Politika

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Arronax: Ale si hrdy?
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Som hrdý. Na tých, ktorí chcú pre tento národ niečo spraviť. Som hrdý na SNS. A neskôr by som sa k týmto ľuďom rád pridal. ;-) Ale to už je iná téma.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Moment, pytam sa ci si hrdy na narod, na krajinu. Na to by som rad dostal priamu odpoved. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Arronax píše:http://www.chelemendik.sk/doc.php?d=00000103

Jedna veľmi dobrá stránka. Úplne sa s ňou stotožňujem. Nechápem, prečo je pre mnohých byť hrdý na to, že je Slovák, národniar, nacionalista, hanbou. Je mi z toho zle.

Dzurinda a dobrý politik? Čo je dobré na tých idiotských poplatkoch u lekárov? Čo je dobré na odstavení Jaslovských Bohuniciach? Čo tým pre nás ten somár získal, keď to rakúskym zelenáčom podpísal? Odstavením tej elektrárne SR prestane byť sebestačným štátom vo výrobe el. energie. A Rakúšania nám ju budú predávať za dobre mastné ceny. Čo bolo dobré na jednotnej a vysokej DPH? Likvidácia štátneho slovenského školstva, podpora cirkevného a maďarského, podpora Maďarov na Slovensku, majú tu mimoriadny nadštandard!

Čo je dobré na tom podlizovať sa Američanom? Zapierať Rusov, našich bratov? Predávať strategické podniky, ktoré si ináč VŠETKY štáty EU nechávajú v minimálne prevládajúcom vplyve (ak nie v monopoly), aby ceny neurčovali nejakí zahraniční investori, ktorým je totálne ukradnuté, aký vplvv to bude mať na ekonomiku, obyvateľstvo. Len sa pozrime na Slovnaft (pardón, teda maďarský MOL), ktorý si robí čo sa mu zachce a zvysoka kašle na protimonopolný úrad.

Áno, som hrdý Slovák, národniar, nacionalista. Som veľmi rád, že SNS sa teší toľkej podpore voličov. Dúfam, že sa dostane i do vlády a pristrihne maďarským elementom krídielka. Dúfam, že i KDH odpáli do opozície a môže si o Vatikánskej zmluve, zákaze interupcii a podobnýcn hovadín kvákať s tým svojím bocianom Adriánom. Dzurinda nech sa v parlamente ani neukazuje. Maďari mi ani za zmienku nestoja.

Len nech je koalícia SMER-SD + SNS + HZDS.
No ne, tak to když má Slovensko takové mladé nadějné Übermenschen, tak se nemusí bát o svou budoucnost. :-D
Hodně štěstí s Vašimi "bratry" Rusy. Ty vedou obchody o dost lépe než EU, jen co je pravda. Za "Tisíc slov" tisíce tanků. No nekup to... :-P :-D
Naposledy upravil(a) Jab dne 19.6.2006 20:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Arronax - skoro bych se chtěl zeptat, kde/za koho bojovali;) ale to by byla podlá škodolibost...
Žádná krajina/země není omrvinka, pokud má co dát světu, a o tom u Slovenska naprosto nelze pochybovat!
Proč být nacionalista - zřejmě myšleno vlastenec - uznávám, ž eje těžké odpovědět racionálně, neboť je to "srdeční záležitost". Ale je sakra důležité nesnažit se ve všem chovat čistě racionálně, protože na to krutě dojedeš. Prostě někde si se narodil a byl si vychován v jistém "duchu", tradici, myšlenkovém systému a i když sis jej nevybral (byť jej můžeš změnit), tak je prostě v Tobě nějak přítomen, s čímž k mé lehce škodolibé radosti vůbec nic neuděláš:)
Já jsem rozhodně proti jakémukoliv nacionalizmu typu, že my jsme lepší než oni, protože jsme to prostě my. To je ubohá hloupost, dle mne tedy. Ale něco jiného je, být si vědom určitých odlišností a snažit se tyto odlišnosti využít ve prospěch celku. Přičemž je navíc lze použít pro přátelské špičkování na uvolnění atmosféry:)

EDIT: Jab - copak vyvolalo takovou vlnu sarkasmu? Že by zkoušky?:)
Naposledy upravil(a) Vallun dne 19.6.2006 20:18, celkem upraveno 1 x.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Och, ak Ti ide o to, tak moja odpoveď je jednoznačne ÁNO, som hrdý na Slovensko, Slovákov. Ale bacha, tým nechcem povedať, že som hrdý na doterajšiu vládu a jej smerovanie. ;-)

