Programování

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

if not else :wink:

Ale určitě to jde jinak (já toho o programování vím asi stejně jako o pěstování kukuřice (jo a pěstitel kukuřice teda nejsem)).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

2 Ithralsiel: to co navrhuješ s if a goto je tak na zastřelení, za to by tě každý slušný učitel programátor vytahal za uši. Né že by to nefungovalo, ale prostě se to takhle zásadně nedělá. Fuj, fuj, fuj, jak už někdo ostatně odplivoval. ;-)

do..while
resp. do .... until

Ještě jsi taky nezmínil v jakém jazyce to hodláš dělat, takže ti pak těžko radit syntaxi.

2 drake127: no klobouk dolu, to jsi tedy předved :roll: :lol:
Pamatuji, že se mi stalo něco podobnýho. Bylo to trapně snadné, že jsem se na to prostě neučil. Ono ostatně práci na PC dodnes většinou řeším metodou pokus omyl, protože přesně syntaxe se odmítám učit. Zhruba vím jak se to dělá a dolaďuji až v případě potřeby. ;-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Tokkar píše:2 drake127: no klobouk dolu, to jsi tedy předved :roll: :lol:
Pamatuji, že se mi stalo něco podobnýho. Bylo to trapně snadné, že jsem se na to prostě neučil. Ono ostatně práci na PC dodnes většinou řeším metodou pokus omyl, protože přesně syntaxe se odmítám učit. Zhruba vím jak se to dělá a dolaďuji až v případě potřeby. ;-)
No, je pravda, že jsem se na to moc neučil (20 minut), ale stejně jsem si připadal jako idiot. Nejhorší byly otázky typu "a zkompiluje se to nebo ne?", protože C zkompiluje většinu naprostejch blbostí, takže rozhodnout, jestli se jedná o chybu nebo jen o úplnou blbost byla docela podpásovka.
Ithralsiel píše:P.S.To druhý co mám v podpisu je můj prbní program :lol:
Pokud chceš, aby na to někdo klepl, tak tam dej zdroják. Stáhnout si jen tak neznámé exe může jen sebevrah.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 19.5.2006 17:07, celkem upraveno 1 x.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

A kdo říkal,že si ho musíš stáhnout ;-) Myslíš, že jsem naprogramoval vir a ptám se tě na goto?? :lol: Je to úplná kravina a ručím ti za to, že je úplně čistá.Kdyžtak si ji jen otevři z aktuálního umístění.P.S- chtěl bych váš názor na napůl mojí stránku na které to je
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ithrasiel: Web je docela dobrý (žlutou barvu sice nemusím, ale to je otázka osobních preferencí :wink:). Hmmm, Němce jsem taky měl 2 roky jako třídního 8-)

Jinak ten zdroják by byl lepší - dekompilace je otrava :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Vzhledem k tomu, že ten program byl psanej v době, kdy jsem netušil, co je delphi, tak je to PASko.Akorát nevím jestli se vtom nepodělaly háčky a čárky - správně by s nima v BP psát nemělo,ale udělal jsem vyjímku.

http://www.ceckogympl.wz.cz/zaloha/ACHAR.PAS

Ale je to úplná kravina :lol: dělal jsem to před dvěma rokama, když jsem seděl u kompu a nevěděl co dělat

P.S.- tys chodil na gympl? :?: Nač dekompilovat - prostě to pust ;-)
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Ithralsiel píše:A kdo říkal,že si ho musíš stáhnout ;-) Myslíš, že jsem naprogramoval vir a ptám se tě na goto?? :lol: Je to úplná kravina a ručím ti za to, že je úplně čistá.Kdyžtak si ji jen otevři z aktuálního umístění.P.S- chtěl bych váš názor na napůl mojí stránku na které to je
Co když jsi stáhl vir a potichu se směješ. A otevření z aktuálního umístění znamená "stáhni to, neříkej mi kam a až to skončí, tak to smaž", takže tudy cesta nevede.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

To by teda bylo opravdu vtipný :roll: :roll: Já bych se příšerně bavil,kdybych někomu zaviroval počítač :roll: :roll: OMG.Zdroják je v předchozím příspěvku....
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ithrasiel: To je jen jedna ze zásad bezpečnosti - nepouštět neznámé executables u kterých nevíš, co vlastně dělají. Já si dávám hodně velký pozor, když spouštím jakoukoliv executable, obzvlášť z pochybných zdrojů :wink:

Jinak na Jihlavský gympl jsem chodil 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

sevencreature píše:Jinak na Jihlavský gympl jsem chodil 8-)
Já vím,četl jsem to v jiném topicu :-P
Jak pochybnej zdroj :?: :lol: http://www.ceckogympl.wz.cz je naprosto pohodová stránka ;-)
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ithralsiel píše:Jak pochybnej zdroj :?: :lol: http://www.ceckogympl.wz.cz je naprosto pohodová stránka ;-)
Pochybný zdroj to každopádně je, ale samozřejmě jsem to myslel obecně a drake127 IMO taky.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

stejně jako (www.)sigil(.cz) ;-) :lol: :lol:
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“