Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Hmm a když ho zabiju půjde potom přivolat v TOB? Nebo to bude jako u Yoshima?
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Geminy
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2005 14:37
Bydliště: Abyss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geminy »

Mám malý problém v BG1 TotSC - Minsca mi na ostrově vlkodlaků zmámila královna sirén, normálně jsem na něj dal charm jako obvykle, ale teď vždyky, když se dostanu do nějaké nové lokace nebo se vyspím, tak se obrátí proti mně :cry: a musím na něj dát zas charm. Asi to bude nějaký bug. Nevíte prosím někdo, jestli se s tím dá něco udělat?
Není žádné dobro ani zlo, je jen moc a ti, kteří jsou příliš slabí na to, aby ji ovládali.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jj, s charmem je problém, proto je jedno pravidlo, necharmuj charmnutou postavu zpět. Někdy to jde, někdy ne. Pro tebe je asi nejsnažší řešení load.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Geminy
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2005 14:37
Bydliště: Abyss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geminy »

nj load, jenže já už s tím hrál dost dlouho :cry: :cry: :cry:

Stejně je to zvláštní, se mi to stalo poprvé a to už jsem to použil tolikrát.

Existuje i jiný způsob než load?
Není žádné dobro ani zlo, je jen moc a ti, kteří jsou příliš slabí na to, aby ji ovládali.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Geminy: napadá mě jedno řešení, byť poněkud drastické. A to zkamenění. Určitě to lze provést na mapě s bazilišky nebo v přístavu v Baldurově bráně, eventuálně kouzlem (které ale asi v BG1 není). Po odkamenění by se měl stát neutrálním NPC a zase by se dal přibrat zpátky do družiny. Nevím jestli to bude fungovat, nikdy jsem to nevyzkoušel (neb mě to napadlo až nyní), ale teoreticky by to jít mělo. Selže-li všechno ostatní, tak vyzkoušej tento experiment (a dej nám vědět výsledek :-D ).
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

To už ho můžeš rovnou zabít ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Thing
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 22.1.2006 16:49
Bydliště: chmelařská oblast Rakovníka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thing »

A nešlo by Minsca drasticky poslat na onen svět a vyvolat ho konzolí?
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Drake127: copak by to nespravil svitek Stone to Flesh za pár zlaťáků? Zkamenění, odkamenění a šupky zpátky do normálu? (Jinak jsem samozřejmě pro load, návrh uvedený v předchozím příspěvku byl spíše humorně-experimentální)
Uživatelský avatar
Geminy
Sigilan
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2005 14:37
Bydliště: Abyss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geminy »

To zkamenění nezní špatně a rozhodně je to lepší než zabíjení. Určitě to zkusím, ale momentálně ho nemám jak zkamenět. Jen doufám, že se proti mně neobrátí uprostřed bitvy ;-)

To jsem netušil, že budu mít problémy s TotSC, když už ho jedu podruhé. Nemůžu najít rukojeť paličky k ozdobnému gongu v dungeonu Durlagovy věže. Nevíte prosím někdo kde přesně se nachází? :oops:

edit: Tak už jsem ji našel - jeden přehlídnutý sud :oops:
Není žádné dobro ani zlo, je jen moc a ti, kteří jsou příliš slabí na to, aby ji ovládali.
Uživatelský avatar
@DI$
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 28.4.2006 16:32
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od @DI$ »

POMOC! Chyba v BG1+DSotSC se v mutiplayeru 2 hracu nemuzeme dostat do 3. patra Naskhelskych dolu. Hra spadne a napise se error in D:\Dev\Baldur\ObjCreature.cpp at line naky cislo. Nefunguje to ani v sigleplayeru. Co s tim?? :shock:

pozn.: nefunguje to ani s jinym CD a co je nejzajimavejsi, na tom CD neni zadnej adresar Dev... :cry:
... Ale člověk se doslova skládá z věcí, které nemají místo v prostoru a čase. (...) Odstraňte je - a zbyde vám opice, která neustále padá ze stromu. ...
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

WINDOWS XP+ROMANCE

Příspěvek od Marko »

ahojte vsetci trochu som si pokukal forum no nenasiel som co som chcel takze prosim odbornikov o pomoc v dvoch problemoch:
1.pod windows xp sa so mnou postavy moc nechcu rozpravat,nenasiel som nikde nejaky patch,ktory by to odstranil,tak keby niekto vedel ako bezproblemovo rozbehat bg2 pod xp-ckom prosim dajte vediet
2.presiel som bg 4-krat,romanca sa mi podarila len s Aerie vcetne datadisku,Jaheira aj Viconia sa mi zasekla.viem ze nieco riesi editor shadowkeeper,ale ani ten mi moc nepomohol.nie je doriti nejaky opravny patch ktory uplne opravi tieto skvele romaniky?
vopred dakujem za rady a napady,bo bg je asi jedina hra ktoru mozem prechadzat dokola a taky oblivion je v porovnani s bg a planescapom NUDAAAAA!!!
Caute ;-)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

1. Počítám, že referuješ na problém "Postava je zaneprázdněná" :arrow: nainstaluj si poslední patch - http://www.sigil.cz/download/patche/

Mně běží BG2 na XP bez problémů (nic jsem neupravoval).

2. Nainstaluj BG2 Fixpack a pokud chceš zrychlit romanci, tak i SoA a ToB Banter Accelerator script z Banter Packs

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Siki
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 5.1.2006 18:50
Bydliště: to neznate
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki »

ja jsem taky nevidel problem na xp s BG dva.jak to že to nekomu blbne a nekomu ne?
Uživatelský avatar
Sir James 1
Sigilan
Příspěvky: 96
Registrován: 19.6.2006 17:16
Bydliště: ??!!!!!!!?? (přesně tam)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sir James 1 »

Já mám taky xpéčka a romance mi fungujou v pohodě.
''Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, jen tím vesmírem si nejsem jistý.'' (A. Einstein)
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

Příspěvek od Marko »

vzdy ked som chcel hrat bg2,musel som si instalovat win98,a vám to ide v pohode?no to je sila.u mna sa v xp-čku objavuje ta hláška postava je zaneprazdnena hadam na siedmy osmy load sa spamata a zacne kecat fakt otravne.ked budem mat doma zas bg2,skusim este ten najnovsi patch.
a tie romance som presiel vzdy tak do3/4,potom skoncili.pritom ta s Jaheirou je fakt velmi pekna,rozpravka sama o sebe.skoda ze sa taka originalita v novych hrach uz nevidi...
iba ked som hral hru 1.krat, dokoncil som Aerie do konca. druhykrat sa mi uz aj Aerie zasekla v datadisku no a Jaheira a Viconia tie skoncili aj pri spravne vedenych pokecoch uz v Shadows of Amn...
no co uz.teraz hram opat bg1,potom si nahadzem na dvojku nejake patche a hor sa opat do toho.asi piaty krat.sranda ze ma to stale bavi viac nez nove hry,ktore som nepresiel ani raz... :-P
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“