Ehm, ja som nikdy nepovedal, že považujem Slovákov a Slovensko ako nejaký extra nadnárod. Len si myslím, že mnohí Slováci sa podceňujú. A Slovensko si imho zaslúži nejaký ten rešpekt. Mno a Maďari by sa mali skľudniť, lebo na území SR sa majú ozaj kráľovsky, tak si nežije hádam nijaká iná menšina. I to sa im dokonca máli.
Naposledy upravil(a) Arronax dne 19.6.2006 20:22, celkem upraveno 1 x.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Arthalion : Tiež som zvedavý.

durana : Ono z obchodného hladiska môžu dať trebárs do inzerátov znalosť maďarčiny vítaná, čo im nemôžem zazlievať. Hlavne v obchodoch sa to tam hodí. Ono teraz tu nebudeme riešiť, prečo sú niektorí spoluobčania maďarskej národnosti takí tupci, že sa za celý život nenaučili po slovensky, alebo prečo im jednoducho prirodzenejšie príde pýtať si dačo v obchodoch po maďarsky, ale práve preto je vo službách na juhu lepšie prijať niekoho kto aspoň ako tak po HU vie.

Arronax : V KN som už dávnejšie nebol a z tvojho pohladu máš pravdu, ale v dobrom obchode by aj tam mali stále dokázať odpovedať a obslúžiť po slovensky. A v tých zlých ??? No povedz koho zaujímajú zlé obchody ? ;-)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Raz sa pytali jedneho suseda: "Si clovek alebo Slovak?" Odpovedal ze Slovak...
Ja sa citim ako clovek. A nehovorim to preto, ze by mal byt Slovak nebodaj zviera, to nie. Moja podstata je ako Vas vsetkych (dufam :lol: ) ludska a nie specialnej odrody vyslachtenej marhule v jednom kochliku. ;-)
Mam mnoho korenov v roznych oblastiach a necitim sa byt ani hrdym tym ci onym prislusnikom naroda. Narod je z velkej casti fiktivny pojem, na ktorym Vy nemate ziadny podiel. Ide mi tu o podstatu, podstatou je rasa a nie narodna prislusnost.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Arronax píše:Pretože verím, že Slovensko je krajina, ktorá má potenciál. Lebo mi na nej záleží. Je mojou povinnosťou brániť jej záujmy. Cítim to tak. Cítim, že musím robiť niečo pre svojich pobratimov.
Aj ja bysom sa ta chcel na nieco zpytat Arronax.
Ako konkretne chces branit zaujmy Slovenska a co chces robit pre svojich pobratimov?
Naposledy upravil(a) Tokkar dne 20.6.2006 15:06, celkem upraveno 1 x.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Arronax-
No one chooses his or her country of birth, so it's foolish to be proud of it -> 100% agree :-P

A teraz k veci
1) reforma zdravotnictva- reforma, ktora vazne nevysla, ale problem bol v zdravotnictve uz dlhu dobu- nielen od reformy. Vnimat to tak, ze za vsetok bordel v zdravotnictve moze reforma, je sice jednoduche, ale tiez dementne... Preto treba reformu dokoncit- nie zrusit- tym sa nic nevyriesi.

2) Jaslovske Bohunice- nie som za ich odstavenie, ale za renovaciu. Predsa len, ta elektraren JE stara a nemoderna, takze riziko havarie je vzhladom na ine elektrarne relativne vysoke- a druhy Cernobyl myslim netreba...

3) Podlizanie Americanom- napriek vsetkym protestom proti americkej kulture a velmi modernej protiamerickej poze (hlavne neo"punkove" kapely by za to mali strielat) je USA stale najmocnejsia krajina na svete. Nie, ani ja Spojene staty dvakrat nezboznujem (aj ked priznavam, ich historiu mam velmi rad), stale mam proti nej vyhrady, ale mat s nou dobre vztahy (rovnako ako mat dobre vztahy so Zapadom celkovo) rozhodne na skodu nebude. Ono su tie krajiny tiez trochu inde nez krajiny Vychodu, ze ano? A btw- ak sa k moci dostane Fico, tak mozme zalozit tak Uniu s Kubou a Bieloruskom, a ak Slota, tak mozme ist rovno do Spanielska vykopat Franca. Takze tak...

