Sci-fi nebo fantasy ?

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Sci-fi nebo fantasy ?

Sci-fi
8
12%
Fantasy
31
46%
Žánr nerozhoduje
26
39%
Nesnáším obojí
2
3%
 
Celkem hlasů: 67

Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

žánr opravdu nerozhoduje, jen několik málo titulů vystupuje z moře braku
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

...

Příspěvek od KEBULE »

Tyhle témata z druhé stránky by měly být taky na první. Takhle jsou podle mě přehlížená.

Jinak co se týče rozdílu v literatuře bych moc rozdílů neviděl, ale filmy zaostávají. Dobrých fantasy filmů je dle mě mnohem míň než sci-fi filmů.

Jinak kniha the best of Henlein (doufám, že se to tak píše nemám čas to hledat a nejsu jistej) Dveře do léta.
Lem - Nepřemožitelný.

A fantasy?
R. E. Howard povídka Za černou řekou
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

KEBULE píše:Jinak kniha the best of Henlein (doufám, že se to tak píše nemám čas to hledat a nejsu jistej) Dveře do léta.
no jo, starej dobrej Henlein :lol:
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

KEBULE: Je to Robert A. Heinlein - ale to je fuk, taky si to příjmení pořád pletu :oops: :lol:

A pro mě je jeho nejlepší (a jediný, který za něco stojí) román samozřejmě Starship Troopers 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

...

Příspěvek od KEBULE »

Lerek:
:-D pokud je mi známo R. A. Heinlein měl taky poměrně kladný vztah k totalitním systémům. Hvězdnou pěchotu jsem sice nečetl, ale prý je to tam značně patrné...

7creature:
Hvězdná pěchota může být nejlepší, ale rozhodně není jediná co za něco stojí. Viz DVEŘE DO LÉTA jestli si je nečetl vřele doporučuji.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

KEBULE: Mám dojem, že jsem to možná i četl *pokrčení rameny* - každopádně se ta kniha válí někde v pokoji :lol:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 7.11.2006 13:31, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

...

Příspěvek od KEBULE »

7creature:
Ty literární barbare, takový skvost jen tak válet po pokoji - ohavné :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

KEBULE: Za nejlepší knihu od RAH považuju "Cizinec v cizí zemi", kterou ale tuším sevencreature odsuzuje taky. Dveře do léta neni špatná knížka, ale jestli nejlepší... :think:

Jinak co se tejče totalitních tendencí, tak pěchota je slušná, ale kraluje "Číslo bestie". 4 lidi dohromady asi se šesti doktoráty sedí ve stíhačce a na šesti set stranách létají po soustavě a neustále se hádají, kdo z nich bude fuhrer. Každou chvíli o tom hlasují a vynucují si navzájem poslušnost (Mít tu funkci samozřejmě nikdo nechce, protože to obnáší zodpovědnost a je mnohem lepší být komandován, než komandovat). mlask! Takové dlouhozimovečerní čtení ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster píše:KEBULE: Za nejlepší knihu od RAH považuju "Cizinec v cizí zemi", kterou ale tuším sevencreature odsuzuje taky.
Dveře do léta specificky neodsuzuji - jen píšu, že v mých očích jsem od RAH nic lepšího než ST nečetl - pouze horšího.

Jinak Cizinec v cizí zemi je to snad to nejhorší, co jsem měl tu smůlu číst :-x Samozřejmě je to způsobeno silnou averzí k ústředním postavám a autorovým názorům :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“