Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature 23. 6. 2006 píše:Jak se vám líbí Suzumiya Haruhi no Yuuutsu?
Po zhlédnutí 10 ze 14 dílů mohu říci, že jde minimálně o velmi dobrý seriál! Není to bůhvíjak originální dílo, ovšem to vůbec nevadí, anžto nabízí velice chutný koktejl vtipu (místy i napětí), všedních i méně všedních starostí a především zajímavých postav (z nichž Yuki Nagato řadím mezi své nejoblíbenější charaktery vůbec) a povedených dialogů (ačkoli s nadsázkou lze říci, že jde spíše o jeden mluvený a jeden myšlenkový monolog) - seriál je to vskutku ukecaný (takže mi anglické titulky dávají zabrat). Pochválit musím rovněž "kameru" a vizuální stránku celkově. Lepších 8/10 (a reálně uvažuji o devítce, záleží na posledních čtyřech epizodách (které, bohužel, uvidím zřejmě až v úterý...)).

Btw: nevím, co přesně si Wiskas představuje pod pojmem středoškolská komedie, ovšem do té to má imho daleko.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Jj, Dokuro-chan je slabota - ale kupodivu je to hodně populární OVA... Zvykej si :wink: - to, že je něco populární nutně neznamená, že je to dobré - i když to obvykle stojí alespoň za vyzkoušení - člověk nikdy neví :-)

No některé motivy a věci jsou opravdu vtipné - třeba ty svatozáře ostré jako samurajské meče a následky jejich sundání mě dostaly. Plus elektrická zbraň, která usmaží velrybu jako nic :lol:

Haruhi: Hmm, zajímavý fenomén... :mrgreen:


Hmmm, měl bych konečně pohnout s těmi resty - ale je to peklo... Jak do toho člověk spadne, tak brzo přestane stíhat... Akutně potřebuju shlédnout 100+ GiB a moc se mi do toho nechce :evil: :lol:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 9.10.2006 18:32, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

O Haruhi jsem toho něco přečetl a dospěl jsem k názoru, že by mohla minimálně stát za pozornost, tak snad v brzké době.
akutně potřebuju shlédnout 100+ GiB a moc se mi do toho nechce
Tak to je drastické, do podobného stavu bych se nechtěl dostat :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No vlastně něco přes 160 GiB :evil: :whistle: Ale spíš se to zvětšuje :-?

Hmm, Mai HiME je na DVD celkem vylepšené, zdá se :-P Paráda - už tak výborná věc se stává ještě lepší :-P 8-)

zx ftw :-P 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Během dne a sledování závěrečných čtyř epizod jsem dospěl k jasnému závěru: (relativní) originalitu vezmi čert! Suzumiya Haruhi no Yuuutsu je prostě super seriál - 9/10! :-P A Yuki je naprosto úžasná! :mrgreen: Vysloveně jsem si vychutnával takřka každou scénu, kde se vyskytovala.

Edit: Když jsem dnes o Haruhi přemýšlel (ano, to se mi nyní stává často :-) ), došlo mi, že bych ji asi nejlépe přirovnal k Beyond Good & Evil - to je taktéž osvěžující směs poměrně běžných přísad a několika výborných nápadů.
sevencreature o Dokuro-chan píše:No některé motivy a věci jsou opravdu vtipné - třeba ty svatozáře ostré jako samurajské meče a následky jejich sundání mě dostaly. Plus elektrická zbraň, která usmaží velrybu jako nic :lol:
Přesně. Některé nápady jsou tam vskutku vynikající (moc se mi líbila kupříkladu zbraň posledního andílka (Zakura-chan?)), ale bohužel jsou obaleny tlustou vrstvou balastu. Chtělo by to celé sestříhat do dvaceti minut.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Nu, tak jsem dokoukal NGE. Asi se neshodnu se 7c, neb mne přijde Asuka docela zábavná... sice to trochu mění dojem ze seriálu, ale mně ho nekazí. To spíš ty poslední dva díly, které mi přišly takové nějaké rozsekané, až toho bylo moc. Příliš mnoho filosofie na příliš malém prostoru. Nicméně 24 díl byl super...

Pro změnu jsem rozkoukal Hellsing. Kresba pěkná (stylová), příběh mne zatím moc nedojal, ale třeba se to zlepší...
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: Viděl jsi End of Evangelion? ;-) :mrgreen:

Jinak jsem rád, že se ti ta v mých očích zbytečná část líbila :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

sevencreature píše:Alnag: Viděl jsi End of Evangelion? ;-) :mrgreen:
Neviděl. Ten teprve čeká ve frontě stahování... a z veselých výrazových prostředků soudím, že mne čeká očistec... :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: No je to zajímavý počin...

Ad Hellsing: No, zlepšení příběhu bych na tvém místě nečekal ;-) IMO (pod)průměrná upírovina, ač díky svému stylu vcelku populární...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Zapomeňte na Dokuro-chan - chcete-li vidět něco opravdu ujetého, vcelku vtipného a (imho) bezpochyby zajímavého, doporučuji Furi Kuri (FLCL). 7/10
Naposledy upravil(a) yenn dne 12.10.2006 7:34, celkem upraveno 1 x.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: AFAIK tohle anime dělí lidi na dva tábory - jeden ho má rád a druhý nesnáší. Patřím do toho druhého 8-) :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

A stred? Mne sa ani moc nepáči ale ani ho neodsuzujem - FLCL má určitú myšlienku pre ktorú som si zopár vecí ako tak zapamätal - čo sa nedá povedať o iných anime. 8-)


btw. nedávano som dopozeral Haibane Renmei - podľa mňa nič moc - obsahuje prvky, ktoré sú pre mňa dosť nevhodné - ja som chcel vedieť čo je za stenami. :-) 7/10.
Naposledy upravil(a) CrowX dne 22.11.2006 19:59, celkem upraveno 1 x.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Já si nemyslím, že je to špatné anime (FRCR) - ale nesnáším ho (obzvlášť některé postavy) :lol:

Stejně jako KgNE - dle mého největší odpad, co jsem měl tu smůlu vidět :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Suzumiya Haruhi no Yuutsu - príjemné anime, ktoré síce ničím výrazným neoslňuje, ale kombináciou prvkov vyskytujúcich sa v xy iných anime tituloch vytvára celkom príjemnú atmoféru - 8/10.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Rurouni Kenshin - Tsuiokuhen [anidb] - velmi pěkný smutný a emocemi nabitý příběh, velmi pěkná animace a překrásný hudební doprovod. Přestože toto anime neřadím mezi svá nejoblíbenější, mohu jej vřele doporučit. 8/10
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“