Je tu ještě někdo?

Cesty Bezejmenného po sférách s jednou moc ukecanou levitující lebkou.
Stránky: Planescape: Torment

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Letící Orel
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2021 10:04

Je tu ještě někdo?

Příspěvek od Letící Orel »

Po cca 2 letech od x-tého dohrání PT jsem se rozhodl, že se na pouť s Bezejmenným a jeho partou vydám znovu... chodí sem ještě vůbec někdo? :-) Jestli jo, zajímala by mě jedna věc - kolikrát jste vlastně PT hráli, jak často se k němu vracíte, pokud vůbec? :think:
Navíc mi došlo, že jsem ještě neměl tu čest s Unfinished Business modem, tak to zkusím s ním. Vypadá to, že těch (staro)nových věcí tam přidává oproti původní verzi hry celkem dost.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od yenn »

Letící Orel píše: 21.2.2023 14:14 chodí sem ještě vůbec někdo? :-)
Skoro ne. A ještě méně osob sem píše :-) Část zdejších uživatelů se přesunula na Databázi her.

P:T jsem hrál dvakrát, ovšem naposledy velmi dávno.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Letící Orel
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2021 10:04

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od Letící Orel »

Tak přece jenom sem nějaká duše chodí... :-) Jo, Databázi her jsem před nedávnem taky objevil. A kupodivu je dost relativně čerstvých příspěvků taky na zahraničním GOG fóru k PT.
Pro mě je PT tak trochu jako kniha, kterou si vždycky rád znova přečtu, i přes to, že už ji znám skoro nazpaměť. A spouští ve mně nezvladatelné záchvaty nostalgie :-D
Mimochodem, na yt jsem objevil skoro neznámý kanál, kde jsou playlisty skoro ke všem myslitelným settingům v D&D, některé sice trochu mimo, ale povětšinou sedí... :-) -> https://www.youtube.com/@hypercardioide
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od Jab »

Já to tu čistím občas. Resp. jsem zaškrtl nutnost potvrzení registrace administrátorem, anžto už mě nebavilo mazat boty. Každopádně Sigil tu určitě ještě nějakou dobu zůstane. Však je to kus domácí herní historie. :)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od Mecker »

Párkrát za měsíc se příjdu podívat, co je "nového".

Jinak PT jsem dohrál jen dvakrát - za válečníka a za mága. Nedávno jsem zkoušel i za zloděje, ale v půlce příběhu mi ze steam verze zmizely savy. Takže zkusím až za delší dobu nebo podle nálady.
Letící Orel
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2021 10:04

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od Letící Orel »

Mecker píše: 14.3.2023 13:13 Párkrát za měsíc se příjdu podívat, co je "nového".

Jinak PT jsem dohrál jen dvakrát - za válečníka a za mága. Nedávno jsem zkoušel i za zloděje, ale v půlce příběhu mi ze steam verze zmizely savy. Takže zkusím až za delší dobu nebo podle nálady.
Za zloděje jsem to taky zkoušel hrát, bál jsem se, že mě to nebude bavit (většinu her jsem dohrál za mága), ale opak byl pravdou - vůbec se to nehrálo špatně, a ač jsem o pár dialogových možností přišel, objevil jsem zase kupu nových (díky vysoké DEX). :drool:
Letící Orel
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2021 10:04

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od Letící Orel »

A ještě lehce mimo téma. Rád bych si zahrál ještě něco podobného PS:T. Co byste mi doporučili jako nejvíc podobnou hru (atmosférou, příběhem, hratelností...)? Nemám čas si zahrát všechny a nevím, kterou si zvolit - jestli Baldur's Gate, Neverwinter Nights nebo Icewind Dale... (plus netuším, jak jsou na tom s hratelností a zabugovaností jejich enhanced verze). Poradí někdo, prosím? :-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Re: Je tu ještě někdo?

Příspěvek od yenn »

Letící Orel píše: 1.5.2023 16:49 Rád bych si zahrál ještě něco podobného PS:T. Co byste mi doporučili jako nejvíc podobnou hru (atmosférou, příběhem, hratelností...)? Nemám čas si zahrát všechny a nevím, kterou si zvolit - jestli Baldur's Gate, Neverwinter Nights nebo Icewind Dale...
BG, NWN ani IWD nejsou kromě hratelnosti PS:T příliš podobné. Volil bych buď Torment: Tides of Numenera, které se dle ohlasů možná snaží být podobné až příliš, nebo duchovního nástupce Disco Elysium.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Planescape: Torment“