Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

to Turgeis: multiclass fighter-thief je dobrý. Sám jsem ho dříve hrál. Výhoda multiclassu je, že v podstatě od začátku můžeš používat schopnosti obou povolání a podle toho už si rovnou postavit zbytek družiny bez nějakého velkého přemýšlení.
Další výhoda je, že ke konci hry budeš mít přístup k HLA obou povolání, což je též velmi dobré.

Dualclass bojovník/zloděj je sice ve výsledku lepší, ale je nutno vzít v potaz, že většinu hry si prostě výhod obou povolání zároveň, neužiješ (půl hry jsi bojovník, pak zase zloděj a výhody dualclassu se projeví až v hodně pokročilé fázi hry). V podstatě nejvíc srandy si člověk užije v datadisku.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Edvin »

Heh, tohle mi trochu připomíná Yoduv dialog o světlé a temné straně síly

Temná strana / multiclas = Rychlejší, snadnější, vábivější.

Světlá strana / dualclas = Pomalejší, obtížnější, trpělivější, ale v konečném výsledku silnější.

Vybírej moudře mladý padawane... :think:
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Turgeis »

Přesně tak,HLA obou povolání,možná lepší thaco,myslím že to není pro dual zdaleka jednoznačné.
Plánuju hru za zlo a brnění z lidské kůže a šerobřit.
Nemorální vrah.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Turgeis píše:Přesně tak,HLA obou povolání,možná lepší thaco,myslím že to není pro dual zdaleka jednoznačné.
Plánuju hru za zlo a brnění z lidské kůže a šerobřit.
Nemorální vrah.
jen teda ještě moje osobní preference. Ať si vybereš multiclass nebo dualclass, tak doporučuji zaměřit se na boj dvěma zbraněma. To je pak masakr.

to Edvin: dobře řečeno. :-)
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Edvin »

Turgeis píše:Přesně tak,HLA obou povolání,možná lepší thaco,myslím že to není pro dual zdaleka jednoznačné.
Plánuju hru za zlo a brnění z lidské kůže a šerobřit.
Nemorální vrah.
Pokud máš zloděje ( nebo kombinaci ) vyššího, tak na brnění z lidské kůže nepotřebuješ být zlý.
Co se černobřitu týče ( šerobřit je halapartna +2 z umařiny vrchoviny ) tak to je jediný pekelný Q který má 3 řešení.

Zabít "mečem" Džina, nechat si meč = Zlo
Nechat Džina žít a předat mu meč = Dobro
Ukradnout mu slzu, nechat si meč = Dobro
;-)
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Turgeis »

jo,to je zajímavé,já to vyřeším po zlém.Po dlouhé době(nebo poprvé?) hraju za zlo...Musím zkusit trochu jiné chování abych hru trochu zpestřil když jí tak znám.
A to se týče i výzbroje.Méně používané věci,které jsou něčím zajímavé a k postavě se hodí.
Brnění z lidské kůže je přesně to.Sice jak řikáš nevyžaduje přímo být zlý ale paladinovy bych ho asi nedával.Taky chci zkusit jen jednu zbraň plus luk.Boj dvěma zbraněma je sice fajn ale zase to svádí k provařené kombinaci belm a zuřivost nebes nebo něco podobného.Už nepotřebuju být nejsilnější(ani teda moc slabej ale to nebudu) i vzhledem k tomu že hraju bez modů kvůli mé konzervativní lenosti a lehké nedůvěře v jejich kvalitu.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Já myslím že brnění z lidské kuže právě vyžaduje zlé přesvědčení. Bojovník-zloděj to asi může obejít přes HLA.

Jinak je dobře že hraješ po svém. Já osobně od určité doby hodně používám boj dvěma zbraněma, ale nikoliv doporučovné kombinace viz. hlavní zbraň + Belm (což mě mimochodem přijde jako dost slabá kombinace).
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Turgeis »

