Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Heretic
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 5.3.2009 11:54

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od Heretic »

Dík za ty opatchované WAD soubory hned je to s hudbou zajímavější, a savy to naštěstí vzalo bez potíží. Ten Doomsday sem už smazal, já s ním ani nikdy neuměl zacházet, navíc co sem zkoušel ten balík s instalačkou hexena tak po spuštění a zobrazení té chyby mě to navíc hodilo na nízké rozlišení plochy.

Co je v datáči cílem a jaké jsou puzzly louskám alespoň z en návodu, ale i tak je to těžké.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od sevencreature »

Datadisk je trochu zmatenější v tom, že tam jsou některé předměty víckrát (viz třeba ty 3 masky v jednom hubu) - tj. hůř se to pamatuje.

Doomsday můžeš zase klidně stáhnout, ne? Jediné, co potřebuješ jsou ty 2 WADy a potom Doomsday. WADy nakopíruješ do myslím jHexen/Data a potom přidáš v Kickstartu (když máš starší verzi) nebo ve Snowberry (když máš tu novou).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Heretic
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 5.3.2009 11:54

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od Heretic »

Chci se zeptat adminů, zda je možné do sekcí recenze na webu přidat i jednu recenzi na Hexena 2?

Já vím, ta sekce je zaměřena na RPGčka, přesto si myslím, že by se tam hodila i nějaká recka pro klasickou first-person střílečku. Onu recenzi mám napsánu běžným stylem, bez nějakých metafor, přirovnání, větvení vět a tak podobně. Nicméně, řekl bych, že je na průměrné úrovni a zmiňuje to nejpodstatnější o co ve hře jde a co je v ní obsaženo, s malým dovětkem na konci. Kdy vyjádřuji co osobně pro mě Hexen 2 znamená a proč.


Hexen: Beyond Heretic ve Vavoom enginu. Běží pod OpenGL, Software nebo Direct3D. Nejlepší je samozřejmě OpenGL, nicméně má port jednu vadu, nedostatečnou škálu podporovaných rozlišení. Widescreen je jen jedno a to 1600x1200, navíc pokud nemáte monitor na toto rozlišení ve fullscreenu, půjde vám jen v okně. Zastoupena tak jsou, pro správný poměr stran a fullscreen, jen klasická nizká 4:3 rozlišení. A to je grafická stránka jinak parádní, ať už jde o hi-res textury, paletu barev nebo některé 3D modely monster. Viz screenshoty:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Mám široúhlý monitor a používám 1440x900, takže je to ve fullscreenu bída, ale v okně to docela jde.

Hexen 2 v modernizovaném enginu Hexen II: Hammer of Thyrion 1.4.3.

Jedná se prakticky o totožnou grafiku co měla hra původně, jen je nyní plně pod OpenGL a v 32-bitové hloubce. Podporována jsou veškerá rozlišení, i ta široúhlá a hra tak vypadá celkově podstatně lépe. Jak je prezentováno na vytípaných screenshotech, pořízených v rozlišení 1440x900.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od MCZ »

Heretic: nu, je to fantasy (že?), což by se asi zahrnout dalo. Tak ji kdyžtak na webu napiš (normálně si vytvoř účet na www.sigil.cz, který ti dovolí psát i příspěvky) a pokud bude alespoň slušně napsaná, uveřejníme ji.
Uživatelský avatar
Heretic
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 5.3.2009 11:54

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od Heretic »

Ok, recenzi ještě dodělávám a vylaďuji, pak ji tam hodím.
Uživatelský avatar
Heretic
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 5.3.2009 11:54

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od Heretic »

Recenzi jsem myslím odeslal už, je ale bez screenů. když tak vložte asi šest screenů, ty co jsou v mém nedělním příspěvku. Já totiž nevěděl jak je do článku dát. Chápu holt jen princip vkládání screenů na phpbb fóra, ale na normální weby ne. Rovněž jsem neuvedl doplňující informace o hře, kdo ji vydal a jaký vyžaduje minimum. Taky doufám, že nebude nikdo vyveden z míry tím, že jsem Heretic/PavelU :)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Heretic, Hexen, Hexen 2, Heretic 2

Příspěvek od MCZ »

Ok, díky; mrknu na to co nejdříve.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“