Politika

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Hmmm... z volieb mam rozporuplny dojem, ale viacmenej dopadli dobre... Velmi prijemnym prekvapenim je pre mna 18% vysledok SDKU a ani nie 9% HZDS... Zato SNS... Damned... Velmi dufam, ze sa utvori koalicia Demokrati- Madari- Krestania a ako nutne (bohuzial rozhodne nie male) zlo vrazdy a unosy dona Meciara... Hlavne nech sa do koalicie nedostane komunisticka zombie Fico a tym padom sa nestane premierom, lebo v tom pripade by bolo na case spachat harakiri...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

CrowX píše:KSS - aspoň nejaký pozitívny prvok na týchto voľbách - toto nám môžu český susedia iba závidieť :lol:
Zavidět? Vždyť u Vás to komunista Fico vyhrál! u nás byl 7/8komunista Paroubek "až" druhej...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Elessar píše:. Velmi dufam, ze sa utvori koalicia Demokrati- Madari- Krestania a ako nutne (bohuzial rozhodne nie male) zlo vrazdy a unosy dona Meciara... Hlavne nech sa do koalicie nedostane komunisticka zombie Fico a tym padom sa nestane premierom, lebo v tom pripade by bolo na case spachat harakiri...
Fico je síce riadny magor, ale Dzurinda nezaostáva. Vlastne, SDKÚ si viem bez Dzurindu celkom dobre predstaviť.
A k tvojej koalicii, neviem prečo si tam použil slovo kresťania lebo tí majú kresťanstvo iba v názve, ale ich činy z kresťanstvom nemajú naozaj nič spoločné(a to nie som kresťan takže ich fakt nemusím).
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Elessar: MAĎARI?! To si ma teda dosť sklamal...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

to Vallun: no ale aspoň sa k odkazu komunizmu verejne nehlási ako KSS (neviem aký postoj majú k totalitnému obdobiu českí komunisti). ;-)

to Jab: nj ale nacionalisti sa dokážu skvele likvidovať sami takže až tak by som sa ich nebál (ale dúfam, že SNS sa do vlády nedostane - Slota je magor)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

CrowX : Velmi kvalitné názory.

Práve som si pozeral možné koalície. Možno by bolo najlepšie, ak by sa dohodol Smer s SDKÚ. Nie som totiž taký pesimista, aby som očakával, že Fico celú doterajšiu prácu na reformách zrúca. Treba ešte povedať, že niektoré reformy sú alebo zlé, alebo sa ani nezačali... Takže práce je ešte dosť... Zdravotníctvo, školstvo aj verejná správa ešte majú čo robiť.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Arronax- ano, MADARI. Napriek tomu, ze je to paradox, aby boli Madari v slovenskej vlade, stale je to bohuzial najlepsia mozna koalicia, takze tak (a naviac- kludne ma ukamenujte- ale v SMK dobri politici...

durana- ako povedal Ajantis- Dzurinda je inteligentny, ma svoju viziu, len jeho sposoby su pochybne, ale inak je to vyborny politik
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

http://www.chelemendik.sk/doc.php?d=00000103

Jedna veľmi dobrá stránka. Úplne sa s ňou stotožňujem. Nechápem, prečo je pre mnohých byť hrdý na to, že je Slovák, národniar, nacionalista, hanbou. Je mi z toho zle.

Elessar: Dzurinda a dobrý politik? Čo je dobré na tých idiotských poplatkoch u lekárov? Čo je dobré na odstavení Jaslovských Bohuniciach? Čo tým pre nás ten somár získal, keď to rakúskym zelenáčom podpísal? Odstavením tej elektrárne SR prestane byť sebestačným štátom vo výrobe el. energie. A Rakúšania nám ju budú predávať za dobre mastné ceny. Čo bolo dobré na jednotnej a vysokej DPH? Likvidácia štátneho slovenského školstva, podpora cirkevného a maďarského, podpora Maďarov na Slovensku, majú tu mimoriadny nadštandard!

Čo je dobré na tom podlizovať sa Američanom? Zapierať Rusov, našich bratov? Predávať strategické podniky, ktoré si ináč VŠETKY štáty EU nechávajú v minimálne prevládajúcom vplyve (ak nie v monopoly), aby ceny neurčovali nejakí zahraniční investori, ktorým je totálne ukradnuté, aký vplvv to bude mať na ekonomiku, obyvateľstvo. Len sa pozrime na Slovnaft (pardón, teda maďarský MOL), ktorý si robí čo sa mu zachce a zvysoka kašle na protimonopolný úrad.

A čo to toľkokrát omieľané financovanie SDKÚ? Dzurinda sa tým rád oháňa pri Mečiarovi (resp. financovaním Elektry), ale v tomto nie je o nič lepší. Tiež sa dodnes jasne nevyjasnil.