Už sem tady někde četl docela dobré vysvětlení proč právě počet útoků z belmu je ve stylu boj dvěma zbraněma tak užitečný ale používat v pozdější části hry zbraň jenom +2 mi připadá jako nuda.A stejně je to asi fakt trochu přeceňované.Jinak k získání komponent pro brnění z lidské kůže, je třeba zabít tu bílou dračici v podtemnu a to je sám o sobě zlý čin.
Taky společně s pláštěm Baldurana a ještě něčím(nějaký náhrdelník,nejsem si jist) bude magická odolnost přes padesát což je slušný.I když přehazování věcí z jedničky,zavání trochu cheatováním(dělám to opravdu vyjímečně).Na druhou stranu,bonusový obchodník z icewind dale a jeho Robe of Vecna zrychlující kouzlení je podle mě podobná záležitost a nikdo se nad tim nepohoršuje.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Edvin »

15 % peklo
10 % amulet od elfů ( po dohrání BG2 )
10 % první prsten kargaxe
10 % druhý prsten kargaxe
25 % balduranův plášť
25 % brnění s lidské kůže

To samo o sobě už dává 95 % odolnost na magii

K tomu můžete přidat třeba Hidovu zkázu ( 10% ), Čistič ( 40% ) Nebo Crasomir ( 50% )


Jinak to zabití stříbrné dračice, je asi stejně zlý čin, jako zabití Drizzta a toho jsme stejně všichni v jedničce vraždili :-D
Navíc jsou všichni draci zlí, je to v jejich přirozenosti. Jste si snad nevšimli jak arogantně s vámi mluvila ? Jako by si ta přerostlá ještěrka snad myslela, že je něco víc než já ! JÁ ! Já jsem dítě Bhaala ty jedna šupinátá poletucho a každý mizerný plaz který se mnou nebude jednat s úctou která mi náleží se nažere mých podrážek !!!
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Turgeis: róbu Vecny myslím seženeš v dobrodruhově krámku. Je pravda, že je to fajn věcička, ale většinou se mi stává, že ji zapomenu koupit, ve chvíli, kdy na ni mám. :-)
Co se týče Belmu, tak též jsem četl ty komentáře, jak je to super zbraň do offhandu. No mě to ale nepřesvědčilo, protože jak sám píšeš, přidává to útok navíc a jinak nic. Dávám přednost jiným zbraním a že jich je požehnaně.


Edvin: no druhý prsten Gaxxe je sprostý podvod a nic víc. Prostě nějaký koumák přišel na to, jak zneužít herní mechaniku. Nehledě na to, že ta hra se dá úplně v pohodě dohrát i bez toho jednoho prstenu, natož dělat takovéhle cypoviny.

Zabití bílé dračice je zlý čin, stejně jako zabití Drizzta (oba jsem taky zabil zlou postavou, jinak ne). A mezi náma, s bandou opičáků co by ti vpadla do obýváku by jsi možná též mluvil arogantně. :-D
Btw., myslím že někde jsem četl, že Adalon je zákonně dobrá. Tak to jen k těm přirozenně zlým drakům. ;-)
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Edvin »

Mirorich: A jak víš že Gaxx neměl původně dva prsteny ? :-D
Třeba ten jeden omylem zničíš během boje s ním ( dyť mu taky rozsekáš celé tělo na cimpr campr ).
Můj zloděj prostě využil příležitosti když byl Gaxx nepozorný a ten z lévé ruky mu opatrně sundal. :mrgreen:
Když máš hodně velké RP smýšlení, dá se odůvodnit každý " bug ", navíc kdyby ho ten lich mít neměl, tak by mu ho autoři nedávali a dali by ho jen té lebce.

Co se Adalon týče, tak já si prostě nedovedu představit zákoně dobré stvoření, jejímž životním cílem je válet se na hromadě zlata, urážet nebohé cestovatele a být arogantní jako paroubek. Navíc jsou ještěrkám opičáci nadřazení. Drak navíc není humanoid, je to " příšera " a když se kácí les, tak lítají třísky. A i kdyby jsi třeba i náhodou měl pravdu, tak by těch " dobrých " draků bylo jen mizivé procento. Myslím, že mnoho " dobrých " postav by těch pár jednotlivců omrzelo, kdyby to znamenalo že by zbavili celý svět draků.

