Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Beefate
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 28.4.2013 16:44

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Beefate »

Ahoj, prosím vás, v BG1 jsem sebral Minsca... Vše se zdálo v pohodě - byl na 1. úrovni a bezprostředně po tom co jsem ho vzal dostal level. Dal jsem mu dva "perky" do zbraní, které mi to nabídlo (To už asi není správně, co?) a najednou byl na 6. úrovni (Možná tak, jak ho najdete v BG II, ale jistý si nejsem). Používám více módů. Ale jediný co mě napadá, že by to mohl způsobovat je BG Trilogy. Je šance na to, abych to spravil a mohl klidně dál pokračovat v rozehrané hře? Díky
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Jaké byly úrovně tvých postav když jsi Minsca nabral? Je možné, že to Trilogy dorovnal, ale to jen hádám.
Level mu můžeš ručně snížit přes editor GateKeeper.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PostTrauma »

Beefate: Jak píše Mecker, nejspíš je to dáno tím, že tvoje družina už měla 6. úroveň. Buď je to implementováno rovnou v Trilogy, nebo používáš mod Lvl1NPCs nebo jiný, který tohle způsobuje (tj. NPC potkáš na nejnižší možné úrovni a dostane XP, aby dorovnalo určitý level). Tak či tak bych v tom neviděl moc problém a v rozehrané hře můžeš klidně pokračovat i s Minscem na lvl6 nebo použít editor (pro BGT je to ShadowKeeper, GateKeeper je pro BG1). Další alternativou je snížit Minscovi XP pomocí konzolového příkazu SetCurrentXP - levely mu sice zůstanou, ale zbytek družiny ho postupně dožene.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Beefate
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 28.4.2013 16:44

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Beefate »

Ahoj, díky moc. Minsca na té úrovni nechat rozhodně nemohu. Já sám mám první úroveň a někteří z mé party max. druhou. - Mám v plánu splnit quest pro Edwina a když už, tak pořádně. Použiju nejspíš tedy Shadowkeeper. NPC1 nepoužívám...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PostTrauma »

Jenom nezapomeň, že v SK musíš upravit nejen úroveň, ale i ostatní statistiky, aby odpovídaly Minscovi na úrovni 1. Jinak bys měl Minsca na úrovni 1, ale s 70HP, 15 THAC0 a podobně. Nejlepší variantou je asi opsat ty statistiky z jeho .cre souboru, který si taky můžeš otevřít v SK.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PinHead »

jdou nějak otevřít dveře k upírům v hrobce bez mága s golemem? nějak se mi tam nechce ukázat, ačkoliv u Arana jsem byl. BG2 EE

nebo je nějaký řešení?
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“