Převod VHS/DVD

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Převod VHS/DVD

Příspěvek od Pan Bača »

Lidi, mám problém a dotaz. Byl by někdo schopen dát dohromady srozumitelný návod, jak převést VHS na DVD? Pátral jsem na netu, ale to je samé použij vhodný nástroj a tak. Najde se dobrodinec? 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Pan Bača: No jestli chceš mít DVD Video, tak jde jen o to, zachytit video z VHS do PC (buď jako raw, se kterým máš víc možností úprav, ale zabírá mnohem víc místa - počítej desítky GiB na hodinu videa) nebo přímo MPEG2 - na to je potřeba hardwarový enkodér). A výsledné video editovat dle potřeby (případně ještě z raw převést do MPEG2) a následně vypálit MPEG2 na DVD jako video.

Nevím, jaké máš vybavení, ale pokud máš nějakou TV kartu - třeba oblíbený Leadtek Winfast 2000 (hodně prodávaná TV karta) - tak stačí zapojit video s VHS pomocí cinch konektorů do TV karty a dát uložit jako MPEG2 a je to hotové (no pokud máš nějaký program na editaci videa, tak to pak ještě samozřejmě můžeš upravit nebo si s tím všelijak pohrát).

P.S. Tohle je samozřejmě jen amatérský základ :-) Víc peněz = lepší vybavení = lepší kvalita.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

jo, TV kartu mám, takže by to mělo jít. Díky
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“