Oblíbené povolání

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Jaké je vaše oblíbené povolání?

Bojovník
11
19%
Barbar
5
8%
Druid
4
7%
Kněz
5
8%
Paladin
5
8%
Bard
8
14%
Zloděj
3
5%
mág
10
17%
Zaklínač
4
7%
Mnich
4
7%
 
Celkem hlasů: 59

Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

Popravdě, za čaroděje (a furt si budu stát za svým, že to NENÍ zaklínač) jsem ještě nezkoušel hrát, a ani mě to nějak neláká.
Ten můj nekromant je IMHO téměř bezchybnatý.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

počkat kde berete že je to zaklínač..? ten překlad tak je.....a myslím že je dost přesnej...
nebo jste sledovali zaklínače jako seriál (nebo film) a nesouhlasíte že je to nepřesné??
zaklínač je zaklínač.. :-) aspoň podle mě...


Jinak..do každé bany se hodí někdo jinej..já mám rači zaklínače...ikdyž neumí identifikovat a vařit lektvary..(záleží jak si ho uděláte)
ve hrách jsem vždy vyděl překlad zaklínač..
viděl jsem překlady jako mág ,čaroděj,kouzelník a všíchni těžili s inteligence..
ale zaklínače jsem vždycky viděl jako zaklínače...:-))
Obrázek
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

Já to beru, jako že je Sorcerer čaroděj, a to podle překladů pravidel ze stránky www.d20.cz , odkud to znám dříve než Icewind Dale a Baldur's Gate, a proto mi označení Zaklínač přijde proti srsti, kór když v překladech z výše zmíněné stránky je zaklínač kouzelník, který se specializuje na školu zaklínání.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Osobně dám přednost Sorcererovi před Zaklínačem nebo Čarodějem, ale kdybych si měl vybrat, tak ten Čaroděj, protože Zaklínač je buď Enchanter nebo Witcher (podle významu).

Oproti BG má Sorcerer v IWD výhodu, že nejsou expy za učení se kouzel, takže člověk nemá zvláštní využití pro mága.

Já nejraději bojovníka s OČ kolem 40, 4 útoky za kolo a kolem 200 životy, to je pak správná řež : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

40 oč?...kde pak jsi to nabral?:-D...to je nemožný..ještě aby měl 4 útoky..jestli by měl mít 40 oč tak jedine z buffama...
40 oč a štít dává smysl ale pokud nemáš dvě zbraně tak nevím kde nabrat 4 útoky...ještě je tam myslím schopnost že obětuješ útok na úkor obrany..ale nevím no..nikdy jsem to neměl. nebo měl ale nepoužíval...:)


nebo myslíš nějakej mód?
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Dohrál jsem Heart of Fury. S těma věcma tam není problém získat OČ 40. A taky se člověk dostane na maximální level, kde má 4 útoky : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

Mam za sebou rangera na obratnost..
Tzn ,max obratnost a utok na obratnost,mel dve zbrane protoze stejnak mel kozenou zbroj,stit myslim nebyl potreba protoze ma dost zivotu a ar take neni spatne,ale dmg je znacne o nicem..byl by pouzitelny kdyby mel backstap nebo neco podobneho ,jenze to uz by mohl pouzit i normalni ranger a ten by byl asi zas dost silny..
Takze to shrnu ..myslim si ze ..

Ranger je jako takovej cim dal vice o nicem,zvlaste v teto edici ,nemuze mit specializaci,ma mene bodu na perky(nebo odbornosti ?)
a kdyz bude mit dve zbrane na silu tak bude zase muset mit mensi ar a body pujdou zbytecne do obratnosti kvuli ar ..
nenasel jsem zadnej duvod proc ho hrat ,snad jen kvuli tomu ze je pro me prave oblibenej,o mnohem vice se asi vyplati bojovnik,napr clovek bude mit hned vice bodu,lepsi staty a specializaci
a tech par kouzel a znalost divociny ktera je spise rp nez na hratelnost mu teda moc nepomuze..?
no nevim v Bg byl treba lukostrelec,nebo mel backstap takze se dal vyvazit,navic mohl mit platovku
ale takhle bych raci misto nej dal paladina kterej bude mit lepsi bojove vysledky,take ar ,umi omnohem lepe mluvit a kouzla ma take lepsi...
navic ma perky na zloduchy coz se hodi..
Proto bych raci bral palacha ,wara,nebo barbara,ale i tak si ho asi jeste zahraju

Vidi to nekdo podobne chabe jako ja ??
Obrázek
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

IMHO není pravda, že paladin je lepší. Hlavně nemůže přijímat odměny za úkoly a nemůže lhát, nebo blafovat, prostě vždycky musí říct pravdu. Tím pádem jako řečník je celkem k ničemu.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

ty jo tak na odmeny jsem v zivote nemluvil s paladine,to da rozum,navic to je jen na penezni odmeny, kterych je fakt malinko..
lhat muze a to festovne,obzvlast kdyz mu das diplomku..
vzhledem k tomu ze stejnak neni jina moznost nez dat diplomku ,soustredeni a znalost kouzel..
Obrázek
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

Vážně? mě nikdy paladin nemohl lhát, prostě tam neměl ty možnosti, ačkoliv jsem mu dával "kecací" dovednosti.
A později v chrámu Yuan-Ti se tam nebudeš moct dostat tajně, pokud máš v družině paladina.

Tak mě napadá, nebyl ten tvůj "lhací" paladin multiclassovaný? Já jsem měl v chrámu Yuan-Ti čistého paladina, a ten se maskovat nechtěl. Pak jsem mu dal jednu úroveň kněze, a už to šlo. Tak možná, že ta jedna úroveň jiného povolání řeší i problém se lhaním.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

tak maskovane jsem do chramu nikdy nesel takze to hold nevim no..ani presne nevim jak,,
kazdopadne jestli to souvisi s promenou na neco tak paladin by mel byt odolnej vuci nemocem a jedum ,takze je mozne ze proto to neslo..
ale u tohodle fakt nevim
kazdopadne multi class ,priznam se jsem zatim nehral,leda tak v NWN a to jen kratce

ale jinak lhat a blafovat umi pekne..ale jakmile se potkate s posilama letohradu,tak je za nima to cestickou obr..a toho jsem treba i zastrasil..takze s paladinem jsem fakt nikdy problem nemel,krom peneznich odmen,ktere znam na spamet ,takze tam vzdy dam zlodeje nebo zakliance..pro tebe carodeje :dancing:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Zero »

Welwet píše:..pro tebe carodeje :dancing:
Ty si to pamatuješ? :-) Tak díky!

Já už jsem IWD2 dlouho nehrál, ale vsadil bych krk na to, že paladin lhát neumí. Nemá cenu se tu ve dvou hádat, uvidíme, co o tom napíší jiní.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

Noo taky jsem zvedaveh :D jestli se vubec nekdo vyjadri :dancing:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od PostTrauma »

Do chrámu se paladin určitě vtáhnout nenechá (resp. nemůže použít róbu učedníka), takže jediná cesta je přímý boj. A nevím, jak je to s nějakým blafováním a zastrašováním, ale taky by to neměl být schopný praktikovat.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbené povolání

Příspěvek od Welwet »

kdyby to slo,daly by jsme si match kdo bez boje nabere vice expu a dostane se dal v rozhovorech
ty treba toho rangera a ja palacha..krom zlodeja tam asi moc tak vykecanych postav neni..
jinak je jasne ze jestli jste si udelali blbeho palacha s moudrosti 10 ,charem 10 a nedali mu ani diplomku tak ze asi nebyl moc vyrecnej :naughty:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“