Gabriel Knight

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Gabriel Knight 2 mi přijde z celé série nejlepší. Potvrdil mi, že jsou všechny díly dělány podle totožné šablony, tenhle je ale nejvyspělejší, a to příběhově i herně. GK1 je ještě po všech stránkách hodně naivní a nedrží dobře pohromadě, společně s GK3 má též velmi slabou poslední část. Ten závěrečný dungeon mi k jejich stylu vůbec nesedí, GK2 je v tomhle mnohem lepší. Hratelnost mi přijde na zhruba podobné úrovni jako u GK3, ale GK2 má lepší příběh a atmosféru. Tady je ta realita s fikcí spojena téměř dokonale, nadto mám pro vlkodlaky a pana Wagnera slabost. :-P

Dosti jsem se děsil toho "interaktivního filmu", ale překvapivě právě ti živí herci - mimochodem nehrají vůbec špatně - výrazně pomáhají vtažení do děje. Snad jen ten Gabriel nemusel dávat tak najevo, jaký je to kokot. Věděl jsem to o něm už předtím, ale když je to jen pár pixelů, tak moc na nervy neleze. :-) V hratelnosti mi občas vadil notorický nedostatek celé série - nutnost udělat úkon X, aby se aktivovala možnost udělat úkon Y, který s úkonem X vůbec nijak nesouvisí. A též nemám rád, když se hlavní postava chová jako blbec, chytí se do léčky, již by prohlédl i slepý, a já tomu nemohu nijak zabránit. To je však problém většiny počítačových her. Ale vyjma tohohle a určitých technických nedostatků (občas nefungující kurzor, který "nevidí" aktivní místo) si téměř není nač stěžovat. Dobrý příběh, super atmosféra, zábavná hratelnost, vychytané ovládání a pro mne nezvyklé zpracování (žádnou hru a_la interaktivní film jsem ještě nehrál). Jo, takhle to má vypadat. :-P

Zobrazit spoiler
Gabriel Knight je dědicem jednoho z neurozenějších německých rodů, potomek Ježíše Krista, Shattenjäger, vlkodlak a při událostech GK2 už několik let po smrti (na konci jedničky zemřel). V tomhle megalomanství se mohla Jene Jensen trochu mírnit.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ad spoiler - kanonický konec jedničky je přece ten, kdy Gabriel nezemře, ne? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Ad spoiler - kanonický konec jedničky je přece ten, kdy Gabriel nezemře, ne? :think:
Nejspíš je. To bylo jen rýpnutí, protože mi nepřijde úplně ideální, že mi už v úvodním dílu vícedílné ságy hra umožní zvolit jako zakončení smrt a další díl začne jako by nic, aniž by se s tím nějak vypořádal.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

V některých hrách se dokonce umírá už v průběhu a hru je pak možno loadnout a hrdina zas žije jako by nic. :-o

Tamagotchi ftw! :twisted:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:protože mi nepřijde úplně ideální, že mi už v úvodním dílu vícedílné ságy hra umožní zvolit jako zakončení smrt a další díl začne jako by nic, aniž by se s tím nějak vypořádal.
No, nevím, jestli byl GK od počátku koncipován jako trilogie :think: Ale i kdyby byl, tohle je přece běžná praxe - že pokud má hra více možných konců a vznikne (nebo se počítá s) pokračování (m), tak je jeden konec tzv. kanonický, a řídí se jím následující díly. No, občas se umíchá takový mix z obou možných konců, pravda (ale to se týká - zdá se mi - především těch standardních konců dobro/zlo).

Klasický příklad je třeba SW: Dark Forces -> SW: Jedi Academy série, Resident Evil série nebo třeba Command & Conquer série :-)

Btw jak se ti líbila scéna v jeskyni? :wink: :-P

Konec v GK2 se mi taktéž moc líbil (a ano, ta "druhá" varianta by byla docela lákavá :think:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Konec v GK2 se mi taktéž moc líbil (a ano, ta "druhá" varianta by byla docela lákavá :think:).
Já jsem právě doufal, že bude možné na konci zvolit tu "druhou" možnost". Von Glower se mi jevil jako velký sympaťák a určitě bych nebyl proti strávení nějaké té věčnosti s ním a všemi těmi kočkami, co se na něj lepí (rozhodně lepší, než žárlivá mongoloidka s dřevorubeckou dolní čelistí). :-D Ale pak bych zase u trojky remcal, že to nenavazuje... Některým lidem se prostě člověk nikdy nezavděčí. :lol:

Závěrečná lokace i její "dohra ve sklepě" byla opravdu skvělá, po GK1 a GK3 jsem čekal zase něco podobně slabšího a vida! Moc se mi také líbila hudba, především ten hlavní motiv hrající i při úprku z jeskyně. :-P
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

v tom prave imho byla sila pribehu gk2, ze jsi se musel postavit proti zaporakovi, ktery byl ale v podstate skrz-naskrz sympatak. krome toho - v te dobe uz byl GK bestseller a v planu byly dalsi dily a knihy. (jak to nakonec dopadlo bohuzel vime:( ) proto by asi nebylo uplne koser nechat gabriela se svym kamosem pobihat po bavorskych hvozdech v kozichu.
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Re: Gabriel Knight

Příspěvek od Red »

Pro mě je série Gabriel Knight, především dva první díly vrchol adventur. Asi by působilo blbě kdybych polemizoval s několik let starými příspěvky, ale prostě GK1 je logický a pokud vynecháme jedno psaní cihlou na zeď tak návod absolutně není potřeba ani pro dneškem zmlsané hráče. Dvojka je triviální, ale příběh má vynikající taktéž. Obě hry mají XP patche, nevím jak je to s Win7. A na dvojku jde sehnat patch který přidává v základní hře absentující titulky (neozkoušeno).
Ať žije BG a PT!
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“