Total War

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Ach jaj, Shogun a Medieval. Moje staré lásky. Ste ma navnadili, idem si ten Medieval nainštalovať. BTW kde by som mohol zohnať datadisk Viking Invasion, ten môj sa mi nevrátil domov :cry: . Už by som sa mal poučiť a nepožičiavať CD každému.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Je nějaká možnost, jak si během hry v Rome Total War přenastavit správu měst bez guvernérů? Zapomněl jsem to udělat na začátku, a teď mi to působí docela problémy...
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Po otvoreni "menu" daneho mesta tam su moznosti ci si prajes automaticke riadenie alebo to budes riadit sam.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Špatně jsem se vyjádřil... na začátku kampaně se nastavuje, zda řídit všechna města, nebo jen města, kde mám guvernéra, a já jsem jaksi přehlédl, že musím zaškrtnout řízení všech měst, i těch, kde guvernéra nemám... Obsadil sjem pár provincií a došli mi rodinní příslušníci, které bych do měst dosazoval, a automatický guvernér bohužel nedostojí mým, zvláště vojenským potřebám... Tak by mě zajímalo, jestli to lze přenastavit... klidně i nějakým příkazem nebo editorem.
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Eleshar_Vermillion: Ta možnost afaik vůbec ve hře nejni. Prostě totálně ovládat města, kde nemáš rodinného příslušníka, nemůžeš. Jen zadávat stavbu budov a cvičení vojáků, jak píše Arthalion. Daně atp. bude vždy řídit PC.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Ajantis- zvlastne.... mne sa zda, ze ta moznost je hned na zaciatku, kde nastavujes aj dlhu/kratku kampan, arkadove bitky atp... :think: Ale je mozne (samozrejme), ze sa mylim...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Elessar: Pokud tam je, neznamená to jen, že je defaultně nastaveno, že u každého města můžeš manuálně stavět budovy a cvičit vojáky a nemusíš to u každého zvlášť odklikávat v jeho menu?
A nebo pak můžeš opravdu u každého města ručně upravovat i daně?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Elessar píše:Ajantis- zvlastne.... mne sa zda, ze ta moznost je hned na zaciatku, kde nastavujes aj dlhu/kratku kampan, arkadove bitky atp... :think: Ale je mozne (samozrejme), ze sa mylim...
Přesně tak to je, při volbě imperial campaign tam jsou zhruba vyjmenované možnosti, a pak i to, jestli si povolíš spravovat (i.e. rozhodovat, co postavíš a vycvičíš) i města, kde máš rodinného příslušníka. V případě že ano, můžeš ovládat všechna přímo, v případě že nikoliv, rozhoduješ o stavbě a výcviku přímo jen v těch, kde rodinný příslušník je, v ostatních lze jen nastavit, na co se má automatický management soustředit, a zda má povoleno stavět a cvičit. Nelze ale zvolit CO. Už jsem tu kamapaň rozjel a nechce se mi to hrát znovu, nicméně ani na nejlehčí obtížnost (hraju poprvé) to asi nezvládnu, když automatický guvernér v Kyréné cvičí jen psy atp. A má expanse v Galii taky brzo bude v troskách.
Takže lze to nějak zpětně přenstavit? třeba editací nějakého dokumentu (něco jako preference, ale tam to není)
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Prave sa mi podarilo "ovladnut svet". :lol: S modom R:TR to vsak nie je take jednoduche, dohromady 195 provincii, povodny R:TW vyzera oproti tomu dost bledo.
http://img457.imageshack.us/my.php?image=regionseb6.jpg
Osobne som vsak zahral len asi 20 bojov, keby som hral co i len polovicu,tak moje vlasy asi stratia farbu. :lol:
Tu je jedno z mojich ukazkovych vitazstiev:
http://img457.imageshack.us/my.php?image=victorytc7.jpg :mrgreen:

Tu moje financne zalezitosti: http://img457.imageshack.us/my.php?image=victorytc7.jpg
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Neviete niekto o nejakých modoch na Medieval: Total War ?
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

DerAdler: Staci sa len pozriet o stranu dozadu... http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=1 ... c&start=75
- prispevok dole

Na stranke R:TR sa daju najst linky na ine zaujimave mody. Samotny R:TR je vsak najvacsi a najlepsi.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ocakavany mod: http://megasalexandrosmod.com/forums/about.php
Bude sucastou siedmej verzie R:TR. Prinesie 4 kola za rok a mapu od Spanielska az po Cinu. :-D
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

RTW je celkom návyková záležitosť - včera som ju začal hrať - vybral som si Scipiovcov -- Kartágo už padlo a ďalej mám v pláne dobyť Afriku, potom Hispániu, Galiu a nakoniec Britániu - myslím, že to mi zabezpečí dosť dobrú základňu na finálny útok proti SPQR a spol.
Jediná vec, ktorá mi zatiaľ strašne vadí sú vzbury, resp. pri nedostačných managment schopnostiach člena rodiny je to peklo - napr. Kartágo by som bez svojej hlavy rodu s vysokým riadiacimi schopnosťami nemal šancu udržať v kľudnejšom stave - a to sú ešte stále unhappy - dúfam, že po postavení sewers to ako tak zvládnem.
V bojoch sa mi zdá lepšie keď útočím ako keď sa nechám napadnúť - protivník pri obrane iba čaká na môj príchod a to sa dá dobre využiť - ak na mňa ale postupuje s presilou tak je to dosť nepríjemné -- čo sa týka slonov - dajú sa celkom dobre poraziť s javelinistami (velites) a hastatmi (teda ak sa stihnú uhnúť pred ich útokom) - najlepšia taktika je ale vrhnúť väčšinu síl na nepriateľského generála ak sa odváži a zaútoči na nejakú moju jednotku - vtedy ho rozsekám za cca max 30 sekúnd a potom už nie je problém obrátiť iné jednotky na útek :oops: :-P
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Po 3 týždňoch hrania som R:TW odinštaloval a už sa k nemu nikdy nevrátim - zo začiatku to vypadá zaujímavo, ale časom sa z tejto hry stane neskonalá nuda, kde trávite väčšinu času stále rovnakým manažovaním miest (výstavba budov a výška daní) - jediným ako tak zábavným prvkom sú boje, ale aj tie sú po určitom čase nudné, a taktiež príliš ľahké (2.stupeň obtiažnosti) vďaka neuveriteľne dementnej AI (cca 78:3 - víťazstvá:prehry - z toho dve námorné bitky-porážky hovoria za všetko :roll: ). Na každom rohu človek naráža na veci, ktoré mohly byť urobené lepšie, tzn. že hra je častokrát nedotiahnutá (boje i manažment) => user-unfriendly design jednotlivých menu a pod. Nedohral som ju však iba z jediného dôvodu - ovládnuť 50 provincií je príliš veľa - keby stačilo cca 35 tak to ešte nejako pretrpím (mal som 32) - moje hodnotenie nemôže byť lepšie ako - 7/10. :-? (čakal som viac)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX píše:Nedohral som ju však iba z jediného dôvodu - ovládnuť 50 provincií je príliš veľa - keby stačilo cca 35 tak to ešte nejako pretrpím (mal som 32)
Ale vždyť ty nemusíš dobývat 50 provincií - stačí dobýt Řím ;-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“