IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

Máš deset obtížností - každá má svoji páku. Na dohrání jedné obtížnosti musíš projít pět úrovní nebo jak tomu chceš říkat.

Na 1. úroveň musíš vyhrát tři políčka z devíti, na 2. úroveň čtyři z devíti...až do sedmi políček z devíti na 5. úrovni. Na pořadí úrovní nezáleží, ale u každé obtížnosti musíš mít všechny.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od Welwet »

tak tetka jsem se zamotal jeste vic...asi moc piju a kourim tak se omlouvam

teda jedine,ze vlastne ty vyhry se vztahuji akorat az po 5 paku..
protoze jsi napsal az do 5 musi byt 7 policek..a ke konci jsi napsal ze vsechny musi mit 9
takze se to vyvraci ,nebo jsem to teda zas nepochopil ?? :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

Všimni si rozdílu mezi obtížností a úrovní - každá z 10 obtížností má 5 úrovní. Na každé úrovni musíš vyhrát různý počet políček (od 3 do 7) a úroveň skončí, když vyhraješ tři políčka v řadě - takže je musíš umisťovat tak, abys neudělal tři v řadě dřív, než máš potřebný počet políček.

Škoda že ten, kdo vymýšlel češtinu, si s tím nedal trochu práce a popsal to hodně sporadicky, já jsem to pochopil až asi napotřetí, co jsem to hrál.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od Welwet »

Pockat takze uz to docela i chapu,tetka mam jen problem s timdle..
takze zmacknu treba posledni paku a k te jeste musim zmacknout od 1-5 paku abych navolil uroven ??nebo cim volim tu uroven..?
Jinak teda na 5 uroven vzdy musim mit min. 7 policek..
Obrázek
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od Hupr »

Uroven nevolis nicim proste kazdou obtiznost udelas 5krat. Jednou musis vyhrat na kazde obtiznosti na pocet poli. Vyhrava 3 v rade ale ty musis zaskrtnout policka jeste navic ale aby si na¨ne nevyhral. No snad to pochopis :-D
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od Welwet »

Takze jen kazdou uroven budu hrat 5 a tim to konci jo?? =)
tak dekuju za vysvetleni
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

Jo, jo, každou páku musíš hrát pětkrát s různým počtem vyhraných polí.

Příklad: Páka č. 1

Vyhraju tři pole v řadě.

Znovu páka č. 1

Vyhraju čtyři pole.

Znovu páka č. 1

Vyhraju pět polí.

Znovu páka č. 1

Vyhraju šest polí.

Znovu páka č. 1

Vyhraju sedm polí.

Dostanu odměnu za dokončenou úroveň, nastavím páku č. 2 a jedu totéž.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od Welwet »

huste..tak to dekuju ..konecne snad neco vyhraju :lol: ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od Hupr »

A ty odmeny sou docela pekne :-D hlavne tech vyssich levelu. Ale IWD 2 sem hral uz docela dost davno tak jen podle toho co si pamatuju.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

Právěže mi přijde, že na posledních levelech už není nic užitečného - samé korály, které něco ubírají a moc toho nedávají. Nejlepší je Brilliant Shord sword +5 a Brnění z kůže Abishaie (DR 5/-).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

Zjistil jsem ještě pár věcí ohledně piškvorek, a tak to dám celé na jednu hromadu.

Piškvorkový mod zapnete, když zmačknete obě páky modů a pak aktivační páku (Ledový golem uprostřed piškvorek by měl hlásit, který mod je vybrán). Postava, která mod aktivovatla pak bude bojovat, zatímco zbytek družiny bude v bezpečí. Golem vás provede detaily.

Systém se dělí na Ranky - těch je deset a vybírají se těmi deseti pákami podél stěn. První Rank je vybrán původně.

Každý Rank má pět různých Levelů.

Na splnění Levelu je třeba vyhrát určitý počet polí a mít zároveň tři pole v řadě (jako u piškvorek). Počet polí, která musíte vyhrát je 3 až 7 (Level 1 jsou jen tři pole v řadě, Level 5 je sedm polí).

Za každý splněný Level dostanete jeden z těchto bonusů (podle pravděpodobnosti):

1) Drahokam a peníze
2) Magická munice
3) Zkušenosti
4) Svitek s kouzlem

Odměny se zlepšují s Rankem (Rank 1 - 400XP, Rank 10 - 6600-9000XP).

Když splníte všechny Levely (1-5), dokončíte tím daný Rank a získáte odměnu za Rank.

