Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Zakat píše:
Vanda píše:Trója nebyla nejhorší....
To je pravda, Alexander Veliký byl o mnoho horší :D ...no a Království nebeské se mi po těchto dvouch filmech válí na disku a nemám na něj náladu. Obávám se nejhoršího...
Mno, já Království nebeské neviděla, ale podle reakcí okolí, se obáváš naprosto správně. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Království nebeské nebylo špatný, alespoň z historického hlediska. Akorát jsem se smál u jedný scény, kdy zbojníkovi prostřelili krkem šíp a on tam pořád běhal a zabíjel. Pak mi máma vysvětlila, že to je možné, protože mohl minout všechny důležité tepny...což trochu zkazilo tu zábavnou představu. Jen se Království podívejte, podle mě to stojí za to.
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Zakat píše:To je pravda, Alexander Veliký byl o mnoho horší :D
Alexandr Veliký byl ze všech podobných filmů poslední doby IMHO nejlepší (až na příšerně hrajícío Anthony Hopkinse)
Království nebeské není špatné (ale překonat Troju není zas tak těžké) a nedávno vyšlo rozšířené na DVD kde je prý ještě lepší (podobné prodloužení jako u LotRa)
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Zakat:
Vykašli se na předsudky. Pokud dokážeš shlédnout Tróju a najít tam aspoň něco dobrého, KRALOVSTVÍ NEBESKÉ se ti bude líbit. Dokonce i Orlando "prkno" Bloom mi připadal jako celkem dobře hrající. A hlavně bych řekl, že je to politicky pojaté velice střízlivě. Křižáci jsou tam vedení jako ty největší svině což asi i byli.
--------------------------------------------------------------------------------------
A co se týče absence bohů v Tróji, když jsem četl recenze tak tam přímo říkali, že se autoři scénáře snažili pojmout to spíše historicky než Illiadicky. Proto mi tam bohové nechyběli. A třeba ta scéna, kdy Trójané tlačí Řeky před sebou na štítech, je dle mě velice povedená.

A je fakt, že ze všech těch sráčů typu Paris byl Illiadovský "padouch" Hector nejlepší a nejrovnější chlap široko daleko... Helena musela být ožralá jak zákon káže, když se zamilovala do zmetka typu Paris...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvek od Zakat »

KEBULE píše:Zakat:
Vykašli se na předsudky. Pokud dokážeš shlédnout Tróju a najít tam aspoň něco dobrého, KRALOVSTVÍ NEBESKÉ se ti bude líbit.
Ale jo - povedené triky, vedlejší role, zmíněný souboj několik povedených scén. Netvdím, že to je "kravina na entou", ale že jde o film průměrný. Trohu jsem Království Nebeské projel a na první pohled vypadá lépe než Troja.
AlieN píše:Alexandr Veliký byl ze všech podobných filmů poslední doby IMHO nejlepší (až na příšerně hrajícío Anthony Hopkinse)
Alexandr Veliký mě přišel velmi nudný. Pokud bych měl porovnat Troju a Alexandra, tak zábavnost Troji by byla sinusoida - jednou nahoře, jednou dole. Kdežto AV se celou dobu plácá u dna zábavnosti a občas vyčnívá nějaká ta povedenější scéna. Celkově je příběh zajímavý, ale pro mě velmi těžkopádně natočený, prostě mě styl vyprávění ani za mák nesedl.

Když jsme u těch velkofilmů - viděl někdo z vás polský film Ohněm a mečem? Ten mi sedl a líbí se mi velmi...5* Je to příběh podle knihy Henryka Sienkiewicze. Nečetl jsem, ale podle filmu usuzuji, že to musí být výborné čtení...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:A co se týče absence bohů v Tróji, když jsem četl recenze tak tam přímo říkali, že se autoři scénáře snažili pojmout to spíše historicky než Illiadicky.
No lol. Pokud ten film byl něčím ještě méně než "illiadickým", tak "historickým".
Opilí filmaři by neměli dávat vážné rozhovory. :-)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Uznavam, ze ako milovnikovi greckej mytologie ma Troja irituje uz len z principu, ale ja som na tom filme vazne nic dobreho, dokonca ani priemerneho alebo co len podpriemerneho nevidel... :( :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Jsem dneska byl na boratovi a řezal jsem se bez přestání. Tohle je fakt hárdkór! :lol:
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Ajantis:
Docela by mě zajímalo, co ti na tom filmu přišlo tak neuvěřitelně nehistorického? :think:

Elessar:
Opravdu ani scéna? Trik? Nic?

Zakat:
Království nebeské je určitě lepší...

No a teď jdu shlédnout Silent Hill....
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Kebule: O tom, co byla Trója, jak a kým byla dobyta, natož o nějakých konkrétních podrobnostech v rámci onoho dobytí toho víme natolik málo, že ten film jednoduše nemůže být historický, protože popisuje legendu.
Nadto v tom filmu vychází slunce na západě. :-)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Kebule- keby som to videl samostatne, mozno, ale takto to bolo prilis utopene v srackach :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Království nebeskému nemůžu upřít to, že i když celkově moc povedený není, tak některé scény oproti tróji působí dost atmosféricky (alespoň na mě).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Mimochodem v Tróji je jeden šílený přehmat - ve filmu to vypadá, jako by ta válka trvala pár dní, zatímco ve skutečnosti trvala deset let. Viz tuším Hectorova manželka, která tam má své malé dítě od začátku do konce.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ píše:Mimochodem v Tróji je jeden šílený přehmat - ve filmu to vypadá, jako by ta válka trvala pár dní, zatímco ve skutečnosti trvala deset let. Viz tuším Hectorova manželka, která tam má své malé dítě od začátku do konce.
To není přehmat, asi to takhle pro ně bylo jednodušší - mohli udělat sevřenější akčnější příběh a vykašlat se na nějaké rozvleklé vysvětlování, co se tam 10 let dělo.

A nebo je to ústupek větší historičnosti namísto illiadičnosti? ;-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Jsem agent - Další z řady podprůměrných komedií Eddieho Murphyho. Nudná akce, jen pár zábavných situací a hlášek, nijaký příběh. Na páteční večer jako dělané, ale do kina bych na to nevlezl. Zcela zapomenutelný film.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“