Pravidla slušného chování pro návštěvníky a občany fóra

Nechcete-li se vystavit hněvu Paní bolesti a jejích čepelí, neprodleně si přečtěte všechny Sigilské zákony. Neznalost totiž neomlouvá a před trestem Paní nikdo neuteče.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Pravidla slušného chování pro návštěvníky a občany fóra

Příspěvek od Tokkar »

Tak jako v každé společnosti, máte-li být akceptováni, musíte znát a dodržovat jistá psaná a často i nepsaná pravidla. Ale aby si to někdo nevykládal po svém, radši některá ta pravidla připomeneme.

Nejprve si znovu přečtěte za jakých podmínek jste se na sigilské fórum zaregistrovali. A sliby by se měly dodržovat. ;-)
Naposledy upravil(a) Tokkar dne 21.4.2006 13:55, celkem upraveno 1 x.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Vítej, milý poutníče po sférách, na Sigilském fóru. Jako každé město, má i Sigil svá pravidla, psaná i nepsaná, o kterých bys měl vědět. Ta psaná sis už určitě přečetl při registraci, nyní věnuj pár minut i těm nepsaným:

1. Na prvním místě by vždy měla být slušnost. Fórum je místo, kam by měl člověk chodit rád, kde s ním vždy někdo probere jeho problém. Rozhodně to není místo, kam bychom se měli bát zajít, abychom si zase o sobě nemuseli číst kdejaké urážky. Proto nenapadej, neurážej a věř, že nic podobného se nebude dít ani tobě.:wink:

2. Možná na internetu trochu zbytečný bod, ale přece – na fóru si všichni tykáme. Ať už je ti 10 let nebo 40 let (a i takoví lidé tu jsou), moderátor či začátečník, žák základní školy nebo její ředitel. :-D

3. Fórum není to samé co chat. Co to znamená v praxi? Člověk by měl co nejvíce omezit jednoslovné odpovědi typu „jj“ a „ok“ a podobně. Sice by se dalo namítnout, že i takovéto odpovědi přece vyjadřují uživatelům názor, ale upřímně, co komu přináší?

4. Pokud člověk k tématu nemá co říct, nebo mu jednoduše nerozumí, je lepší mlčet a diskuzi nenarušovat. Samozřejmě je něco jiného, pokud o tématu nic nevíš a rád by ses o něm něco dozvěděl(a). Zeptej se a Sigilané Ti určitě rádi vyjdou vstříc.

5. Velice často používanými slovy na fóru jsou off-topic (neboli OT) a spam. O co jde? Jestliže se například v diskuzi o sportu z ničeho nic přejde na diskuzi o kukuřici, jde o OT. Pokud je tato diskuze duchaplná, moderátoři většinou založí pro diskuzi nové téma a nechají ji být, nicméně sám uživatel by měl vědět, kde jsou meze.

6. Horší verzí OT je spam. Ten nejenže nemá s tématem nic společného, ale příspěvky spammera jsou navíc většinou bez valného smyslu a navíc zbytečně ztěžují orientaci v tématu. Většinou je právě spam hlavní problém začínajících nováčků (hlavně těch mladších). Takže pozor na to.

7. Máš na fóru kamaráda, kterého znáš ze svého okolí? Občas se stává, že právě lidé, kteří se znají se začnou na fóru zbytečně handrkovat a popichovat. I to je věc, která by se neměla dít. Můžou si to přece vyříkat mezi čtyřma očima. :wink:

8. Smajlíci jsou sice pěkná věc, ale jejich nadbytek v textu škodí zraku.:-D

9. Nepsané pravidlo, které je ale téměř bezmezně dodržováno – nepiš dva a více příspěvky pod sebou. Zbytečně pak vypadáš jako „hrabač(ka) příspěvků“. Jsou samozřejmě i výjimky a to hlavně: 1. Do tématu dlouho nikdo nepsal a Ty teď máš nějakou novou zajímavou informaci. 2. Napsal(a) jsi dlouhý příspěvek po jehož odeslání sis vzpomněl(a) na další věci, které bys rád(a) dodal(a), ale editace předchozího příspěvku by byla příliš náročná a dlouhá 3. Chtěl(a) bys sdělit Sigilanům dvě odlišné informace (obě se ale týkají tématu). V tomto případě však preferuj grafické oddělení prázdným řádkem nebo řádkem hvězdiček *****.

