SW: Knights of the Old Republic 1

Staňte se součástí příběhu, ve kterém můžete změnit dějiny celého vesmíru. Vždyť Síla je všemocná.
Stránky: Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II

Moderátor: Ajantis

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Carlos píše:Hmm, je nějak omezen počet speed boosterů, které mohu přejet, při závodech kluzáků (resp. kolik mě jich ještě zrychlí)? Je to jen tak pro zajímavost (podobně jako ve všech NFS, kde se vyskytoval drag race, si stáhnu trainer, nehodlám přijít o nervy - což se během 3 posledních hodin u kluzáků téměř stalo :wall: ).
Jé, to mi taky strašně nešlo a nešlo mi to mimo jiné i proto, že jsem se u toho strašně vztekala, že mi to nejde. Nakonec se to i navzdory mé nešikovnosti zdařilo.
Ale závody kluzáků mi tedy k srdci vůbec nepřirostly, nejspíš proto, že i když ten na Tarisu jsem teď schopna zajet nejhůř na třetí pokus, jiné závody mi moc nejdou (zkusila jsem si párkrát nějaký zajet a neumístila se zrovna nejlépe) a proto mě nebaví.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Sadako: Mně se nakonec před dvěma a půl hodinami podařilo zajet čas 00:22:50 (vím, že to zní neuvěřitelně, obzlášť když jsem předtím 3x zajel čas 00:22:59, to je i na mě až moc náhod), což je jen o setinku rychlejší, než byl původní rekord. Absolutně nevím, v čem byla ta jízda odlišná od předchozích. Nicméně penízky potěšily.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Po delší pauzičce, kterou jsem si od KOTORu dal jsem jej úspěšně dohrál.

Jako první musím zmínit rozlišení dobro X zlo - výborné, obzvláště rozdíl mezi připitomělým tyranizováním a jakýmsi sobeckým prospěchářstvím. Příběh nebyl špatný, ale první polovina se jaksi táhla a mě ani moc nezajímal (autoři ho do Mass Effectu sprostě naklonovali, za což mají černý puntík). Další velice slušně zpracovanou věcí byly subquesty - alespoň většina z nich - a to jak po stránce scénaristické i hratelnostní a něco co bych označil za ,random eventy' si prostě zaslouží zlatou hvězdičku - sice jich je málo, ale jsou skvělé. Právě subquesty mě bavily asi nejvíce ze hry. Co je dále nutné pochválit je animace bojů, která je jednoznačně hodně stylová (lepší už asi jedině u Jade Empire). Grafika jako taková na mě působila dost nevyrovnaně a některé lokace převyšovaly jiné (tak třeba Kashyyk byl opravdu hooodně slabý, stejně jako první planeta). Hlášky části postav bych označil rovněž za stylové a u jedné postavičky mě zajímal i její příběh, což se často nestává. Dialogy se po čase hodně zlepšily a přestaly být naivní a stupidní. Odbornosti a speciální dovednosti jsem chválil už předtím, a tak nezbývá, než znovu zatleskat :applause: Supr! Totéž platí i o zbraních, zbrojích a jejich vylepšování, kam se hrabe Mass Effect. Možnost ovládání společníků byla rovněž k velkému užitku. Na závěr kladů zmíním hudbu u níž se (v rámci šetření superlativy) jen tiše pokloním a pro sebe brouknu cosi o mistrovství v oboru.

Několik záporů - nevyrovnaná grafika, některé postavy (z nichž chci jmenovitě zmínit Cartha, který mi vyloženě vadil), hodně slabá první polovina příběhu, mohlo by být více planet k navštívení, některé klišoidnosti, předvídatelný příběh obecně, po čase nejsou souboje výzvou, malý výběr ksichtíků, sektorovitost ála Neverwinter Nights, skutečně debilní inventář a interface a hlavně ZÁVODY :evil:

Suma sumárum se mi výlet do Star Wars hodně líbil i navzdory počátečním slabým dojmům, jen kdyby byl k mání vychytanější příběh. Mým osobním králem sci-fi RPG zůstává (po Albionu, samozřejmě) Mass Effect právě pro jeho lacinou filmovost - osobně se mi mnohem víc líbilo, jak se chopil příběhu a upravil reálie (právě proto, že se jedná o prakticky totéž co u KOTORu, můžu lépe srovnávat). Uznávám však svůj velký omyl - KOTOR je skutečně velmi dobrá hra i pro (ne)fanouška Star Wars.

89%
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od MCZ »

Carlos: vida :-), skoro jsem si říkal, že jsi byl dle prvních silně negativních ohlasů zaujatý.

Jen pár dodatků:

- Závody jsou špatné, ale není to stěžejní část hry, takže to tak nevadí - řekl bych, že spolu s inventářem jde o další hloupost z konzolových verzí. Ve druhém díle jsou závody ještě horší, mimochodem - resp. zabugovanější (nemohl jsem je vyhrát, jelikož akcelerátory nějak nefungovaly).

- Příběh mně přišel skvělý už od začátku, ale je pravda, že teprve od poloviny začíná gradovat a co teprve finále! (Zde je opět silný kontrast s K2, kde mi přišla silnější první polovina, oproti tomu finální část vyloženě příšerná - a to nejen kvůli soubojům, kterých bylo ještě více než ve finále prvního dílu.)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od sevencreature »

Závody a Paazak mi naopak přišly v KotOR velmi povedené - alespoň byla motivace je plnit a byly vcelku lehké (což odpovídá samotnému KotORu). V K2 to byla naprostá zbytečnost :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

7c: Pazaak jsem hrál jen jednou a ta hra mě nijak nebavila. Sice byla trochu zajímavá, ale klasický black jack nebo poker mám mnohem raději ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Jab »

Já naposled hrál i ten Pazaak hodně, páč jsem hrál powergaming (asi šesté hraní) a snažil se tak nahrabat co nejlepší výbavu. Až mě nakonec příjemně překvapovalo, co dobře (ultimátně) vybavený Canderous zvládne - když jsem tedy hrál za DS. Nicméně abych upokojil 7c, tak tu zhůvěřilost s šetřením si úrovní hlavní postavy na Jedie jsem de facto nedělal, resp. si "našetřil" jen jednu (=7 úrovní scoundrela a 13 Jedi Consular). Nutno podotknout, že i tak byla hra citelně jednodušší, než když jsem hrál dříve.
Tohle mi štvalo u druhého dílu. "Jediovské" light armor jsou všechny ošklivé, ale až do paláce na Onderonu to nejlepší, co se dá sehnat. A právě random objevování předmětů bralo ten příjemný pocit, kdy si člověk může svou postavu náležitě vystylizovat (byť i za cenu kompromisů v síle takové výbavy).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od MCZ »

Jab: co myslíš tím "šetřením"?

BTW pazaak mě bavil hodně :-).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od sevencreature »

Zhůvěřilost? Tedy, už jsem dlouho KotOR nehrál, ale 4 levely jsou tak maximum, jako ne-jedi, ne?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:Jab: co myslíš tím "šetřením"?
Když nezvyšuješ postavě úrovně před tím, než se stane jediem (čímž pádem má pak více úrovní jedie).
Odpovědět

Zpět na „Knights of the Old Republic I & II“