Zerthova cesta

Zde se soustřeďují různí pouliční umělci města Sigilu a prezentují tu svá expresionistická, dekadentní a avantgardní veledílka.

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
josh
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 29.9.2005 17:00
Kontaktovat uživatele:

Zerthova cesta

Příspěvek od josh »

Tak tento pribeh jsem zacal psat pred par lety ale uz se mi to nechce dokoncovat, mozna mam nekde na papire rozepsanou i osnovu...:


Počalo ráno, slunce se vyhouplo na oblohu a poblíž vesnice Pahora se na měkkém palouku poblíž tůňky vzbudil hrdina našeho příběhu, Zerth. Chvilku jenom tak ležel a pak se pomalu postavil, promnul si oči, protáhl se a najednou ucítil strašlivé píchání v boku, cítil tu bolest, jako by ho nabodli na kůl. Odhrnul si rozervaný šat a uviděl modřinu velkou jako orkova pěst. Vzpomínal, co se stalo předešlou noc, ale marně. Dobelhal se k potoku a schladil ránu studenou vodou. Bolest už ustupovala. Rozhlédl se po okolí. Ve vesnici viděl obláčky kouře z komína místního hostince Na vážce, hrající si děti, ale hlavně kopu lidí okolo čehosi, co zaujímalo jejich pozornost. Zerth je chvíli pozoroval a potom si pomyslel, že se na onu zajímavost zajde podívat, hned jak dorazí do vesnice, a tak vyrazil…
… Cestou přemýšlel o tom, co se stalo minulý večer, že je tak zřízený (odhalil ještě další modřiny na svém pošramoceném těle), proč se ocitl až u potoka za vesnicí a o tom shromáždění lidí…
… Jakmile dorazil do vesnice, zastihl ho výkřik hostinského, který stál před svojí krčmou „Ty člověče jeden hnusná, poď mi zaplatit tu škodu cos nadělal v hospodě, nebo na tebe pošlu strážný,“ a příchozí odpověděl „ Jen klid, počkej až seženu groše, teď jsem na mizině.“ Ale hostinský se naštval a začal na něj řvát nadávky typu „Ty ghoule jeden smradlavej,“ nebo „Máš inteligenci jako zadky tří zlobrů dohromady“ a tak se z něj sypaly jedna za druhou až to Zertha rozpálilo a rozběhl se proti výčepnímu (i přes bolest modřiny na boku) , narazil ho na stěnu a uchopil ho pod krkem. Zerth nahmatal dýku a vytáhl ji z pochvy a přiložil ji hostinskému na krk. Napadený měl nahnáno a začal se Zerthovi omlouvat. Ale ten ho zarazil a povídá „Takhle se ke mně už nikdy nebudeš chovat, nebo tě zaživa stáhnu z kůže, rozumíš?“ a hostinský jenom přikývl. „Řekni, kolik jsem ti dlužen?“ „12 zlatých“ odpověděl zastrašeně muž. „Tak to stáhnem na 10 a těch si u tebe dneska odmakám za celodenní hlídání baru (což bylo hostinskému k ničemu) a dáš mi najíst a několik piv k tomu , co ty na to?“ hostinský opět jenom strachy přikývl….
…Zerthovi to nedalo a začal se hostinského vyptávat, co hrozného dělal včerejší noc. Dozvěděl se o rvačce, která se ztrhla kvůli půllitru medoviny a pak, že obtěžoval ženu místní zbohatlíka Grimmse. Poté ho vyhodili z hospody, několikrát se pokusil o návrat, avšak marně, protože potom ho odvezli až na místo, kde se probudil. Prý ho tam mlátili větvemi stromů, aby už konečně dal pokoj – to hostinskému pověděl strážný….
…..Sluneční světlo se rozplynulo a na nebi se objevil měsíc. Zerth už měl svůj dluh odpracovaný a hostinský byl rád, že už konečně opustil jeho stavení. Chlapík s modřinou se odebral cestou vedoucí přes místo, kde ráno viděl shromážděné lidi (úplně se mu to vytratilo z hlavy). Jak si to brouzdal přes náves, uviděl tu věc, která tehdy ráno zřejmě upoutala pozornost lidí. Byl to jenom kámen, ale ne něm byl vytesán jakýsi nápis:.......


