Civilization

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Která Sidova Civilizace je nejlepší?

Civilization
7
25%
Civilization 2
6
21%
Civilization 3
4
14%
Civilization 4 bude nejlepší
1
4%
Alpha Centauri
1
4%
Ani jednu jsem nehrál a stydím se
5
18%
Ani jednu jsem nehrál a jsem na to hrdý
4
14%
 
Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Hlasujem za civ2 aj keď som viac hrával jednotku.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Dávám hlas civ1 - neboť dvojku jsem nehrál a 3 jsem úspěšně založil do štůsku ''někdy vyzkouším'' :-D
Jinak jednička byla taktéž jedna z prvních her kterou jsem vůbec hrál. Hodin se u ní dalo strávit spoustu - díky systému, který je tu všem určitě moc dobře znám: ''tak, ještě jedno kolo a jdu spát''....shit! co tu dělá ten tank? - dobrá, tak ještě zabezpečím obranu a pak to vypnu....jé hele, oni jsou 3 ráno :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Civ2 na mém starém PC byla suprovní pařba. Jiné jsem nehrál, takže nebudu posuzovat.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Hrali ste dakto civ 3 ? Keď začnem scenár Earth - Huge stále sa objavujem na tom istom mieste nech to hrám za akýkolvek národ :roll:
To tam nieje niečo také, ako fixné pozície pre konkrétne národy ? Napr. aby Rimania začínali na Apeninskom polostrove, Egyťania v delte Nílu atď. :?:
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Tak som sa na rôznych stránkach dozvedel, že to s tou mapou je proste fakt :roll: Obrovské - pre túto Civilizáciu :-?
Včera som si odniekial stiahol mapu sveta a začal za Nemecko. Objavil som sa viacmenej na mieste kde som sa mal a tešil som sa až do chvíle keď sa ku mne dovalil prvý vojačik od Japoncov, ktorí sa rozložili niekde v grécku :evil:
Asi by to chcelo vyskúšať editor...
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Nuke: Nacista... :evil: 8-) :-D
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Arronax píše:Nuke: Nacista... :evil: 8-) :-D
Heh :?: Prečo :?:
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Jednotku sem jako malej hrál hrozně dlouho a v podstatě sem se na ní naučil základy angličtiny (trvalo mi asi 2 tejdny, než sem přišel na to, jak postavit město - bylo mi asi 7, to sou děcka trpělivější). Když se mi pak ale dostala do ruky trojka, tak mě fakt vzala, protože celej koncept dotahuje do téměř dokonality a prostě... no fakt sem jí žral :twisted:
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

A nevieš o nejakej móc dobrej huge world mape pre civ3, kte by boli civilizácie tam kde majú byť ? Strašne sa mi to nechce editovať :twisted:
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: Civilization

Příspěvek od Barsian »

jednoznacne civ jednotka... na starom pc som to drtil aj 8 hodin denne... jedneho casu som vyskumy vedel uz naspamat (hold mat zeleznice 500 rokov BC je celkom zaujimave :-) )
ostatne mi pripadali, ze okrem mnohych komplikacii nepriniesli nic nove (no okrem grafiky)

no asi jedina hra, kde komunizmus mal svoje vyhody :)
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilization

Příspěvek od 90210 »

civku jsem hral na sve ne moc kompatibilni imb 386 nekdy zkraje 90. let, grafiku jsem musel navolit cga (a ze to nebyla zadna slava ani ve vga) a nejela me mys. no proste peklo.:0) vtipny bylo, ze jsem tehdy vubec nechapal nektery herni principy, hral jsem strasne agresivne a na vsecny utocil, celou dobu mel jako statni zrizeni navoleny despotizmus (odradilo me to rozpousteni armady) a technologicky pokrok dohanel vyvojem spionu a rabovanim okolnich civilizaci. na spokojenost obyvatelstva jsem kaslal a nepokoje potlacoval vojenskou silou (v nejvetsich mestech jsem mel treba 20 jednotek). obcas se mi dokonce stalo, ze mi na moje valecne vozy vyrukoval oponent s tanky. druhy dil jsem nehral, ale cetl jsem na to tehdy recenzi ve score a moc me to nenadchlo. zato jsem si sehnal 3. dil i s datadisky a imho je to civka dovedena k dokonalosti. skvely je hlavne napad se vzacnymi a strategickymi surovinami. dalsi dily ve 3d me uz nelakaji.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilization

Příspěvek od Jab »

Docela chápu, proč někdo k Alpha Centauri potřebuje manuál (mně ho EA bohužel asi nepřibalila). Rozehrál jsem to za Gaiu a zpočátku prima. Ač hipíci, tak rychle nabírali jednotky z místní fauny a ne po až tak dlouhé době jsem vymlátil mapu (která je obrovská - což jsem si ovšem nastavil). Asi je to tím, že jsem se zatím tuhle civilizaci nenaučil, nicméně mi přijde strašně zdlouhavá. Než se člověk dostane k trochu rychlejším jednotkám, tak to trvá celé věky a podobně se to má i s "železnicí" (tubes). Doteď ještě nemůžu přesáhnout u města velikost 16 a to hraju už dva dny. Největší zmatek mám ale v "obdělávání" okolí měst. Ze začátku jsem právem bral fungus jako ekvivalent sněhu v civilizaci. Nicméně postupem času (a je to asi i stranou, kterou jsem si vybral) se ukazuje, že fungus už dává podstatně více než farma se solárním panelem. Pročež u každého města mám 1-2 "settlery", kteté povrch neustále předělávají dle toho, co se zrovna vyplatí. Což je trochu úmorné.
Jinak "setting" je hodně prima. Civilizace s příběhem holt. Moc se mi líbí různé cíle jednotlivých frakcí a s tím i rozdílné "přístupy" k vynálezům (atp.), často ještě okořeněno nějakým prima filosofickým citátem. Btw nejvíc mě zatím pobavila ta U.N. frakce. S oblibou jsem odmítal jejich návrhy na předání technologie a vysmíval se jim s tím, ať na mě zkusí uvalit sankce. Prostě jako v realitě. :-)
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Re: Civilization

Příspěvek od Red »

Hrál jsem všechny díly až na Alpha Centauru a mohu doporučit. Kdo nechce kupovat zajíce v pytli tak je pár freeware her s podobným konceptem, jako je třeba freeciv.
Ať žije BG a PT!
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Civilization

Příspěvek od Dremoran »

Ze zde nabízených musím jednoznačně zvolit Alphu Centauri, protože žádná jiná z civilizačních her nemá takovou atmosféru jako právě AC. Nejraději jsem hrál za Gaiany, i když v jiných hrách ekoteroristy moc nemusím, tady byli prostě ty nejvíc cool. V datadisku jsem pak zkoušel piráty.

Kdyby AC ve výběru nebyla, nejspíš bych zvolil C3 s datadisky, protože tam bylo už pár věcí, co v původních nebylo (autoexplore) a přišla mi nejvyváženější.

Pětka mi přišla strašně jednoduchá. V jednu chvíli mi celý svět vyhlásí válku, ale nikdo na mě nezaútočí... :eh: A to nemluvím o naprosto sprasené diplomacii, kde nic vyjednat nejde, ani ten mír. S tím musí přijít oponent a předá vám celou svou říši kromě jednoho města...

Nicméně k pětce někdo udělal mód, kde je mapa Faerunu!
http://forums.civfanatics.com/downloads ... e&id=20511
Rozehrál jsem to za Amn a Sarevok mi nechce dát pokoj. Naštěstí mám mocné spojence v Hlubině a Tethyru. :)

edit: ten odkaz je pro mód na původní hru, existuje i verze pro Gods & Kings.
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Re: Civilization

Příspěvek od Red »

To vypadá hodně drsně. Já pětku ještě nehrál :-)
Ať žije BG a PT!
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“