10. Neboj se zakládat nová zajímavá témata. Vždy by sis však měl(a) dát pozor na to jestli: 1.Tady takové téma už není 2. Řadíš téma do správné části fóra 3. Neodporuje téma pravidlům registrace, etice a slušnému chování.

11. Omez velikost podpisu. Velký podpis (či obrázek v něm) se dlouho načítá (hlavně u lidí s pomalejším internetem) a zbytečně zabírá místo. Zkrátka škodí přehlednosti.

12. Zbytečně „nehrabej“ příspěvky, lepší reputaci na fóru Ti to stejně nepřinese (vlastní zkušenost :-D). Daleko lepší je třeba přispět nějakým pěkným článkem, nabídnout pomocnou ruku nebo alespoň nepřidělávat moderátorům práci.:wink:

Možná se Ti po přečtení tohoto sáhodlouhého seznamu zdá, že tady nic nemůžeš. Věř, že tomu tak není ba dokonce opak je pravdou. Sigil je město neomezených možností.:-D Na Sigilu panuje pohodová atmosféra, kde se každý kamarádí s každým a výjimkou nejsou ani moderátoři a admini. Vždy rádi „vidíme nové tváře“.:-D Klidně si založ své vlastní téma, neboj se vyjádřit slušně svůj názor, buď neformální, pohodový, jako doma. Nezapomeň však ani na humor, je zde vždy vítán a lidé ho ocení a klidně se přidávej i do trochu „střelenějších“ diskuzí, i ty dělají Sigil Sigilem. Vůbec se neostýchej promluvit a reagovat na uživatele staršího a zkušenějšího, nebo ho třeba i požádat o pomoc. V rámci svých možností ti určitě rád vyhoví. A pokud se přece jen objeví nějaký problém? Vždy zde najdeš některého ze členů Sigil Teamu, na kterého se s důvěrou obrať. Vítej v Sigilu. 8-)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

http://albinoblacksheep.com/flash/posting.php - Posting and You... (zmiňované zásady se netýkají pouze zakládání nového tématu)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

EDIT by Tokkar: Pravidla českého pravopisu se mnohým Sigilanům jistě budou hodit neb s nimi mají zjevné potíže. Díky Frosty

No - sice to sem tematicky nepatří, ale nenašel jsem zde příhodnější topic... I když - mnoho lidí internetová mluva asimilovala do takové míry, že se jim naopak spisovná čeština zdá, jako nějaké podivné nářečí :D (viz. Vampiriiny zkazky z csfd :lol:)

http://www.pravidla.cz/

Třeba se to někomu bude hodit :mrgreen:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Pravidla pro používání avatarů a podpisů

Příspěvek od Tokkar »

Vážení spoluobčané,

vzhledem k jisté módní vlně pořizovat si do podpisu obrázky resp. rozšiřovat ho nad únosnou míru, přichází Sigil Team s následujícím apelem na dodržování níže uvedených pravidel.

- podpis nesmí způsobovat horizontální scrollování stránky při 1024x768
- podpis nesmí být vyšší než 5 řádků textu (popř. ekvivalentní výšku obrázku, která činí 90 pixelů)
- animace obrázku v podpisu nesmí být rušivá (zběsilé problikávání různých kontrastních barev)
- maximální velikost avataru je 10kB a maximalní velikost obrázku v podpisu je 15 kB
- dále by se avatary a podpisy měly svým obsahem vyvarovat propagace zákonem zapovězených hnutí

Věřím, že to pochopíte a v případě potřeby upravíte avatary a podpisy, aby odpovídaly výše uvedeným pravidlům.
Jejich účelem rozhodně není vaše diskriminace a perzekuce, ale zvýšení přehlednosti fóra a také zjednodušení přístupu k fóru všem občanům s pomalejším internetovým připojením.

Děkujeme za spolupráci

Sigil Team
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Zamčeno

Zpět na „Rozcestník“