4) Politici. Arronax, verim, ze tvoje podporovanie SNS je len nadseneckym prejavom vlastenectva, pretoze ta strana je prehnila a iracionalna od zaciatku do konca. Precitaj si program, pozri si ludi. Program je len zhrnutie problemov, ake SR ma (riesenia nulove), naviac si protireci (verejne vydavky). Ale vsak, ako povedal Benito a Lerek to tu kdesi napisal, fasizmus je zamerne iracionalny, vsak? No a za ludi tusim staci prva dvojka- Janko Slota, nacionalisticky idiot ktory sam nevie co je a jeho jedinym snom je vybudovat koncentraky pre Madarov a homosexualov, a Anka Malikova (to ukrajinske meno si nemienim zapamatovat), ktora by potesila hocijake polnohospodarske druzstvo na Slovensku a keby ju upiekli, tak pat romskych osad ma na dva mesiace hovadziny nad hlavu. Takze by sa aspon nieco vyriesilo. K SDKU a Dzurindovi- pozri sa kde sme boli za vlady Meciara, kde sme teraz- EU, NATO, vyborne medzinarodne vztahy, vyborna ekonomika, velke investicie (KIA, Peugeot)... A co sa tyka privatizacie strategickych podnikov (SPP, ako sa tym Slota vecne ohana)- za meciarovoslotovoluptakovskej vlady sa majetok za 110 miliard Sk sprivatizoval za 29 miliard... ehm... A SMK- pomaly si z vasich prispevkov zacinam mysliet, ze je to jedna velka mafia co ovlada cely juh Slovenska a zakazuje zamestnavat ludi, co nevedia po madarsky. Ale no tak... Madarcina je rovnaky jav, ako zapadoslovenske narecie na zapade a vychodoslovenske na vychode SR. Su pri Madarsku, tak hovoria viacej po madarsky, je tam madarsky vplyv, no a? To, ze niektori po slovensky nevedia, nie je chyba Bugara, nie je chyba Csakyho, je to chyba ludi... Ako keby si ludom v Texasu vycital, ze hovoria viacej po spanielsky, a vinil za to Juana Carlosa...

P.S. som zvedavy, ako chce Slota vyplnit ten slub, ze kazdemu novomanzelskemu paru da novy byt do prenajmu.. Velmi zvedavy...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Ellesar: S tou reformou je pravda že zdravotníctvo bolo v mizernom stave už pred tým, ale vládna reforma nespravila abslútne nič pre jej zlepšenie. Iba na tom všetci dobre zarobili. čo myslíš prečo Zajac protestujúcich lekárov absolútne odignoroval. Jemu je jasné ž v politike skončil ale to mu vôbec nevadí lebo sa zabezpečil do konca života. Veď napríklad tie mizerné dvadsaťkorunáčky ostávajú lekárom, takže jediné čo to vyriešilo je vzdvihnutie platov obvodným lekárom. A potom sa ľudia diva že chirurgovia štrajkujú. Veď obvodný lekáry majú vyššie platy ako chirurgovia a s takmer nulovou zodpovednosťou. Celý deň si v kľude ošetrujú ľudí a ak si nie sú s diagnózou istý, stále možu pacienta poslať do nemocnice k odborníkovy.

Jaslovské Bohumice už boli zastarané a rozkaz na ich odstavenie prišlo s EU problém je v tom že nikto sa tomu moc nebránil a nesnažil sa ponúknuť náhradné riešenie čo ja považujem za zlyhanie terajšej vlády. Hlavný problém je v tom že sa nepodlizujeme len USA ale aj západným štátom EU. EU si zmyslí a navrhne niečo čo "ublíži" novím štátom EU a Maďarsko sa tomu postaví, Česko a Poľsko tiež iba náš bývalý premiér vyhlási že by nebolo rozumné nesúhlasiť. A tak v rámci dodržiavania diplomatických vzťahov im dovolíme úplne všetko.

A k Maďarom, ja netvrdím že bránia na južnom Slovensku sa zamestnať Slovákom, ale že SMK presadzuje reformy ktoré slovenským Maďarom na juhu zazpečia že sa nemusia učiť po slovensky a že Slováci sa kvôli tomu môžu cítiť menejcenný lebo všade uprednostnia Maďarov.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Jab: Pri Tebe som si už zvykol, že Tvoja občasná odpoveď je výsmech, škodoradosť a arogancia (nemôžem si to odpustiť, ale ja len konštatujem). Nevyčítam Ti to. Je to najľahšie a najpohodlnejšie.

