Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Dremoran »

Ne, Dynaiher jsem nezabil, tu jsem osvobodil až teď (no osvobodil, vybil jsem gnolly, našel jí schovanou v jámě a poslal jí do hospody), šla do Friendly Arms Inn a Minsc přitom pořád čeká v Nashkelu.
Pověst jsem měl defaultní, takže asi 11 nebo 12, ale mám docela nízký charisma (7), tak možná tim.
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Nevím, jestli zrovna charisma má vliv na tohle (obecně je vliv charisma mizivý, i když oproti BG2 je to ještě zlatý :-) ). Spíš ta reputace.
Naposledy upravil(a) Carlos dne 31.1.2010 21:16, celkem upraveno 1 x.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Třeba sis nahodil postavu se zvláštním traitem Smraďoch : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od valcik »

Hm, to je zvláštne, doteraz som na takýto dialóg u Minsca nikdy nenarazil. Prikláňam sa ale k tomu, čo napísal Carlos - myslím že je to skôr vplyv reputácie, alebo presvedčenia. S nízkou charizmou som hral viackrát a Minscov quest som dostal aj tak.

Aké presvedčenie má tvoja hlavná postava, Dremoran?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

Jestli má generic reputaci 11-12, tak musí být CG-LG.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Dremoran »

Přesvědčení mám neutral good, ale možná (nejspíš, asi určitě) je to bug v EasyTutu. Jo a ještě jsem měl tou dobou ve skupině Montarona a Xzara, ale v původní hře proběhl dialog normálně právě i s Xzarem a Montanorem. Já nevim, moje postava je žena fighter 18/18/18/7/7/7, tak jako že zrovna Minscovi se nelíbim...
Každopádně od tý doby mluvim se všema radši s Imoen.
Pak už mě jen napadá, jestli jsem náhodou nezmáčkl nějakou negativní odpověď tak rychle, že jsem to nezaznamenal (už jsem mi to párkrát stalo, ale vždy jsem si toho všiml včas).
No, každopádně Kivan se mi nakonec zamlouvá víc než Minsc a Xan má sice opačnou specializaci než Dynaiher, ale to mě právě nutí hrát ještě víc strategicky. Místo metání fireballu a magických střel používat spánek nebo zmam osobu (třeba mága v Tazokově stanu :)) je mnohem víc kchůl ;) Navíc u mě má Xan už 20 zabití, což jsou sice jen 2% všeho, ale nejmocnější poražený = Revenant :)
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

1) Potěšilo mě zjištění, že si ještě pamatuju heslo svýho zdejšího účtu.
2) Potěšilo mě, že i dneska někdo ví, co je to kvalitní hra.
3) Co mě nepotěšilo je, že si někdo bere do huby mýho oblíbence Xana :twisted: :twisted: :twisted:, kterej je totální magor a hroznej mág, na druhou stranu nehraju to proto abych měl nějakou OP družinu, ale je pravda, že výkonostně není nic moc a moonblade mu nesebereš :evil: .
4 Co mě udivilo, je oblíbenost Kivana, páč kromě portrétu (, kterej ve dvojce používám pro svýho hraničáře,) nemá nic dobrýho... lepší kecy má už Xzar a Montaron, když slouží na odlákání medvědů v lesíku (většinou neutečou...).
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Cesare »

Xan není hroznej mág, Xan je prostě akorát enchanter, no.
V gnollí pevnosti (třeba) se mi náhodou osvědčil náramně...:-]

Ad Kivan - je temný, rozervaný a umí vrčet. A s dobrým lukem a zásobou šípů dovede napáchat slušnou škodu - celkem jeho oblíbenost chápu (taky ho mám ráda).
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Ovšem všechno trápení s Xanem a Gnollí pevností by se dalo urychlit menší fireballovou (jde použít skulltrap, ale má to menší rozsah) smrští. Přesto, že ho mám rád musím uznat, že je slabej v porovnání např. s Edwinem... ale stejně bych si vždycky vzal Xana. Kivan mě osobně dost zklamal všude jsem četl jak je to skvělá a silná postava, ovšem zas takovej zázrak to není, temně a odraně (pro někoho rozervaně) vypadá akorát na portrétu :-D , anžto žádnej družník v jedničce nemá téměř žádnou interakci, v tomhle asi vládne Planescape, kde je tohle dotažený téměř k dokonalosti a družníci tam dělají půl příběhu...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od PostTrauma »

