Hudba: Mainstream, prachy, invence

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Ajantis píše:Píšeš, že se Ti příčí označení jako "mainstream", ale začals s ním operovat nejdříve. [Mainstream = střední proud]
Nikolivěk.. Pokud si přečteš posty před tím mým, tak první ho tuším použil Adieu.
Já už jsem na něj pouze reagoval...

EDIT: a nebo si přečti tento thread od začátku a zjistíš, že už tu tyhle výrazy zazněly již mnohokráte a nikoliv z mých .... klávesnice 8-)
Adieu píše:Pokud bysme se vždy drželi zásady, že vše kromě exaktních věd je subjektivní, tak bysme si asi moc nepopovídali...
Ale kde že - jak vidíš - popovídali ;) Problém právě většinou nastává vždy, když se někdo svůj subjektivní názor rozhodne vydávat za 'absolutní pravdu' - to už potom totiž většinou není diskuze ale flame 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Frosty píše:
Adieu píše:Pokud bysme se vždy drželi zásady, že vše kromě exaktních věd je subjektivní, tak bysme si asi moc nepopovídali...
Ale kde že - jak vidíš - popovídali ;) Problém právě většinou nastává vždy, když se někdo svůj subjektivní názor rozhodne vydávat za 'absolutní pravdu' - to už potom totiž většinou není diskuze ale flame 8-)
To je pravda... no, snad to na Sigilu ještě nehrozí. :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Cesare: skvěle napsáno, naprosto souhlasím :applause: .
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

:think: Hmmm... zaujímala by ma jedna vec... ako si to tu tak čítam, tak až na pár výnimiek sa mi zdá, že všetko čo zahŕňate do tej obrovskej krabices názvom "mainstream" považujete okamžite za zlé... alebo sa mýlim? Pretože do tejto "škály", mám taký dojem, ste dostali veľmi veľa vecí... ale na druhej strane ste jej dali také matné kontúry, že si skôr myslím, že sa mýlim...

BTW Niekedy mi pripadá až smiešne ( nemyslím práve túto diskusiu ) deliť hudbu na mainstream/nemainstream... také násilné rozdeľovanie na dobré a zlé... ja myslím, že nikde nie je jednoznačne povedané čo mainstream je a čo nie... tak prečo to potom takto hrotiť?
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Yachiko: Jako všude, i zde je čistě subjektivní pohled na to, co je a není mainstream. Není to, že by se tu naházelo 60% veškeré hudební tvorby do škatule "mainstream", ale spíš se tu popisovalo, co si kdo pod tím představuje. Obecné definice tohoto pojmu najít můžeš, ale jsou pravděpodobně velmi vágní.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Obecené definície ma u podobných pojmov nezaujímajú... no možno som sa len trochu bál, aby tu niekto nechcel tvoriť nejaký "objektívny mainstream"... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Yachiko, no pokud jsi opravdu pořádně četl diskusi, pak nevím kde jsi vzal, že až na pár vyjímek považujeme všichni mainstream nutně za zlo. Jen málo lidí tady se k němu vyjadřilo vyloženě negativně, pokud jsem to dobře pochopil, někdo jej poslouchá rád a někoho tato hudba prostě nezajímá. Jinak mainstream skutečně existuje, problém je právě v té definici, ostatně s definicemi obecně má hudební scéna problémů dost (viz toliko oblíbené "taneční hudba se nerovná elektronické" atd.).

Trochu odběhnu, ale jaké škatulkování mi v hudbě vadí, je dělení na artificiální (klasika) a nonartificiální (vše mimo). Jako by prostě klasická hudba potřebovala ještě nějaký vyšší stupínek, nestačí prostě všeříkající výraz "klasika". O tom, že pak i pojmenování je zcela mimo, se netřeba zmiňovat (pokud bych se ve výše napsaném nějak mýlil, a ono to snad mělo nějaký důvod, klidně napište).
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

MCZ: No zdalo sa mi, že niektorí tu dosť ostro vylučujú mainstream a nemainstream... možno to bolo len zdanie...
BTW Z tohto Tvojho posledného postu by sa dalo tiež usúdiť, že máš vyčlenenú nejakú škatuľu, ktorú by mali mať aj ostatní - "se k němu vyjadřilo". Obúvam sa do toho tak preto, že nie je celkom jednoduché určiť čo mainstream je a čo nie aj z pohľadu jednotlivca či už to usudzuje len podľa tej nejakej "oficiálnej" definície alebo aj! podľa vlastných kritérii...

Ono koniec koncov je jedno do akej škatule danú hudbu zaradíš alebo nezaradíš. Dôležité je, aby tie škatule neboli farbené na čierno-bielo ... jedna skupina zlo a ďalšia kvalita... teda nezhodiť hneď nejakú skupinu/speváka/etc. len za to, že spĺňa niektoré kritéria mainstreamu či už podľa Teba alebo kohokoľvek iného...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“