Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Už asi dvě hodiny přemýšlím, co bych o Haibane renmei napsal, a nic mě nenapadá. Mohu poznamenat, že s Twin Peaks jde o nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl, že je nádherný, kouzelný a obzvláště v druhé polovině dosti emotivní, ale žádný více charakterizující popis nevypotím. A rozhodně to není tím, že by neměl nic osobitého. Právě naopak - mám pocit, že nic podobného jsem dosud neviděl.

Stejně jako sevencreature jednoznačně doporučuji.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Hmmm, možná by ses mohl podívat na Gunslinger Girl:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=1002

Téma je minimálně zvláštní a provedení je... zajímavé.

Jedno z mých oblíbených anime.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Tak jsem se před chvílí na Elfen Lied dodíval a kromě pění chvály mám i jednu otázečku.. - jak přesně jste (ne)pochopili ten (úplný) konec :?: :think:
Kdyžtak mi pisněte do PM, ju :?: ;-)

Ave: Díky :-)
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Tady je tip na jeden one shot - Pale Cocoon OVA Razz
Souhlasím, super záležitost. Tedy alespoň pro toho, komu se líbilo Hoshi no koe, takřka jistě.
To vypadá dobře, už stahuju.

Square-Enix oznámil na TGS Blu-Ray verzi Advent Children přerenderovanou v HD rozlišení a upravenými některými scénami. 7c - něco pro tebe :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas: No mně se Advent Children moc nelíbilo :lol: HD to nezachrání 8-) I když po visuální stránce to možná bude stát za znovu shlédnutí... Hmm... :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:Jinak moje prudce subjektivní hodnocení Appleseed 2k4 je asi 10/10 - příběh je ok a zpracování mě opravdu nadchlo. Není to filosofické dílo, ale v první řadě akce - a svůj účel plní na výbornou...
Stvrzuji. Až na na můj vkus místy přílišnou lesklost nemám visuální a akční stránce Appurushîda co vytknout.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Dnes som dopozeral anime s názvom Twelve Kingdoms (12 Kokuki) - musím sa priznať, že zo začiatku som tomuto titulu veľké šance nedával, nepáčila sa mi kresba a ani hlavná postava - "našťastie" sa snažím drtivú väčšinu anime a manga titulov dopozerať/dočítať aj keď mi to niekedy pôsobí dosť veľké utrpenie - teraz sa mi ale v plnej miere vyplatilo - cca po skončení prvej sezóny, resp. prvého actu dej neustále graduje, postavy sa stanú zaujímavejšími, jednotlivé, zdanlivo nesúvisiace momenty do seba zapadajú a tým pádom sa do popredia dostáva skutočnosť, ktorá je pre mňa pri nejakom diele jednou z najpostatnejších - príbeh - výborný - exceluje až do konca - 8,5/10 (9 nedám kvôli zlému začiatku) - škoda len, že anime sa javí ako nedokončené (resp. sa pravdepodobne rozhodli nepokračovať) - chcelo by to prečítať knihu, podľa ktorej bolo vytvorené. :think:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:yenn: Hmmm, možná by ses mohl podívat na Gunslinger Girl:
Přiznám se, že jsem čekal převážně akční seriál, ale vyklubala se z toho pěkná psychologická záležitost. Výborné.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Hmm, pokud jsi náhodou ještě neviděl ハチミツとクローバー (Honey and Clover) měl bys to určitě napravit :wink: - rozhodně jeden z nejlepších počinů loňského roku a (IMO) anime vůbec.

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=2835
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak jsem se rozhodl doplnit tragickou mezeru v mém vzdělání, která se jmenuje "anime produkce". :oops: Ale vážně, kromě Cesty do fantazie, Princezny Mononoke, několika dílů Pokémona, Ghost in the Shell a pár dalších stylem na půl oka na různých conech jsem mimo tento fenomén.

Takže jsem se ponořil do Neon Genesis Evangelion. Mám z toho takový rozporuplný pocit... některé momenty jsou téměř poetické (např. záběry na strop), někdy naprosto nečekaně podivné (nenadálé výbuchy hněvu postav v překvapivou chvíli, asi jiná mentalita) někdy takové zvláštně přitažlivě pochmurné... Chvílemi jsem si říkal, že to zajímavá sonda do myšlení tvůrců a někdy jsem měl pocit, nejapné komedie. Nicméně musím říct, že chápu, že se tomu dá snadno propadnout. Čekám až se mi stáhnou další díly... :roll: :-P
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: Můj názor na NGE je asi ten, že prvních 7 až 9 dílů (do příjezdu Asuky) je super. Pak to jde totálně do háje a ke konci se to trochu zlepší.

Ale celkově jde samozřejmě o kult - a v podstatě povinný materiál ke sledování. Minimálně rozmach a provedení je parádní - nehledě k osobním dojmům. Osobně mi ta (pseudo)psychologie moc nesedla, ale budiž :wink: Zajímavé je to každopádně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jinak pro ty, co hledají věci, které se poněkud liší mám tři tipy:

Gankutsuou (The Count Of Monte Cristo):
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=1868
- zajímavá variace na klasický (heh) román A. D. v originálním visuálním provedení a prostředí (podle mnoha lidí jedno z nej anime - no já Monte Crista až tak moc nemusím - ač přiznávám, že několikrát jsem ho četl :mrgreen:).

マインド・ゲーム (Mind Game):
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=1834
- film o tom, že život se má žít naplno 8-)

ケモノヅメ (Kemonodzume):
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=4392
- opravdu (ale opravdu :mrgreen:) zajímavá animace :-P
http://kemonozume.net/
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Komu nevadí, když je během sledování seriálu děním na obrazovce mírně až velice zmaten, tomu mohu jen doporučit Serial Experiments: Lain [anidb], seriál o (ne)realitě, (ne)identitě, (ne)samotě. Velmi zvláštní, velmi zajímavé.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Neoficiální doporučení zní aplikovat před sledováním SEL něco LSD :mrgreen: 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Právě jsem prožil zákeřné zklamání. Díval jsem se na Bokusatsu tenshi Dokuro-chan [anidb] s tím, že půjde o patřičně střelený a vtipný počin. První dva díly tomu skutečně odpovídaly, ovšem zbylých šest mohu hodnotit přinejlepším průměrně. Až na pár světlých momentů se humor i ujetost stávají dosti stereotypními, alespoň že si kvalitu udržuje úvodní znělka :mrgreen: 6/10 (bez počátečních dílů maximálně 5/10)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“