Vojna v ( bývalej ) Juhoslávii

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Vojna v ( bývalej ) Juhoslávii

Příspěvek od Yachiko »

Nap odnet Geralta a Neferita Sr. v Militaristickom kútiku zakladám pre túto tému samostatný thread.

Chcel by som sa spýtať, vzhľadom tomu, že som nedávno prišiel z Chorvátska , či by mi niekto nemohol poskytnúť nejaké bližšie informácie ohľadne prakticky len pred krátkym časom utíšenej vojne v bývalej Juhoslávii. Nejde mi ako iste pochopíte o militaristické fakty tipu "aké zbrane", "taktika" atď... ale spíš o informácie ohľadne vzniku samotného konfliktu t.j. veci rázu "kto s kým", "kde", "kedy" a "ako"... presnejšie teda príčiny, udalosti a dôsledky...

Inšpiráciu k tejto otázke som samozrejme získal cez uplynulú dovolenku inak na veľmi peknom pobreží južného Jadranu ( Dubrovnik - pri hraniciach s Čiernou Horou a Bosnou&Hercegovinou ), kde sú ešte napriek prekvitajúcemu turistickému ruchu ešte stále poznať určité následky po bojoch... ani nie tak na samotnej infraštruktúre ( na opravách si dali Chorváti veľmi záležať ), ale skôr v mysliach resp. správaní ľudí - od autobusov až po steny ešte neopravených domov vylepené plagáty a nápisy o "hrdinstve (?) chorvátskeho generála Anteho Gotovinu, alebo aj prázdne obrovské betónové hotelové komplexy po údajných srbských majiteľoch... takže pre toto sa pýtam... človeku to samozrejme nedá, keď to vidí na vlastné oči...

Možno si poviete, že by som mal informácie mať sám, lenže tento konflikt zúril ešte v časoch keď sa ma, vzhľadom k môjmu veku, takéto veci asi nie príliš dotýkali a zaujímali ma... preto sa pýtam...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Yachiko,
jestli tento blok k diskusi bude existovat ještě až se vrátím z dovolené, tak si prostuduji vše napané a pokud budu mít pocit, že mám co říct-řeknu. Zatím se měj a ten odkaz od Hamstera si prostuduj-jako základ pro přehled a orientaci v diskusi pokud se rozběhne je plně dostačující.
Ahoj.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Fuck Dayton, Laibach has a concert!
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojna v ( bývalej ) Juhoslávii

Příspěvek od Target »

Yachinko: známky po bojích jsou tam asi neustále,
myslím si to, protože tam pořád odjíždí vojáci, aby hlídali hranici
ADD: jezdí tam na půl roku, můj strejda se asi před měsícem vrátil
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“