Baldur's Gate 3 (spekulace i fakta)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: Jsem si toho vědom, snažím se vnímat jen tu obsahovou stránku věci, formu nechávám stranou. A o to víc platí bod 3) předchozího příspěvku : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

PT: Můj názor je, že takové srovnání je naprosto zcestné. Nicméně kdesi na netu jsem viděl válet se v podstatě do knihy přepsaný scénář hvězdné trojice (BG, IWD, P:T; v angličtině samozřejmě) o jednoho ze scénáristů, jelikož mě ale číst na počítači nebaví, nevěnoval jsem jim žádnou pozornost. Jestli máš ale zájem, zkus to najít. Pak by bylo zajímavé to srovnat ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Kyblik »

Carlos píše:PT: Nemůžeš srovnávat žádnou knihu s žádnou videohrou, je to až příliš odlišný zážitek. Ano, Planespace dominuje na poli scénářů, ale kouzlo je hlavně v tom, že ten příběh jistým způsobem prožíváš. Knihy jsou o něčem jiném, navíc u nich úplně jinak pracuje fantazie (well, u starých her jsi ji mohl taky hodně zapojit, ale pokud nepočítáš textovky, je to nesrovnatelné).
srovnavat knihu a hru muzeme, obe dve sou media co neco vypravi. jiny zpracovani, ale vysledek stejnej. jak hru, tak knihu prozivam.
kdyz pribeh Tormentu prozivam, tak v cem sou knihy jine?? ;)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Kyblik: V interaktivitě, která (logicky) u knihy není. Proto se požitek mění, ve hře máš možnost ovlivňovat dění kolem sebe (v omezené míře, ale přesto), máš to zobrazené, nemusíš tolik zapojovat fantasii. Není to totéž, slovy klasika - není to ani jiná liga, je to úplně jiný sport!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: Přijde mi, že jste s MCZ nepochopili, že jsem neřekl, že PS:T je lepší než většina knih. Řekl jsem, že příběh PS:T (tedy míněno kostra příběhu, kdy chlápek s amnézií chce najíst svoji smrtelnost a když se mu to po mnoha generacích podaří, jde pykat za svoje zločiny do pekla (ten nehappyendový konec se mi obzvlášť líbí : )) atp.) je podle mě lepší než mnohé příběhy v knihách.

Je samozřejmé, že nemá cenu porovnávat různá média, protože každé disponuje jinými prostředky. Je možné, že jsem příběh PS:T viděl zasazen v prostředí, které plně využilo jeho potenciál, ale dělal jsem, co jsem mohl, abych se od toho oprostil. Taky to bylo řečeno s nadsázkou (což je na tom to vtipné, protože se z toho rozhořela diskuze).
Naposledy upravil(a) PostTrauma dne 16.9.2009 0:19, celkem upraveno 1 x.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

PT: Určitě, ale samotná kostra - 'hledání paměti' zas až tak originální není. Naopak je to dost klišé. Hodně tomu dodává i vizuální stránka. Myslím, že nemá cenu o tom nějak debatovat, pokud si to nepřečteme. Pak budeme moci porovnávat skutečně objektivě.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: Skutečně objektivně to nebude nikdy, a ani nevím, jestli to opravdu chceme. Zůstanu raději u toho, že PS:T má nejlepší příběh ze všech her, které znám : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Carlos »

Pod to se ti klidně podškrábnu svými třemi křížky a vlastní krví :-) Avšak mám takový dojem, že pro takový rozbor jsme tak úplně netrefili správnou sekci 8-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

Carlos: Na druhou stranu by bylo zbytečné zakládat nový topic, abysme se vyblbli : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Kyblik »

Carlos píše:Kyblik: V interaktivitě, která (logicky) u knihy není. Proto se požitek mění, ve hře máš možnost ovlivňovat dění kolem sebe (v omezené míře, ale přesto), máš to zobrazené, nemusíš tolik zapojovat fantasii. Není to totéž, slovy klasika - není to ani jiná liga, je to úplně jiný sport!
interaktivita, jasna vec. u hry mam vsechno zobrazene, v knize si vic musim predstavovat, taky jasna vec.
neni to totez, to je pravda, forma je jina, ale vysledek je proste stejnej - vetsinou fiktivni pribeh, po jehoz dejove linii se dereme kupredu.. vypraveni v jine forme.
tudis, pokud nekdo chce, tak si to srovnavat muze :)

a stejne, uz sme totalne off-topic ;)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Tarreb »

Já jsem se hodně těšil na Dragon Age, že to bude jako BG3 :cry: A přijde mi to spíš jako takové Dungeon siege 3...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: BG3 v pravém smyslu toho slova se už podle mě nikdy nedočkáme, přestože je možné, že někdy nějaká hra pod tím názvem vyjde.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Field Mouse »

Záleží, jak si BG3 představuješ. Pokud ho reprezentuje jeho engine, tak ten už se asi v nové profesionální hře zdaleka neobjeví. Stejně tak pravidla AD&D se už trochu změnila. Ale pokud by šlo o prostředí, kde se hra odehrává - Sword Coast, Amn, Tethyr a jejich reálie, tak toho se ještě někdy dočkat klidně můžem :-)
Mimochodem i kdyby někdo přemodeloval prostředí a předměty BG do 3D a udělal z toho akční RPG viděné z pohledu hlavní postavy, byla by to naprostá pecka :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Kyblik
Sigilan
Příspěvky: 146
Registrován: 4.10.2005 22:50
Bydliště: cože?
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od Kyblik »

Tarreb píše:Já jsem se hodně těšil na Dragon Age, že to bude jako BG3 :cry: A přijde mi to spíš jako takové Dungeon siege 3...
Dragon Age je diametralne odlisny RPG a jak se vsude pise, ze DA je 'spiritualni nastupce BG', tak to je takova hovadina, jako rikat pomeranc chutna jako svestka. nic lepsiho me ted nenapadlo ;)
'I Wish I Had My Old Tabacco Pipe'

'Aaaaahhh, the flail of many heads it is. Ouch! Oooh, wrong head'
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate 3 (čtěte jen na vlastní nebezpečí)

Příspěvek od PostTrauma »

FieldMouse: Ono už BGII s tím názvem nemělo nic společného, ale aspoň navazoval příběh. Je to podobné jako chtít udělat 4. díl pána prstenů : ) Engine je samozřejmě dávno pohřbený (bohužel), ale potom, jak pro mě bylo NWN nehratelné, jsem už žádnou další 3D neokusil, a tak mi nezbývá než doufat, že bude jednou vzkříšen.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“