Condemned: Criminal Origins

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Condemned: Criminal Origins

Příspěvek od yenn »

Po dvojitém dohrání dema bych Condemned stručně shrnul jako F.E.A.R. s převažujícím bojem nablízko.

Hra imho běží na témže enginu (tzn. cca tytéž HW nároky), leč zdá se, že prostředí zde bude ponuřejší, což je vzhledem k tématu poměrně jasné. Napínavá atmosféra zde vypadá snad ještě slibněji než v demu F.E.A.R.u a je to dáno tím, že není závislá na přítomnosti občasných nadpřirozených jevů, nýbrž vychází z prostředí a postavení hráče, který zde není v kůži supervýkonného stroje na zabíjení, ale poměrně obyčejného policisty. Otázkou samozřejmě je, jak dlouho tyto pocity vydrží v plné verzi.

Demo jsem hrál na střední obtížnost a souboje mi nepřišli nejlehčí, což je způsobeno tím, že chtějí trochu cviku. Jak už jste totiž zřejmě pochopili z úvodu, zde se nehraje na útočné pušky, brokovnice, raketomety a SlowMo. Namísto nich se většinou budete chápat chladných zbraní z předmětů denní potřeby - ocelových trubek, trámků s hřebíky či šrouby, dvířek od skříňky, hasičské sekery apod. Rozdíly jsou klasicky v ničivosti, rychlosti, dosahu a možnosti krytí.

Vyskytují se tu i střelné zbraně, ovšem vypadá to, že nábojů do nich nebude nazbyt. Pokud dojdou, je možné drapnout zbraň za hlaveň a ohánět se rukojetí či pažbou. Jistou náhradou střelných zbraní je elektrický paralyzér, který vysílá impulzy na dálku, leč po každém použití se poměrně dlouho nabíjí. Oproti ostatním FPS (ne že bych s nimi měl velké zkušenosti :-) ) se Condemned liší tím, že v jednu chvíli je možné mít pouze jednu zbraň (+ paralyzér) a lékárničky s sebou nelze nosit vůbec.

Vyšetřovaní na místě činu, které bylo avizováno, působí v demu dosti primitivně (ne že by mě to překvapovalo) - prostě jen místo zbraně vytasíte náčiní a "odstřelíte" důkaz. Je samozřejmě možné, že anžto jde o první misi, je zde hledání důkazů zjednodušené úmyslně a postupně bude variabilnější, ovšem pochybuji o tom.

Ještě jeden rozdíl oproti F.E.A.R.u: hlavní postava občas promluví :-)

Nakonec nabízím jeden screenshot. To slunce pronikající okny se mi opravdu líbí Obrázek
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jsem na to celkem zvědavý. I když bych ocenil spíš ty pistole, brokovnice a pušky... Ale budiž :-)

Nebo datadisk k F.E.A.R. :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Frix píše:
stranger píše:je ten condemned dobrej rozhoduju se jestli ho koupit?
je to pekna zalezitost, ale dohrajes ji za sest, sedm hodin a tim to hasne. jestli za to stoji 900 kc, to je otazka.
Pro srovnání: Frix (aka Pavel Prouza) uváděl u F.E.A.R. herní dobu kolem 10 hodin.
Btw: dle něj má také mnohem lepší atmosféru Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“