rychlost zbraně a počet útoků

Netušíte, co je to THAC0, AC, 1k6, tah, iniciativa, rychlost zbraně nebo sesílání kouzla, ...? Tady určitě naleznete odpověď.
Odpovědět
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

rychlost zbraně a počet útoků

Příspěvek od magnus »

ovlivňuje nějak rychlost zbraně počet útoků?
jestli jo, jak?
jestli ne, tak jakej je rozdíl mezi zbraní s rychlostí 1 a s rychlostí 10?
ještě jsem trochu zmatený z toho počtu útoků - zvyšuje ho level, weapon proficiency nebo obojí?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

V BG nevím, myslím, že ano, ale v DnD rychlost zbraně ovlivňuje jen hod na iniciativu (kdo má nižší, reaguje první, to jest čím nižší je číslo u rychlosti zbraně, tím lépe). S počtem útoků jinak nemá nic společného. Jinak pokud vím, v BG je to velice myslím velice nevýrazně, maximálně tak o půl útoku při velcie nízkém čísle.
Naposledy upravil(a) Eleshar_Vermillion dne 10.7.2006 17:59, celkem upraveno 1 x.
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

magnus: Tak v BG je to jasný - si vem do ruky kuši a luk a mrkni se, kolik máš útoků za kolo...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

aha, takže vysoká rychlost zbraně je dobrá, když chci mágovi rychle zastavit kouzlo či zaútočit než někdo zaútočí na mě?
díky
a k tomu počtu útoků?
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

teď jsem v NI u weapon proficiencí našel, že **** dávaj -1 k rychlosti útoku a ***** -3 k rychlosti útoku
ale v popisu je něco o tom, že to přidává útoky za kolo

naví se mi zdá, že to fakt přidává útoky za kolo, protože když nemam *****, tak většinou nemam ani 3 útoky za kolo
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ty **** a ***** přidávají jak rychlosti za kolo, tak zlepšují rychlost.
Rychlost nemá s útoky za kolo nic společného.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 29.5.2006 17:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

magnus píše:aha, takže vysoká rychlost zbraně je dobrá, když chci mágovi rychle zastavit kouzlo či zaútočit než někdo zaútočí na mě?
díky
a k tomu počtu útoků?
NÍZKÁ rychlost je paradoxně dobrá... tedy samozřejmě vysoká, ale to je jeden z vytýkaných paradoxů ADnD, některé věci jsou dobré, čím jsou vyšší (vlastnosti atd.), jiné čím jsou nižší (THAC0, AC,...). Proto říkám, že ČÍSLO u rychlosti je lepší nízké. Viz jak to modifikuje iniciativu, hod se provádí 20stěnnou kostkou, čím méně máš, tím jsi rychlejší. A když máš zbrań s rychlostí 7, tak se k hodu na iniciativu přičítá 7...

Stejně jako weapon proficiency dávají se zbraní -1 k rychlostí, -3 k rychlosti, to je nižší číslo u rychlosti (representující nelogicky vyšší rychlost) je lepší. Ale jinak i v BG je možná systém iniciativy, pokud si zapneš kolový bojový systém (myslím, že to jde v BG 2, ale nikdy jsem to nevyužil)
Naposledy upravil(a) Eleshar_Vermillion dne 10.7.2006 18:09, celkem upraveno 1 x.
"Non e merda flagrum texueris, etsi tamen, non castigabis autem"
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

aha, takže ta rychlost nejde ve WSPECIAL.2DA editovat, ta je tam pevně daná? jsou tam jen 3 sloupce a to THAC0, damage a speed
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

Eleshar_Vermillion píše:NÍZKÁ rychlost je paradoxně dobrá... tedy samozřejmě vysoká, ale to je jeden z vytýkaných paradoxů ADnD, některé věci jsou dobré, čím jsou vyšší (vlastnosti atd.), jiné čím jsou nižší (THAC0, AC,...). Proto říkám, že ČÍSLO u rychlosti je lepší nízké. Viz jak to modifikuje iniciativu, hod se provádí 20stěnnou kostkou, čím méně máš, tím jsi rychlejší. A když máš zbrań s rychlostí 7, tak se k hodu na iniciativu přičítá 7...

Stejně jako weapon proficiency dávají se zbraní -1 k rychlostí, -3 k rychlosti, to je nižší číslo u rychlosti (representující nelogicky vyšší rychlost) je lepší.
díky elešare, ale tohle moc dobře vím, promiň, že to vyznělo, že to nechápu :roll:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

BG
Rychlost zbraně neovlivňuje počet útoků.
Neválečnická povolání mají pouze 1 útok za kolo.
Válečnická povolání získavají bonus 1/2 útoku za kolo na 7. a 13. levelu.
Zbraňová dovednost:
** přidává 1/2 útoku za kolo
***** přidává 1 útok za kolo (pouze v BG1, IWD1 nebo v BG2 s nainstalovaným modem True Grandmastery)

Bojovník na 13. levelu s 5* ve zbrani bude mít 2 + 1/2 útoku za kolo (3 + 1/2 s True Grandmastery)

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

magnus píše:aha, takže ta rychlost nejde ve WSPECIAL.2DA editovat, ta je tam pevně daná? jsou tam jen 3 sloupce a to THAC0, damage a speed
Ta tam samozřejmě editovat jde ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

Vlasák píše:
magnus píše:aha, takže ta rychlost nejde ve WSPECIAL.2DA editovat, ta je tam pevně daná? jsou tam jen 3 sloupce a to THAC0, damage a speed
Ta tam samozřejmě editovat jde ;-)
jo, už jsem na to přišel kde

všem dík, jsem zase o něco moudřejší ;)
edit: kromě elešara, ten ze mě dělal blbce :twisted:
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

ještě mě napadlo k tý rychlosti zbraně - jde to taky do mínusu nebo je minimum 1? (například když mam hodně rychlou zbraň a ještě na ní bonusy za dovednost, úroveň či kouzla)
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ne. Rychlost zbraně se totiž používá jako postih k iniciativě. Tudíž není možnost že by tě nějaká zbraň zrychlovala. Zbraň tě zpomaluje málo (dýka) a nebo hodně (obouručák). ěkdo tvrdí že je to blbost, já si osobně myslím že je to výborné pravidlo.

Vyjímkou jsou "speed" zbraně, ale tam je to dáno tím přídomkem speed.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons & Dragons a pravidla“