teďka hledám, ale už ani moc nedoufám.Jsem ho ani zabíjet nechtěl,ale pak se to nějak vyvrbilo a loadovat jsem nechtěl. No jestli je jediná v celym bg1 tak je můj zloděj/iluzionista lehce nahranej.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Ve městě už taková róba není, ale zdá se mi, že ji má ten kouzelník co ztroskotal spolu s Balduranem na vlkodlačím ostrově v ToSC.
golpoton
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.1.2008 8:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od golpoton »

ToSC neplanuju hrat. Už jsem se vzdal toho, že ji nějak poctivě získám tak mam dotaz ví někdo nějakej fígl jak by to šlo? Vim, že konzolí to v Bg1 prý nejde, ale kdyby někdo něco věděl byl bych moc vděčný.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Dá se nacheatovat v gatekeeperu. Ale nemít ji není až taková tragédie. Pořád můžeš střídat hbitě brnění a magické ochrany ;-)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Frco »

prosim kde sa v BG I a BG II ukladaju saves ? Pozrel som zlozky kde mam hry naintalovane ale tam to nie je. Viem ze sa to tu rozoberalo x krat, ale ani za nic som to nenasiel cez Hledat. Mozno by nezaskodilo pridat to do FAQ.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Asi ses díval špatně. Hra se ukládá do složky save(nebo mpsave u multiplayeru), kterou najdeš tam, kde je hra nainstalována.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Frco »

no praveze to tam nemam :)
A normalne pritom hram, ale ulozene pozicie neviem, kde sa svine na disku nachadzaju.
golpoton
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.1.2008 8:31

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od golpoton »

Zdravim prosím poradit s problémem, poprvý jsem instaloval BG1 na svuj notebook (win XP). A mam nemilý problém s tim, že kurzor se v menu a vlastně i všude jinde, než v samotný hře (ale v inventáři a infu o postavě zas jo) tzv.stínuje a ty stíny tam pak zůstavaj.Hrát se to dá, ale je to třeba i na okrajích obrazovky atd a kazí to hraní.Už jsem instaloval patch a zkoušel si pohrát s nastavením grafiky, ale neúspěšně. Jestli to tu někde je tak se omlouvám.
P.S: BGII mi na něm šlapalo(a šlape) naprosto bez problémů
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Když ti jede BG2, neuvažoval jsi o BG1Tutu? Převede ti to BG1 do enginu BG2, takže by ty grafické problémy měly zmizet.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“