Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Velehal »

Nevíte, kde zjistit, co zadat do console, abych "splnil" zadaní kódu pro otevření dveří do dalšího levelu u stroje Luma šíleného (ten je buglý a spustí vždy náhodný efekt po dvou zmáčklých tlačítkách, nedovolí mi zmáčknout tři) a otevřel dveře do dalšího patra.
Zombeee
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 30.8.2009 15:34

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Zombeee »

Ahoj, chci se zeptat kterým patchem se dá opravit takové to "Nemůžeš začít rozhovor. XY je zaneprázdněn." Dělá mi to neustále (hru mám originální) a už mi to leze krkem. Hlavně me zajímá, jestli se to dá použít do rozehrané hry a jestli nevadí, že to mám v češtině.
Zombeee
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 30.8.2009 15:34

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Zombeee »

Ještě jedna věc: vyšel jsem z toho podzemí ve Větrných vršcích (i když to asi není podstatné) a venku čekali nějací Harfeníci a s nima jakási Reviane. Jsou tam jakoby zaseklí a nejde s nima kecat ("... je zaneprázdněn."), A zajímalo by mě, jestli to nebude problém, nebo jestli to nevadí něčemu v ději. Díky
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Jab »

Ten patch instaluj klidně i do rozehrané hry s češtinou. Resp. ti stejně nic jiného nezbývá. Instaluj zároveň patch dle toho, zda máš datadisk či ne.

Pokud máš datadisk, pak je to tenhle patch: http://files.sigil.cz/patches/BGII-ToB% ... nglish.exe
Pokud ne, tak je to tenhle: http://files.sigil.cz/patches/BGII-SoA% ... nglish.exe
Zombeee
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 30.8.2009 15:34

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Zombeee »

Jab píše:Ten patch instaluj klidně i do rozehrané hry s češtinou. Resp. ti stejně nic jiného nezbývá. Instaluj zároveň patch dle toho, zda máš datadisk či ne.

Pokud máš datadisk, pak je to tenhle patch: http://files.sigil.cz/patches/BGII-ToB% ... nglish.exe
Pokud ne, tak je to tenhle: http://files.sigil.cz/patches/BGII-SoA% ... nglish.exe
Tak uz to je v poradku, dekuju. Jinak ten problemek s Harfenikama jsem uz taky vyresil.
sulda
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 22.3.2010 21:54

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od sulda »

Zdravím,

trošku sem se zasek při hraní BG. Mám BG koupené ze Score, normalně jsem ho hrál. První s partou jsem dohrál dvojku a pak sem si rozjel solo dual figther(11)/mage. S tím jsem akorát porazil Drakonise v ToB a získal jsem lvl 41 na mágovy. Když jsem dal další level, tak jsem přišel o schopnosti mága (knihu kouzel otevřu ale nemůžu si zapamatovat ani jedno kouzlo) a další lvl na mágovy mi to ukazuje -1. Neinstaloval sem žádný mod patch nic. Prostě jak to bylo v tom Score tak sem to tam hodil. Prosím o radu jak postavu zase zprovoznit protže bych o ní přišel hodně nerad :)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od AlieN »

sulda: Maximum XP které se dá v nemodové hře dostat je 8 000 000, což je právě level 40. Pokud ses nějakým bugem dostal nad to, tak v prvé řadě nainstaluj patche a fixpacky, a pak můžeš zkusit i XP Cap Remover
Kimeria
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 13.3.2011 14:53

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Kimeria »

Ahoj půjde mi Baldurs Gate a Baldurs Gate 2 na win7 64bit?
Uživatelský avatar
El_Indio
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 3.5.2007 19:29

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od El_Indio »

Ahoj,

bytost Sirene na mojí postavu zakouzlila Dire charm a já to chtěl vyrušit tak, že jsem na ní zakouzlil svůj Charm. To fungovalo, ale po odeznění obou kouzel ta postava zůstane trvale v nepřátelském stavu. Zjistil jsem, že někdo tu měl podobný problém a řešil ho tak, že vyhodil očarovanou postavu z party a znovu jí naverboval. Tohle funguje, jenže teď mám v tom nepřátelském stavu tu postavu, kterou jsem si sám vytvářel na začátku hry a ta z party vyhodit nejde. Dá se to nějak vyřešit? Dík.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Kimeria píše:Ahoj půjde mi Baldurs Gate a Baldurs Gate 2 na win7 64bit?
Ano, půjde.
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

Problém se vstupem do lokací.Přijal jsem questy s panství DeArnise a na Větrných vršcích,ale na mapě jsou stále nepřístupné :-?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Schleitr: Zkoušel ses tam vypravit z lokace městských bran?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re:

Příspěvek od Schleitr »

yenn píše:Schleitr: Zkoušel ses tam vypravit z lokace městských bran?
Zkoušel.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mirorich »

El_Indio píše:Ahoj,

bytost Sirene na mojí postavu zakouzlila Dire charm a já to chtěl vyrušit tak, že jsem na ní zakouzlil svůj Charm. To fungovalo, ale po odeznění obou kouzel ta postava zůstane trvale v nepřátelském stavu. Zjistil jsem, že někdo tu měl podobný problém a řešil ho tak, že vyhodil očarovanou postavu z party a znovu jí naverboval. Tohle funguje, jenže teď mám v tom nepřátelském stavu tu postavu, kterou jsem si sám vytvářel na začátku hry a ta z party vyhodit nejde. Dá se to nějak vyřešit? Dík.
Pokud mě siréna očarovala člena party, tak jsem to řešil tak, že jsem se zbytkem party "odběhl" a nechal jsem tam očarovanou postavu stát, dokud kouzlo nevyprchalo.
Dříve jsem také několikrát zkoušel "přečarovat" charm od sirény, charmem od mého kouzelníka, ale zanechal jsem toho, protože asi tak z 50% případů si nepřátelským charmem očarovaná postava hodila záchranný hod, takže z mého pohledu je to nic moc řešení. Jinak mám dokonce takový pocit, že charm od Sirény trvá déle, než charm od kouzelníka v partě. Jednou se mi stalo, že jsem úspěšně přečaroval omámenou postavu, ale za nějaký čas ten "můj" charm vyprchal a postava byla opět pod vlivem původního nepřátelského zmámení od (již mrtvé) sirény. Pokud si dobře vzpomínám, tak v tomto případě stačilo odběhnout se zbytkem party někam stranou a počkat, až ten charm pomine. Možná to bude fungovat i v tvém případě.
Hondzik
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 12.4.2012 14:35

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Hondzik »

Ahoj, může mi prosím někdo pomoci? Koupil jsem si Baldurs Gate Compilation. Chtěl jsem si nainstalovat 1. díl. Otevřel se mi autorun, ale když jsem kliknul na Install, tak se nic nestalo. Mám Windows Vista. Může mi někdo poradit? Díky Honza
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“