Vallun: Bojovali za národ, štát a spoluobčanov. Za zachovanie slovenskej štátnosti, zabránenie vytvoreniu Veľkého Maďarska. Bojovali proti nacistickým Nemcom. (SNP)

Tokkar: Zabrániť odstaveniu elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Konečne rozvíjať alternatívne zdroje elektrickej energie, ktoré by boli efektívne a zároveň i prostrediu menej škodlivé. Dotovať slovenské štátne školy. Jeden môj známy je riaditeľom ZŠ v Pezinku. Je nenormálne, čo sa tam robí. Miestny úrad robí všetko preto, aby sa tá škola zavrela, doslova mu hádže polená pod nohy.

Podporiť slovenských poľnohospodárov. Dať im viac prostriedkov z európskych fondov bez všakovakých skrytých nevýhod. Dnes vinohradník na SR dostane za liter vína (karpatského, čo je veľmi kvalitné) 5 korún (!). To je nehorázne zdieranie! Alebo takí včelári. Náklady na staranie sa o včely sú neúmerne vysoké oproti cene, ktorú dostanú za med. A pritom je to kvalitný med, ktorý vytláča lacný a nekvalitný čínsky.

Zrušiť poplatky u lekárov. Je to úplne zbytočné. Do nemocníc chodím často a nezbadal som nijaký rozdiel oproti minulosti. A všetci lekári, ktorých som sa na to pýtal, si myslia, že Zajac a jeho reformy (i poplatky) sú to najhoršie, čo slovenské zdravotníctvo postihlo.

Znižiť výšku DPH. Je to nenormálne vysoké. A jednotná daň nerobí moc dobre. Získať späť väčšinový vplyv v strategických podnikoch ako sú SPP etc. Znížiť cenú elektriny, plynu, tepla etc. Veď počas privatizácie SPP Pavol Rusko, vtedajší minister hospodárstva priznal, že to, čo SPP dostane od občanov predstavuje len 5% z celkových ziskov tohto podniku! Hašišmarja, aké veľké peniaze sa tam točia a títo DEMENTI to predali prakticky za pár šupov!

Zvýšiť podporu pre vdovy a vdovcov, príspekvy na deti, pre siroty, zvýšiť dôchodky. Nedávno som sa stretol s veľmi zaujímavým názorom voličov SDKÚ. Všetci sociálne slabší si za svoju situáciu môžu sami, majú ísť pracovať, dôchodcovia si môžu za nízke dôchodky tiež sami, nemali žiť za komunizmu a zostarnúť v ére kapitalizmu. Vraj si majú nájsť prácu. Netvrdím, že všetci sociálne slabší sú úbožiaci (sú takí, ktorí sú naozaj leniví a zneužívajú štát - sociálne slabší by sa mali kontrolovať a podľa toho vyvodiť, či si podporu zaslúžia). Ale ako si má nájsť prácu žena (prípadne muž), ktorá(ý) má na krku deti a musí sa o ne starať? Ako si má nájsť prácu dôchodca?!

Rozvoj vedy, výskumu, techniky. Rozvoj spotrebného priemyslu, farmaceutiky, zbrojárskeho priemyslu (zbrane sa vždy predávali a je o ne večne veľký záujem), cestovného ruchu.

Čo sa týka Maďarov... ono to širšej verejnosti nie je známe, ale napríklad Maďarom na území SR sa dovážajú výrobky a tovary z Maďarska. A platí to štát. Je TOTO normálne?! Naviažem na to, čo hovoril durana o diskrimáncií slovenských záujemcov o prácu na južnom Slovensku. Nedávno v týždenníku Život (alebo v nejakom inom, neviem to teraz presne) písali o tom, že v Slovnafte (v paprčiach ho má maďarský MOL, ktorý šarapatí po celej Európe) sa uchádzača o zamestnanie ako prvé spýtajú, či vie po maďarsky. Ak nie, nemajú oňho záujem...

Takže zúžiť im tieto výhody. Pomaly ale iste sa nám tu totiž formuje štát v štáte...

Elessar: Hádam som Ti na väčšinu už odpovedal...

Ale ešte k Bohuniciam. Ono problém Černobylu bol hlavne v tom, že namiesto 215 potrebných tlmičov atómovej reakcii (nespomeniem si teraz na odborný názov) tam boli len 7. A to u nás nehrozí.

