Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Vanda: no - ono celý ten výlet do toho domu je vlastně špatný ááno 8-)
Zabití kuchaře reputaci sníží a stejně tak už se mi kolikrát stalo, že strážný u trezoru na mě zavolal městskou stráž. Ale to nevím na čem záviselo.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

jsou tam dvě postavy, za který se reputace sníží, kuchař a nějakej slouha, oba zčervenají, ale neútočí
ale pořád mi vrtá hlavou, jak se potvrdí, že ten chlápek je opravdu vrah :?:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Krokyn: Jediný způsob, jak to zjistit je mít romanci s Anomenem. Potom tenhle quest pokročí dál a je to taková závěrečná část romance.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Avalanche
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 23.11.2006 18:20

Problém

Příspěvek od Avalanche »

Mami originalku BG2 Thorne of Bhaal.
Hra mi nejak blbne, kdyz chci carovat, kliknu na tu ikonu, ale ono se nic nestane, na chvilku se objevi seznam kouzel, ale pak zase zmizi. Obcas vypije lektvar, nebo si udela kouzlo "sam od sebe". To same kdyz chci krast zase nic ikona se ani neoznaci a obcas zase vypije lektvar. Uz nevim jak dal takhle se to neda hrat. Please Help. :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Avalanche: mody jsi nějaké instaloval..? Reinstal jsi zkoušel..? Zazálohování savů => následné odnistalování celého BG2 => smazání adresáře s hrou => nová instalace => návrat savů a test funkčnosti - také vyzkoušeno..?
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Avalanche
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 23.11.2006 18:20

Příspěvek od Avalanche »

uz to fachci, jen sem zmacknul F9 nebo F10
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Dokončení příběhu vraha na Mostě - když jsem hrála poprvé, tak mě v Trhově oslovila nějaká paní a posléze celá pointa vyústila k tomu, že jsem konečně zničila toho vraha, ale teď podruhé mě nikdo toto dokončení v Trhově nezadal. Není to tím, že jsem už vyřešila úkol s druidy?

A ještě jeden dotaz: Když hraju dual povolání, nešlo by mít i dvě pevnosti? Zkoušel to někdo?
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Vanda píše:Dokončení příběhu vraha na Mostě - když jsem hrála poprvé, tak mě v Trhově oslovila nějaká paní a posléze celá pointa vyústila k tomu, že jsem konečně zničila toho vraha, ale teď podruhé mě nikdo toto dokončení v Trhově nezadal. Není to tím, že jsem už vyřešila úkol s druidy?

A ještě jeden dotaz: Když hraju dual povolání, nešlo by mít i dvě pevnosti? Zkoušel to někdo?
Nemas nahodou BG2 Fixpack? Pokud ho mas, pani se objevi az budes jmenovana hrdinou Trhova.

Slo to u dualu bojovnika (samozrejme bez BG2 Fixpacku). Muzes si nainstalovat Multiple Stronghold z BG2 Tweak Packu.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Vanda píše:Dokončení příběhu vraha na Mostě - když jsem hrála poprvé, tak mě v Trhově oslovila nějaká paní a posléze celá pointa vyústila k tomu, že jsem konečně zničila toho vraha, ale teď podruhé mě nikdo toto dokončení v Trhově nezadal. Není to tím, že jsem už vyřešila úkol s druidy?
Zabila jsi to spící stvoření? Já jsem taky poprvé naletěl :D
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Pri rozohraní BG 2 som si importoval postavu z jednotky. Je to multi mág-klerik, úrovne 7/7, odolnosť 16. Keď som s ním dohral BG 1, tak som mal okolo 40 hp. Keď ho ale importujem do dvojky, tak mi hodí 72 hp. Skúšal som to dvakrát a stále to je 72 hp. To sa mi zdá veľmi veľa, nech počítam ako chcem. Dá sa s tým niečo urobiť ?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Valgard píše:Pri rozohraní BG 2 som si importoval postavu z jednotky. Je to multi mág-klerik, úrovne 7/7, odolnosť 16. Keď som s ním dohral BG 1, tak som mal okolo 40 hp. Keď ho ale importujem do dvojky, tak mi hodí 72 hp. Skúšal som to dvakrát a stále to je 72 hp. To sa mi zdá veľmi veľa, nech počítam ako chcem. Dá sa s tým niečo urobiť ?
Na jakou obtížnost to hraješ? Vyzkoušej alespoň Normal a Core rules.
Žralok, který štěká, nekouše.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

drake127 : Obtiažnosť som ihneď na začiatku nastavil na pravidlá, takže tým to asi nebude. Ale aj keby som mal max životov za úroveň, tak je to veľa. Ako hrať sa s tým samozrejme dá :), ale myslím že to je nejaká chyba.

Ak som pochopil dobre pridávanie hp pri multiclass, tak pri prestupe dostane polovicu možných hp od každého povolania. Pri odolnosti 16 je max hp na úroveň pre mága 6 a pre kňaza myslím 10. Na 7 úrovni by som u mága mal 42 hp a u kňaza 70 hp. Pri povolaní mág/klerik by to malo byť na úrovni 7/7 maximálne (42 + 70) / 2 = 56 hp (ak som to teda dobre pochopil).
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

No, on je počet životů docela zabugovaný a obtížnost na to vliv má. Takže Core Rules není nutně dobrá obtížnost ;-). Jak říkám, zkus to anebo si po importu životy změň v ShadowKeeperu na správnou hodnotu.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Razfallow píše: Nemas nahodou BG2 Fixpack? Pokud ho mas, pani se objevi az budes jmenovana hrdinou Trhova.

Slo to u dualu bojovnika (samozrejme bez BG2 Fixpacku). Muzes si nainstalovat Multiple Stronghold z BG2 Tweak Packu.
Fixpack? Co to je? :-? Hrdinou Trhova už jsem jmenovaná byla, několikrát jsem se i do Trhova vrátila, ale nikdo mě neoslovil.

Ithralsiel: kupodivu jsem nenalítla a že jinak ochotně vlezu do každé léčky, kterou mi kdo uchystá ;-) Tentokrát jsem byla bdělá. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vanda píše:Fixpack? Co to je? :-?
Neoficiální patch na BG :arrow: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=4
Měl by opravovat všechny bugy které se ve hře můžou vyskytnout.

Já s tímto questem problém nikdy neměl, máš plně dokončenou část v Athakle?
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“