Áno, som hrdý Slovák, národniar, nacionalista. Som veľmi rád, že SNS sa teší toľkej podpore voličov. Dúfam, že sa dostane i do vlády a pristrihne maďarským elementom krídielka. Dúfam, že i KDH odpáli do opozície a môže si o Vatikánskej zmluve, zákaze interupcii a podobnýcn hovadín kvákať s tým svojím bocianom Adriánom. Dzurinda nech sa v parlamente ani neukazuje. Maďari mi ani za zmienku nestoja.

Len nech je koalícia SMER-SD + SNS + HZDS.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Arronax: Konečne povedal niekto niečo rozumné
Ellesar:Na SMK mám dosť vyhranený názor a to ten že navonok vystupujú slušne(Presný opak Slotu kt. ich toľko ohovára) ale nenápadne sa snažia presadiť čo najviac pre seba a slovenských Maďarov. Slota si servítku pred ústa nedáva a je to aj tak trochu blbec(no dobre je to riadny blbec) ale v niečom má pravdu. To že SMK viac krát napadli dekréty na ktorých platnosti je postavená celá autonómia Slovenska je skoro to isté ako keby povedali "My vás ako samostatný národ neuznávame." a to je pre mňa neprípustné. Alebo dvojjazyčné tabule 30-40 km od slovensko-maďarských hraníc a akonáhle príjdete na koniec maďarskej časti Komárna zmiznú(cca 4-8 km). Skúste žiť na juhu Slovenska a neovládať Maďarčinu. Nikto vás nezamestná.
A to si neviete ani predstaviť ako nás berú iné národy. Moja lektorka fj Belgičanka, nám doniesla papier s informáciami o Slovensku napísaný nejakým belgičanom. Písalo sa tam o našej úzko spätej histórii s Maďarmi(toto ešte beriem) a o tom ako sme sa s nimi mali dobre ako sme sa jedného dňa rozhodli od nich oddeliť a oni nám to umožnili. Nič o tom ako dlho trvalo kým sa nám to podarilo a o maďarizácii. A na konci pri stručnom prehľade o Slovensku sme našli toto(preklad hádam netreba)

Langues officielles:slovaque, hongrois
A Belgicko nie je fakt tak ďaleko aby nevedeli aké oficiálne jazyky u nás sú.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Tu jest trošku veselej histórie s Maďarmi... Belgičania by sa mali kvapku poučiť... ;-)

http://www.mladezsns.sk/inside.php?pg=7&idc=c6082131052#
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

durana píše:Langues officielles:slovaque, hongrois
Ale no tak, to sa môže stať každému, ja som napr. niekde čítal, že v USA sa hovorí po anglicky :twisted:
durana píše:Skúste žiť na juhu Slovenska a neovládať Maďarčinu. Nikto vás nezamestná.
To myslíš vážne ? Kde bývaš a aké s tým máš osobné skúsenosti ?
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

nuke: Ja som bol napr. v sobotu v GA. Samé maďarské predvolebné plagáty, niektoré boli dokonca len po maďarsky (porušenie ústavy SR, len tak btw ;-) )

Dosť zaujímavé je zájsť do takého Komárna alebo Nových Zámkov. Tam je slovenčina exotickým jazykom... ;-)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

No bývam síce na Severe(Martin) ale počul som o 3 prípadoch kedy uprednostnili na úrade človeka hovoriaceho po maďarsky pred človekom hovoriacim plynule Anglicky(v jednom prípade aj plynule nemecky) a o 2 ďalších. Jedno bolo tuším v obchode Jednota a to ďalšie bol tiež nejaký konkurz pre zamestnanie v štátny službách
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Polozim jednoduchu otazku. na ktoru chcem jednoduchu odpoved: "Preco byt nacionalistom, preco byt hrdy na svoj narod, krajinu?" (hlavne ak je tou krajinou omrvinka Slovensko)

Na tuto otazku som este od ziadneho nacionalistu odpoved nedostal.
Isteze je normalne nadrziavat napr. narodnemu timu, v ramci citenia spolupatricnosti, ale spolupatricnost nema nic spolocne s bitim sa do prs. A prehnana spolupatricnost tiez skodi, napr. ostatnym, ktori v jej "kruhu" nie su.
Takze ocakavam odpoved. :-)
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Pretože verím, že Slovensko je krajina, ktorá má potenciál. Lebo mi na nej záleží. Je mojou povinnosťou brániť jej záujmy. Cítim to tak. Cítim, že musím robiť niečo pre svojich pobratimov.

Nedovolím, aby nejaká banda zlodejov a Maďarov zhatila všetku prácu našich otcov, dedov, predkov. Bolo by to zneuctenie pamiatky tých, ktorí pre túto krajinu bojovali a položili svoje životy.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“