Američania sú národ tupých dementov, ktorí nevedia, kde je sever. Podľa nedávneho prieskumu Američania nevedia na mape ukázať, kde je Európa (mnohí to slovo určite ešte ani nepočuli), nevedia, že angličtina je svetový jazyk etc. No hnus. Hlavne, že majú kadejaké divné práva, ktorými ich vláda pohodlne pacifikuje a uspokojuje v domienka, že akí sú len slobodní a úžasní. A toto by z nás chceli mať. A súčasnej vláde sa to úspešne darí.

SNS a prehnitá?! A čo je potom SMK?! Banda *censored* vagabundov, ktorí tichučko a celkom úspešne presadzujú čoraz obludnejšie nenormálne požiadavky, ktorýmí obohacujú Maďarov na úkor zvyšku krajiny! Akoby zabudli, že oni sú menšina, správajú sa ako králi! Čo bude nasledovať? Pripojenie južného Slovenska k Maďarsku s odôvodnením "že tak či tak sa tam viac hovorí po maďarsky". A potom? Rovno celé Slovensko, veď kedysi to bolo maďarské územie. Oni môžu byť národniari, ale Slováci nie?! Je mi z toho ZLE, chápeš? AKO môžeš porovnávať NACIONALIZMUS a NACIZMUS? To si nechaj pre Lereka jemu podobným!

Slota je poriadna tlčhuba, to hej. Zaslúžil by si občas prefackať. Je mu by nepomohla ani ročná prednáška o politickej etike. Ale čo máš proti Malíkovej (hej, ja si tiež nemienim pamätať to meno... tušímže Belousovová či tak nejak).

Áno, SR má skvelé vzťahy. Sme tam ako piate koleso voza. Sme tam, lebo musíme. No povedz mi, na kerého boha museli naši vojaci zomrieť v Iraku. Len aby USA mohla získať nové ropné polia?

Zahraniční investori. Ó áno, aké úžasné. Oni nás pre to milujú. Ale PREČO sem chodia? Lebo sme lacná pracovná sila. Bude z nás národ otrokov. Lacných otrokov. Všetci mladí odídu a krajina vymrie, lebo oni chcú adekvátne uplatnenie, nie robiť pri nejakom páse za 6000,--.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Arronax: Pekny prispevok. ;-)

Vsetko na Slovensku vsak bude zlozite, pretoze to je krajina mala, plna malych ludi. To si nevyhnutne ziada mnoho kompromisov v politike, nic vyrazne sa preto nepresadi alebo ide o nieco za nieco.

Jadrova energetika mi nevadi, aj ked je pravda, ze to bude vzdy drobny risk, ale v ramci aspon mierneho energetickeho osamostatnenia je to vyhodne.

Ceny su skutocne neuveritelne vysoke a rastu... Vzhladom na to, ake peniaze sa v politike este stale stracaju, to je nesmierna drzost. Typicke pre Slovensko.

Slota ako pan veduci SNS sa tiez poriadne nacical, ma bohate provizie, podiely na podnikoch. Mam informaciu z velmi doveryhodneho zdroja, ze nedavno oslavoval svoju druhu miliardu.
Pretoze je primitiv, tak mu verit nemozem, uz len z principu.

Prichod investorov na Slovensko povazujem za vyhodne. Pomoze to ekonomike a ludia v horizonte min. 10-15 rokov ziskaju pracu. Aj ked je pravda, ze platy vysoke nebudu, podmienky mozno nebudu celkom v poriadku, ale ako v ramci ekonomiky, tak v ramci medzinarodnej, ehm, "prestize" alebo uvedomovania ostatnych narodov o existencii Slovenska (na tuto politicku alebo obchodnu "prestiz" (- v ramci Slovenska je to divne slovo :-) ) sa vztahuje pochopitelne ovela viac veci, ako aj vyslanie vojakov do Iraku, aj ked konkretne o tom rozhodnuti nie som velmi presvedceny ;-) ).

Dzurinda priviedol reformy, ale za obrovske obete. V sucasnosti sa mi vsak javi ako najlepsia volba.
Ficovi zatial neverim, mam pocit, ze to nesikovnostou a neskusenostou moze do****t este viac.
Ostatni ani nestoja za rec.

A btw, Arronax, ktora skola to je?
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Arronax- hovoris o financovani, podpore, rozdavani penazi... len jedna otazka- kde na to chces vsetko zohnat peniaze? Oni totiz na stromoch nerastu a aj keby ano, tak nic ine nez inflacia z toho nebude...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Elessar: Keby sa zahadne nestracali peniaze, tak by sa aj nasli. ;-) To by sme ale museli mat serioznu politiku. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“