RPG Maker - RPGs

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

RPG Maker - RPGs

Příspěvek od trueotaku »

zdravím, zkoušel jsem prohledavat forum - by hledat slovo RPG Maker, ale nenašel a založil jsem proto diskuzi (doufám, že do správné sekce ^.^).

Já osobně tvořím RPG hru Broken Hearts a dávám si na ni opravdu záležet, nechci vyrobit RPG maker Béčko, kterejch je plno ale kvalitní dějovou tak systémově propracovanou hru :

tady jsou screeny
http://www2.webpark.cz/rebelsoft/rpgworld/bh.html

a tady je download (nepotřebuje RPG Maker a běží samostatně) i pod win XP
http://www.rebelsoft.wz.cz/download/bhdemo.exe

Zná někdo další RPG Maker hry ?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jen bych DŮRAZNĚ doporučoval přejmenovat hlavního hrdinu :wink: Není nad originalitu, ne? :wink:

Jinak to vypadá dobře.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trueotaku »

jo s těmihle ohlasy jsem se již setkal, ale hra je ve fázi, kdy už to není možné.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

V tom případě je to špatná hra ;-) Resp. špatný modul 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

CSSR

Příspěvek od trueotaku »

ty budeš jeden z těch lidí, co hrál na Nesu nebo Snesu nějake to RPG, kde se hlavní postava jmenovala Chrono :-) já naštěstí žádné komerční RPG s postavou "Chrona" v hlavní roli nehrál. Takže z mé strany to tvorím neobjektivně :-o) a soudit hru podle jména hlavní postavy.... hehe ^_- To je ještě rok 1960 ne ? ^^

dodatek : uznávám ^_. jména čerpám z Anime sérií, ale ne z her xD
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: CSSR

Příspěvek od sevencreature »

trueotaku píše:já naštěstí žádné komerční RPG s postavou "Chrona" v hlavní roli nehrál
:shock: V tom případě upřímnou soustrast... Jen jsem ti chtěl poradit, že pojmenovávat hlavní postavu podle hlavní postavy jedné z nejlepších RPG her všech dob bude asi lidi vybízet (chtě nechtě) ke srovnávání... Jinak řečeno, tenhle krok může někdo brát jako výzvu tomu titulu :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trueotaku »

když jsi znalec old RPGs ^_- tak poraď jméno, aby si to zachovalo originalitu... postavy. xD
ono koneckonců, přejmenovat postavu - je úprava všech dosavadních textů asi na cca 2 hodiny, než to člověk projede.

původně jsem chtěl použít Rajin, ale zdálo se mi, že to bylo v nějaké hře... tak jsem zvolil jméno Chrono podle jednoho anime.... ^^

sakra - zase dodatek : koneckonců, já tomu věnuju svůj free čas... ať si lidé klidně porovnávají komerční a freeware titul (i když z větší části s použitím postahovaných resources) ^_^, ja u své hry sázím na originální příběh, který jedu podle sebe - i když to, že některá postava spadne někdy někam do vody a pak se probere a neví nic, moc originální neni.... ^.^ ale s tím jsem se setkal u řady her. hold asi to jeden vymyslel a ostatní tahají za jeden špagát.
Naposledy upravil(a) trueotaku dne 24.9.2006 21:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Pokud nahrazuješ jméno v textových souborech, tak je to přece hračka, ne? :-) Koneckonců, čeština má jen 7 pádů ;-)

Tady je Crono/Chrono:
http://www.videogamedc.com/Fan_Flicks/C ... ryone.html

:wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trueotaku »

eh... ty jsi odzkoušel to demo ?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

sevencreature píše:Pokud nahrazuješ jméno v textových souborech, tak je to přece hračka, ne?
To byla otázka 8-)

Nevím, jak se to v RPG Makeru provádí... Pokud to musíš dělat nějak složiteji, tak je to zlé.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trueotaku »

no pro každý dialog tam máš před-definovaný skript show message, který vložíš na stránku eventu. a v závislosti kolik dialogů tam chceš mít, musíš přidat další show message....

ve výsledku co se prokecá za 20 minut hry je asi kolem 200 dialogových okének a musel bys každé jméno měnit zvlášť v každém. xD hra je ve fázi 1,5 hodiny (skoro za 3 měsíce, lol) herní doby (pokud se nekecá s postraními postavami), takže pozdě něco měnit...
Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

screens

Příspěvek od trueotaku »

Uživatelský avatar
trueotaku
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 10.9.2006 12:27
Kontaktovat uživatele:

RPG MAker CZ Forum

Příspěvek od trueotaku »

Čistě Forum zaměřené na RPG Maker sérii je na :

http://rebelsoft.wz.cz/forum/

kde se lze dozvědět aktuální info o ostatních připravovaných projektech.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“