Co se Drizzta týče, tak " moje postava " o něm nikdy neslyšela. Sotva jsem vyšel s podtemna a najednou jsem narazil na těžce vyzbrojený přepadový tým tvořený Drowem a jeho bandou otroků ( či skupinou žoldáků ). Protože po mě právě šlo celé drowské město, tak mě nepřekvapilo že mi jejich agenti přichystali léčku a tak jsem nelenil a dříve než stihli zareagovat jsem mezi ně skočil a všechny jsem je pobil. Sebral jsem výbavu a s hřejivým pocitem dobře vykonané práce a vědomím že teď už moji stopu znovu nenajdou jsem odešel do západu slunce. Tohle mi nepřipadá jako zlý čin, tak by se klidně mohl zachovat i paladin :boohoo:
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

Nevím co autoři zamýšleli nebo nezamýšleli. Osobně si myslím, že dva Gaxxovi prsteny ve hře jejich záměr nebyl. Samozřejmě je to jen můj názor. Jinak okecat se samozřejmě dá všechno, ale lecos to pak vypovídá o takovém hráči.
Co se týče Adalon, tak její životní cíl byl samozřejmě trochu jiný než popisuješ. Příště zkus ty rozhovory ve hře číst a nej je jen odklikávat. :-D Vyhnem se tím alespoň zbytečným trollolo.

Co se týče Drizzta, tak myslel jsem setkání v jedničce. Ve dvojce ho potkáš na půl cestě do Athkatly a to už tě žádné drowí město nepronásleduje. V podstatě pronásledování končí u vstupu na povrch kde to drží elfové. Ale jak jsem řekl, okecat se dá samozřejmě lecos. Konkrétně to tvé vysvětlení mi přijde hodně přitažené za vlasy. :-)

Btw. budeš asi pravicového smýšlení a tak by mě zajímalo, nehraješ náhodou za partu se zlým přesvědčením? :-D
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Edvin »

Draci mají v přirozenosti že je láká zlato a jsou posedlí jeho shromažďování, sama Adalon ti za ty vejce nabízí " část svého pokladu ".
Navíc to máš s draky stejně jako s dětmi Baala, jsou silní, nebezpečí a v " jejich šlépějích následuje zmar a zkáza ". Sice se občas může najít nějaký co není zlý, ale celkově by ve sférách bylo mnohem bezpečněji kdyby žádní nebyli. 8-)

A ještě jednou co se týká Drizzta, tak jestli jsi četl nějaké knihy od pana Salvátora, tak určitě víš, že Drowové mají na povrchu spoustu agentů. Po tom co zabiješ Matronu prvního rodu, je víc než pochopitelné že by byla rozeslána zpráva ať si na tebe někde počíhají.

Jo a já hraji za pragmaticky* smýšlející partu.
( *Filozofický směr zaměřený k praktickému užitku, aneb: " Dobré a pravdivé je to co je pro mě užitečné " )
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Mirorich »

No lebedit si ve zlatu není ještě nic trestného. To by jsi mohl začít trestat i trpaslíky za jejich přehnanou lásku k drahým kovům, půlčíky k jídlu apod.. Ve FR existuje mnoho druhý draků (červený, zelený, bílý, černý apod.) a ne všechny druhy jsou zlé. Ostatně draci jak jsi je mohl potkat v BG mají do primitivních monster daleko a kolikrát jsou chytřejší a zdrženlivější než dobrodruzi. :-D
A co se týče nebezpečnosti, tak jeden tyran v čele velké lidské říše je mnohem nebezpečnější než nějaký drak.

Takže jsem se nemýlil, jsi zákonně nebo neutrálně zlý. :-D Tím se vysvětluje mnohé.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Oblíbená NPC, vaše družina...

Příspěvek od Turgeis »

No tak co se týče Drizzta,tak jeho výstup je dosti "nedrowský" a odpověď hráčské postavy(pokud s ním chce bojovat) je vyloženě lapkovská(zabiju tě a vezmu si tvoje věci).
Arogance draků je pak zkrátka přirozená protože jejich moc a velikost svádí k tomu aby s tvojí pofiderní partičkou nemluvila jako nějakej pocestnej kterého potkáš pod přátelskou náručí a už to že tě rovnou nerozkouše je známkou určitého dobra.Jasné srovnání nabízí Firkraag a jeho promyšlená lest skrze zabité paladiny atd...
S prstenama je to klasika,třeba Ramazith v jedničce má taky teoreticky dva prsteny ochrany +2...Jeden mu ukradneš a on si rychle udělá novej.Je to jednoduché.Stejně, ukrást lichovy prsten z ruky(nebo báglu) je asi těžkej úkol.Ale mysleme RP(třeba usnul na lavičce a tys mu ho prostě vzal). :-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“