NPC postavy

Čo sa vám na našom webe páči, nepáči, kde máme chyby a ako to všetko ešte zlepšiť.
Odpovědět
esetka
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 1.4.2013 11:17

NPC postavy

Příspěvek od esetka »

Ahoj. Já teda nevím zda tento web ještě někdo spravuje, ale výrazně nesouhlasím s popisem NPC postav, které by asi mělo neznalci pomoci vybrat si NPC postavy do družiny. Radu koho si vzít nebo nevzít do party může podle mě člověk, který opravdu celou hru vyzkoušel s touto postavou. Co mě teda zarazilo např. u Anomena, že důvod proč si ho nebrat do party je, že má blbé kecy?....a já myslela že jsou ve hře důležitější věci než to že 10x za hru řekne něco za co byste ho nakopali. Mimoto u popisu ani není to, že začne laškovat s hlavní postavou ženského pohlaví:-) Abych se teda k němu vrátila, co se týče vlastností žádný přeborník to není, ale co jsem měla tu čest si ho vyzkoušet (aneb cos nevyzkoušel nezahazuj) tak se mi osvědčil nejen jako skvělý klerik ale po čase i jako skvělý bojovník, spojení klerik/bojovník je podle mě jedno z nejlepších a není to zdaleka tak omezující jako mág/bojovník což je podle me totálně naprd:) Trochu problém s ním nastává v případě, že se v jeho questu rozhodnete pomstít vraždu jeho sestry vraždou vraha, což má za následek nepřijetí do toho řádu a v případě že s ním si necháte v partě keldorna tak dřív nebo později se ti dva začnou rvát, protože ruku na srdce, povahově je Anomen totální kretén :D Ale v případě že vraždu sestry nepomstíte, do řádu ho přijmou a zbytek hry je pak o něco příjemnější, protože neprská kolem ale prozměnu smrdí sebechválou na sto honů:) Takže zdaleka nesouhlasím s popisem "toho si neberte je k ničemu". Nemyslím si že tvůrci tam ty NPC postavy daly, aby byly kničemu, když si tak prohlídnu všechny, každý má své pro a proti. Neměla jsem tu čest vyzkoušet si je zatím všechny (první 4 hry jsem hrála se stejnou skupinou:) ale jelikož jsem k některým neměla důvěru, právě protože jsem si přečelta komentáře jako jsou ty Vaše, tak jsem je nebrala. Ale pak mě mile překvapila i Nalia, naopak Aerie je skvělý mág i klerik ale ve chvíli kdy se zvedne vítr tak se zlomí, což je její velká nevýhoda. Závěrem bych chtěla jen říct, že žádná z těch postav není k ničemu, jen záleží jak si ji vytuníte a jde to, žádný učený z nebe nespad:D Když jsem měla v Throne of Bhaal Sarevoka, jo vlastnosti měl sice oslňující ale nijak zvlášt mě v boji neokouzlil....asi věc názoru. Cílem tohohle příspěvku bylo jen poukázat, že popisky NPC postav by měly být objektivní, postavy ozkoušené a jakože OZKOUŠENÉ a říct všechny výhody i nevýhody. Anomen je skvělý příklad, protože všude se píše jak je k ničemu, ale u mě předčil i Jaheiru který šla z kola ven celkem brzo:)

Mějte se
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: NPC postavy

Příspěvek od Bhaall »

Tak je to myšleno asi z hlediska RP...jak říkáš, každé NPC je dobré, záleží jak hraješ ;-) to doporučení nebrat ho se vztahuje asi k duševní stabilitě hráče 8-)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Na stránkách jsou akorát popisy jednotlivých NPC + životopisy ze hry, ne? Nebo tím "stránky" bylo míněno fórum?

Každopádně, Anomen je kokot a Nalia s Aerií píče jak vyšité a vskutku toto mé hodnocení nemá co dělat s jejich schopnostmi - v boji jsou všechny NPC použitelné více než dobře.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: NPC postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Sadako: Takové soudy můžeš ale použít na všechna NPC a jsou čistě subjektivní. Souhlasím s esetkou, že v popisech NPC by se nic takového objevovat nemuselo, i když bych z toho takovou velkou vědu nedělal.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Jenže v popisech na stránkách nic takového není.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Konvice
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 5.5.2014 22:39

Re: NPC postavy

Příspěvek od Konvice »

Jo Jo je to tak, takové subjektivní dojmy jsou na prd :D. Každému přeci může sednout úplně jiná postava!!! :-D
Odpovědět

Zpět na „Stránky“