Ty jsou následující:

1) Dračí opasek (+3 Reflex)
2) Lektvar svatého něčeho (+2 Wis, -1 Dex)
3) Brnění z kůže Abishaie (+3 Armor/+4 Dex, 5/+1 odolnost na zranění)
4) Boty uzemění (6/- odolnost na blesky)
5) Vrhací sekera blesku (očarování +5, zranění 1d6, +1d6 zranění bleskem, 10% na +1d10 zranění bleskem, návratná)
6) Palice rozrušení (+3 útok, 1d6+3 zranění, očarování +5, zabíjí nemrtvé a bytosti z jiných sfér, pokud neuspějí v záchranném hodu)
7) Ledové kopí (+4 útok, 1d8+4 zranění, očarování +4, jednou za den může kouzlit ledové kopí (Icelance))
8) Dlouhý skládaný luk zesílení (+1 útok, +2 zranění, když je nositel zasažen útokem zblízka, získá +4 k náhodné statistice (Síla, Obratnost...) na pět kol, další bonus může získat, až když vyprší současný)
9) Hůlka mrtvých (sesílá kouzlo Vyvolej nemrtvého (Animate Dead))
10) Perfektní krátký meč +5 (+5 útok, 1d6+5 zranění, očarování +5, ignoruje u cíle bonusy na OČ z brnění a štítu)

Dalším bonusem je, že postava na sebe zakouzlí nějaké kouzlo, to většinou vyprchá, než stihnete znovu aktivovat mod, takže je naprosto k ničemu. Je tam jenom pár výjimek jako třeba Kamenná kůže, Regenerace, Božská schránka nebo Katovo oko.

Za první splněný Level získáte navíc Oriin klíč.

Když vyhrajete všech deset Ranků, získáte poslední bonus:
Chrániče z ledovcové perleti (Brnění +4, Obratnost -2, jednou denně lze seslat Strašlivé vadnutí, Kužel mrazu a Vyvolání menšího vodního elementála)

--------------------------

Problém je, že soubojů je dohromady 250 a ne všechny jsou zvladatelné (čím vyšší Rank, tím těžší, na konci jsou Gelugoni a podobná svinstva), takže budete rádi, když to dáte na 1000 loadů.

Podle mě je nejlepší odměna XP, takže jsem hru uložil před posledním bojem každého Levelu a loadoval, dokud jsem nedostal XP (jen na posledních třech Rancích se takhle dá získat 100 000XP). Určitě nejhorší je drahokam a peníze (v nejlepším vyděláte 5000) a na nic je i svitek (svitky jsou asi dané pro každý Rank, jeden kněžský a jeden mágův, nikdy jsem nedostal nic skvělého).

Na třetím Ranku mě přestalo bavit loadovat, dokud nedostanu zvládnutelnou příšeru, takže jsem začal používat Ctrl+X (cheat na zabití monstra). I tak jsem ale minimálně 200 krát loadoval, abych dostal XP jako odměnu za Level : )

Pro inspiraci, jak vyhrát sedm políček, aniž byste přitom vytvořili řadu tří, stačí jako první vybírat ta tmavá políčka a pak dva protilehlé rohy (tím získáte 6 políček), sedmé (a zároveň vítězné) už můžete dát kamkoliv. Se zbytkem už si snad poradíte : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od valcik »

Eh, mne sa raz podarilo získať tú abišajovu kožu, ale väčšinou beriem iba Lektvar svätej premeny a potom padám preč. :-P
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

No, s kůží Abishaie by ses měl dostat na šestý rank (když chvíli save/loaduješ, tak nejsou souboje tak tuhé), kde získáš ten palcát a tím se probiješ na desítku (většina monster vyšších ranků jsou jinosférníci nebo nemrtví). I tak je největší problém zabít potvoru do 60 sekund.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od valcik »

Presne tak, najhorší je ten časový limit. Ak proti vám nastúpi kyklop, alebo ľadový obor, je takmer nemožné umlátiť ho jednou postavou v priebehu 60 sekúnd. Síce aj pri piškvorkách funguje kúzlo Rozloženie, ale niektoré monštrá tam majú vysokú magickú odolnosť, preto musí mág takmer po každom boji odpočívať a to je veľmi otravné.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: IWD2: Piškvorky v Ledovém chrámu

Příspěvek od PostTrauma »

Jakmile získáš ten palcát, tak už je to vcelku v klidu, protože stačí jedna rána a 80% nepřátel je odesláno zpátky do své sféry (nestínový Kyklop nebo Mrazivý obr jsou tam dost výjimečně, Kyklop se ještě zvládnout dá s Power Attackem).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“