KotOR 1, či KotOR 2?

Staňte se součástí příběhu, ve kterém můžete změnit dějiny celého vesmíru. Vždyť Síla je všemocná.
Stránky: Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II

Moderátor: Ajantis

Který z dílů hvězdné ságy se Vám zamlouvá více?

KotOR
26
60%
KotOR 2
17
40%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od sevencreature »

Uživatel píše:berte to tak, ze jsou lide, kteri by pred oba zminovane dali bez vetsiho zavahani Jade Empire.
Názory takových lidí pro mě mají cenu prachu mezi spárami na chodníku :mrgreen:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 10.7.2008 11:33, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od MCZ »

7c: myslíš lidí tvrdících, že K1 je lepší nebo lidí jako ingPepa? ;-) (Ono to vyznělo trochu nejednoznačně.)

Už bych si ten Kotor2 asi měl zahrát :think: ... Je to kratší nebo delší než jednička?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Je to kratší nebo delší než jednička?
Odhaduji, že je K2 tak o 1/4 kratší.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od sevencreature »

MCZ píše:7c: myslíš lidí tvrdících...
Chybami prolezlé phpBB očividně sežralo citaci a nechalo tam jen úvodní hranatou závorku :roll: Už jsem to opravil :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Landor »

Kolik let mám ještě čekat na TSLRP? :anxious:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Landor píše:Kolik let mám ještě čekat na TSLRP?
sevencreature...? Jsi to ty? :-)
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Landor »

he?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Landor: Narážel jsem na to, že používání obskurních zkratek, kterým (v lepším případě) polovina uživatelů nerozumí, je specialita 7c. :-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis: TSLRP = The Sith Lords Restoration Project.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Apophis
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 22.2.2009 5:12

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Apophis »

No tak kdybch to mel vzit jako v hokeji.
Dvojka je propracovanejsi vylepsovani predmetu ukazovani plnych/prazdnych beden 0:1
Pribeh dvojky je fakt nic moc a krome toho ze se dozvim ze Revan nechal svoji holku (zelezi jestli ste Bastilu sbalili :D) a pratele a proste nekam zmizel se nedozvim nic vic + ten otevrenej konec 1:1
Vice force powers ve dvojce a par dalsich vychytavek (prehlednost a lepsi obleceni pro jedie/sithy). 1:2
Tady ale asi vsechno kladne na dvojce konci... Ve dvojce je skoro stejny jestli se hraje za DS ci LS az na nepatrnej rozdil na konci a v NPC zato v jednicce je to za temnou docela brutalni coz k DS patri 2:2
Jednicka ma suverene lepsi a chytlavejsi pribeh a to se musi ocenit hattrickem 5:2
Ve dvojce se parta formuje skoro celou hru a nektere postavy si clovek ani neuzije 6:2
Svetelny mec ve dvojce lze ziskat az na 3-4 planete, pritom me to hnedka na zacatku nabizi jedie. 7:2
Od noveho dilu bych cekal ze aspon trochu upravej textury svetelnych mecu a obcasne zaseky coz lze tolerovat u jednicky ale ne u dvojky 8:2
V jednicce to davalo primou moznost kdyz s tebou chteli pratele mluvit a byly tam lepe udelane krajiny apod. 9:2
Dvojka me prisla desne jednoducha na ziskavani LS bodu uz na 3. planete sem to mel na maximu a to ze sem obcas udelal nejakou spatnost to vubec neovlivnovalo, v jednicce kdyz sem mel max LS a udelal nejakou DS tak me to skoplo docela solidne a to se me libi ve dvojce sem mel u vsech lidi max LS a pak sem mohl vrazdit jak sem chtel a skoro nic 10:2

Tudiz je to viteztvi rozdilem tridy pro jednicku.
Ja jsem jako prvni hral dvojku a pokud hrac nehral jednicku uzna ze je to dobra hra za DS, jen me fakt zklamala za LS protoze ten otevrenej a navic celkem nesmyslnesj konec (Ebon Havk se rozmlati pri pristani a navic pak spadne do propasti tak jak v nem mohu odletet) kdyz hraju za LS tak si myslim ze by me rada jedi mela vzit zpet. Po finalnim souboji by se mela otevit moznost zjisteni co presne se stalo s Revanem popr nejake setkani s nim kdyz za nim jdu, kdyz se me dostala do ruky jednicka tak jsem si hodne spravil chut a pak jsem znova prehral dvojku jestli najdu nejaky skryty odpovedi a nic... Jednicka me kolikrat chytla na tolik ze jsem sedel u PC 10 hodin. Dvojka takhle chytlava nebyla mozna za DS ale ja radsi hraju za LS nebo na hrane (rad se hadam).

Muj uplnej zaver je ze kdyby dvojku nedelali udelali by lip, nebo mozna by stacilo kdyby to psadili treb 500 let po udalestech kotoru. Osobne doufam pokud bude nejaky pokracovani kotor 3 tak ze se bude hrat zase za Revana protoze to byla opravdu velice zajimava postava a bude tam nejak jasne vysvetleno co se stalo.
Uživatelský avatar
Fixer040
Sigilan
Příspěvky: 115
Registrován: 25.7.2007 17:28

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Fixer040 »

Kotor je takovej klidnejsi,nebal bych se rict lehci,delsi a hlavne v nem nikam nespechate,zatimco v Kotor 2 temna hudba,temny prostredi,hodne hnusni nepratele,hrou doslova prolitavate a je o dost kratsi nez 1,ale KOTOR 2 za DS je opravdu labuznicky zazitek,jinak vede KOTOR 1
Navzdory všem opačným tvrzením má tuřínové pivo léčivé účinky.

Sekera bez trpaslíka není sekera.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: KotOR 1 či KotOR 2?

Příspěvek od Zero »

KotOR 2 by v první části hry jasně zvítězil, bohužel záhy po opuštění Peragusu, který je opravdu detailně propracován, se začnou objevovat menší chybičky, které pak přerůstají do větších chyb, až vygradují do useknutého nedodělaného konce. Nepochybně by KotOR 2 vyhrál na plné čáře, kdyby byl skutečně dodělaný, protože toho nabízí mnohem více než první díl, a dost možná by to byla pro mě nejlepší hra vůbec, ale mu to nebylo souzeno.
První díl je oproti dvojce dodělaný a propracovaný, ale spoustu skvělých věcí a nápadů z dvojky mi tam chybí, jako například temnější atmosféra, lepší dialogy, vliv u společníků, atd.

Sečteno, podtrženo, oba díly hodnotím zhruba stejně a oba si vždycky rád zahraju a mám je ve svém žebříčku hodně vysoko.
Naro
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 1.7.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: KotOR 1, či KotOR 2?

Příspěvek od Naro »

Zasadně KotOR 1 , u dvojky mě lehce zklamala délka hry, možná je to i tím že sem 1 hrál dříve než dvojku a tak sem asi čekal krapet více než jsem dostal.
Provozuju herní zábavu na webgames a hry na online hry
Odpovědět

Zpět na „Knights of the Old Republic I & II“