No, do dobré (a možná i do zlé) družiny je Kivan asi nejlepší sehnatelný lučištník (a vůbec nevadí, když hlavní postava je taky lučištník). A vzhledem k síle luků v BGI to z Kivana dělá jednu z nejsilnějších postav : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Geralt »

Elfoid Zkuřba píše: Kivan mě osobně dost zklamal všude jsem četl jak je to skvělá a silná postava, ovšem zas takovej zázrak to není, temně a odraně (pro někoho rozervaně) vypadá akorát na portrétu :-D , anžto žádnej družník v jedničce nemá téměř žádnou interakci, v tomhle asi vládne Planescape, kde je tohle dotažený téměř k dokonalosti a družníci tam dělají půl příběhu...
O důvod víc si nainstalovat BG1 NPC Project, kde družiníci konečně ožijí. Třeba Kivan tam vede jednu náramně defétisticko-melancholickou debatu s Xanem nad lahví vína.

Kivan, a lukostřelci obecně, jsou v prvním díle dost silné postavy. U mne měli Kivan s Coranem asi 70% všech zabití. Tím, že se hraje od první úrovně, je na tom i většina monster s hit pointy taky nevalně, takže dobrý lučištník dokáže zlikvidovat všelijakous havěť dřív, než se k němu dostane na dosah. Bojovníci nablízko si z takové šarvátky obvykle odnesou nějaký šrám.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Cesare »

Netvrdím, že je Xan nejsilnější mág ve hře...:-) Samozřejmě, že je to nejslabší mág ve hře. V jeho případě je to evidentní tvůrčí záměr - viz Moonblade, jeden z nejpodařenějších fórů v BG...:-)
Ale hroznej není. Umí bejt dost efektivní na to, aby se vyplatilo ho s sebou tahat (on se sice vyplatí už proto, že je to Xan, ale tušíte, jak to myslím).

Jinak podepisuju Geraltovo doporučení. Já už si BG1 neumím, ani nechci bez NPC Projectu představit. A ta debata nad flaškou vína je opravdu výživná...:-)

Co se Kivana týče - ostatní už to řekli za mě. Jako velmi slušný lukostřelec se prostě v BG1 hodí.
Tu temntotu a rozervanost má už v biu, BTW. Postava, jejímž ultimátním cílem je brutální pomsta, se nedá dost dobře označit za sluníčkovou nebo vyrovnanou... ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Dremoran
Sigilan
Příspěvky: 24
Registrován: 12.1.2010 21:49

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Dremoran »

Nějak nechápu, co máš proti tomu, Elfoide Zkuřbo, že Xan je i můj oblíbenec? Neřekl ani že je super (což v pravdě je), ani že je hrozný (což v pravdě není). Řekl jsem, že hra za něj je více strategická než třeba Edwina nebo Dynaiher, kteří v první řadě metaj.

Samozřejmě jsem to taky hrál s NPC packem ;)
Life is so hollow
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

:shock: ???
Kdo ti říká, že reaguju na tebe? Nemám nic proti tomu, že je to tvůj oblíbenec... upřímně je mi to docela jedno. Každej ať má oblíbence jaký chce.
Marcelzvon
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 1.8.2009 2:49

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Marcelzvon »

Ahoj Baldři, hraji to již asi po desáté a většinou s Klasik partou(BG I.): Imoen, Jaheira - vdova, Minsc - vdovec, Kivan, Xan, za Dobro a s postavami v podstatě,,dobrými,,. Sice to je někdy větší makačka na Hlavu: Ta Taktika a Strategie. Kdo se mění jsem Já - Ogden Béér, jak co se týče Rasy, tak i povolání a oblíbených zbraní. No mohl bych si to někdy dát i po,,Zlým,, a se ,,Zlými,,postavami, ale nějako ma to moc neláká. Na rozdíl třeba od Kotorů a Fable...
Tulák Ogden - Marcel od Zvonu.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“