Tak a tady je konec zacatku me povidky :lol:
http://www.baldursgate.ic.cz - web o Baldur´s Gate 1, 2
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Neviem, neviem...
Nie je to špatné aj keď štylizácia sa mi príliš nepáči, z príbehu tu je vidieť veľmi málo je to predsa len začiatok, hlavná postava sa javí zaujímavá ( ale prečo sa preboha volá Zerth? :shock: - silne mi to pripomína Zerthimona, Dak'kona a veci okolo toho z P:T, ktoré sa mi sem príliš nehodia... )...
Neviem, netuším čo by sa z toho ďlej moihlo vykľuť, Tvoj štýl písania nepoznám, a mám ešte mnoho ďalších dôvodov prečo sa zdržať "hlasovania" ohľadne pokračovania...
BTW Príde mi to tiež trochu násilne vytvorené - "keď píšu ostatní, musím sa prezentovať aj ja..." :-?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
josh
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 29.9.2005 17:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josh »

Mno asi mas pravdu, chtel jsem holt napsat nejakou povidku...to bylo pred par lety kdyby mi bylo kolem 12let :roll: a mel jsem s tim velky plany=) vzdyt to znas ;-)

Jj to jmeno sem si vzal z PT jako svuj nick(a trochu upravil) a pac jsem nevedel jaky dat jmeno hlav. postave tak jsem pouzil svuj stary nick....
http://www.baldursgate.ic.cz - web o Baldur´s Gate 1, 2
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

josh píše:Mno asi mas pravdu, chtel jsem holt napsat nejakou povidku...to bylo pred par lety kdyby mi bylo kolem 12let :roll: a mel jsem s tim velky plany=) vzdyt to znas ;-)....
Jj dôverne to poznám, ale prečo si to potom znova vytiahol? :-?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

josh: pochybuju,že se dá ve 12-ti napsat něco slušného. nedávno jsem odněkud vyhrabal svou povídku z doby,kdymi bylo 11 a radši jsem ji znovu zahrabal :-P
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
josh
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 29.9.2005 17:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josh »

Proc jsem to vytahoval?=) abyste videli moje marny zacatky=)))
http://www.baldursgate.ic.cz - web o Baldur´s Gate 1, 2
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

josh píše:Proc jsem to vytahoval?=) abyste videli moje marny zacatky=)))
Hmm a marný konec nemáš? :-D

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
josh
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 29.9.2005 17:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josh »

Razfallow píše:
josh píše:Proc jsem to vytahoval?=) abyste videli moje marny zacatky=)))
Hmm a marný konec nemáš? :-D
Ses nakej bourec=))) predstav si ze mam:

.......A zazvonil zvonec a povidky je predcasny konec...... =)))
http://www.baldursgate.ic.cz - web o Baldur´s Gate 1, 2
Uživatelský avatar
crovax en-vec
Sigilan
Příspěvky: 396
Registrován: 28.9.2005 16:14
Bydliště: "Kráter"

Příspěvek od crovax en-vec »

Příliš krátké na to aby se to dalo zhodnotit, IMO. Zatím se nic nestalo, takže posuzovat by bylo zbytečné. Gramaticky jde podle mého názoru o vodu - ani dobré, ani zlé, prostě voda, ale nevěš hlavu! Nech to třeba na chvíli uležet a pak se do toho pusť. Takže jen: napiš víc a uvidíme...
Život je hra, která se nedá vyhrát. Na konci téhle mise stejně všichni zařvem...

Vyassaultujem a všechny rozzassaultujem!!! je kompletně napsané!
Odpovědět

Zpět na „Lazzova akademie bujné rozladěnosti“