BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od milhaus007 »

Zdravím. Po velmi dlouhé době jsem začal hrát BG2 jako multiplayer se šesti vytvořenými postavami. Mám dotaz k jedné skutečnosti. Když naberu nějakou postavu ve hře, tak moje vytvořená v podstatě zmizí a už ji nemohu opět dostat do skupiny. Tudíž nastává problém, že nemohu dokončit nějaké úkoly jako je např. Planární koule s Vagylarem, jelikož se do ní dostanu jen s ním a musím ho přijmout do skupiny a pak přijdu o svojí vytvořenou postavu, což je škoda. Mám všechny vyšperkované do maxima a podobně. Nedá se nějak tento problém vyřešit a podobně? Máte někdo, prosím Vás, s tím zkušenosti nebo se mám smířit, že některé úkoly a předměty jsou pro mne ztracené? 1000 díky za rady. :salut:
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od Mecker »

Ahoj. Vytvořené postavy po propuštění z družiny nezmizí, ale zůstanou na místě a kdykoliv je můžeš nabrat zpět (odzkoušeno v BG1). O postavy příjdeš jedině, pokud je propustíš v "přepadových" mapách na cestách mezi lokacemi, nebo v místech, kde se už nebudeš moci vrátit. Ale pro jistotu si zalóhuj save.
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od milhaus007 »

Jo, tak velké prd. :-( V Měděné čelence přijmu Korgana ohledně knihy Kaza a jedna z postav řekne ahoj a odejde z místnosti a je pryč. Takže některé úkoly jsou pro mne out. Vzal jsem trpaslíka, vyhodil postavu. Postav za mnou po třech vteřinách přijde, zda může jít zpět. Já řeknu, že zatím ne a ona se rozloučí a odejde pryč z místnosti. :-|
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od milhaus007 »

Udělám to jinak. Nevytvořím si skupinu se šesti, ale jen z pěti a pak mohu přijímat jiné postavy. Ovšem to znamená to hrát znova. Ach, jo.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od Mecker »

Zkus vyloučit postavu sám a až potom na uvolněné místo přiber nové NPC. S vyloučenou postavou nemluv, jde-li za tebou, uteč.
Questy NPC jde přes konzoli "vyvolat" i bez nich.
Máš BG2:EE, BG2 ToB nebo jen SoA?
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od milhaus007 »

Mám BG2 a TofB z dvd z herního časopisu, který kdysi vyšel. Už jsem to udělal jak jsem psal. Hraji to od začátku a udělal jsem si jen 5 postav. Zabijáka, mnicha, kněžku, lučištníka a zaklínačku. Oželel jsem palaldina lovce nemrtvých a místo toho nabírám podle úkolů. Do party zamýšlím pak mít buď Minska nebo Vagylara kvůli obouručním mečům. Nějak se mi to nechce zkoušet a začínat znovu a postava, která to umí s obouručním mečem se v této hře nahrazuje snadněji, než mnich a podobně. :) Každopádně díky za rady. Pak jsem si i zde všiml v úvodu stránky hry, že když takto, tak 5 společníků, tudíž jsem pochopil, že to jinak nejde.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od PostTrauma »

Ale jde, způsobů je mnoho. Jak zmiňoval Mecker, stačí postavu vyhodit v nějaké lokaci a než k tobě přijde promluvit, z lokace odejít. Až ji budeš chtít zpět, do lokace se vrátíš a řekneš jí, že může zůstat. Akorát je třeba vybírat lokace, kam netřeba chodit - opuštěné domy a podobně.

Moje oblíbené řešení pak je nevytvářet 6 postav, ale nabrat NPC a použít ShadowKeeper. NPC si přetvořím k obrazu svému, jak bych si vytvořil vlastní postavy. Krom toho, že tak lze mít romanci a dělat několik NPC questů najednou, nemáš aspoň pak tichou domácnost a postavy mluví.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od milhaus007 »

No, tak někdy příště. :-D Každopádně 1000 díky za rady :dancing: Mám to nyní rozehrané a už se mi to nechce hrát znovu. BG2 už jsem hrál několikrát a tak jsem se rozhodl to hrát takto podle svých postav. Je jasné, že bez romancí a dialogů to není až tak pěkné, ale nějak to vydržím. Každopádně, co říkáte na moji partu: Zloděj- vrah: 17,18,18,18,9,18(prsten), Mnich:18,18,16,18,10,9, Kněžka: 17,18,18,9,18,8, Lučištník:18/něco,19,18,9,15,8,Zaklínačka:10,19,1818,9,9. Snad jsem to napsal dobře. nejsem u hry. :-D postavy jsme dělal cca 2 hodiny a byla to fuška, ale stálo to za to.
milhaus007
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 15.2.2015 12:56

Re: BG2 multiplayer - úkoly s NPC

Příspěvek od milhaus007 »

Teď řeším dilema. Zda Minsca nebo Valygara. Koho, že? :-D
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“