Koľko hier ste v živote dohrali ?

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Takže ako ste na tom ?

Ani jedna. Hry nehrávam.
0
Žádná hlasování
1 - 10
22
15%
11 - 25
42
29%
26 - 50
33
23%
51 - 100
26
18%
101 a viac
20
14%
 
Celkem hlasů: 143

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak jubilejní 50. dokončenou hrou se stávají Psychonauts.

A věru jsem si jako oslavence nemohl vybrat lepší kousek - kromě Planescape: Torment je to zatím jasně nejlepší hra, s níž jsem se setkal.

EDIT:
Novou padesátku začalo dohrání Call of Cthulhu - podařenější začátek jsem si stěží mohl přát. :shock:
A bude i recenze. :-)
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Po delší době dva zářezy na pažbě -
Serious Sam 2 - Hardcore doomovka, ve které snad ani nejde porazit závěrečný boss, ale mě se to nějak haluzově povedlo. Plusem je povedená grafika a miliony nepřátel, slušné zbraně a mínusem jsou....miliardy nepřátel, frustrace při soubojích se závěrečnými bossy, někdy stereotyp... 5-6/10
No a druhá věc je (konečně) Medal of Honor Allied Assault, klasika, 9,5/10. Atmosféra při vylodění na Omaha beach mi silně připoměla film Zachraňte vojína Ryana...40 loadů, než jsem se dostal k ostnatému drátu :lol: . Plusy: Výborné mise, snad žádná nudnější chvíle, stealth mise, odstřelovačka, obtížnost. Mínusy: Psiska. Jak já ty potvory nesnášel...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Před pár dny 'Star Wars - Republic Commando'....
No - ze začátku jsem se na to moc netvářil, ale po hodince jsem se do toho docela zabral a nakonec jsem to celé sfoukl ani ne za dva dny. Nikdy nemám mnoho důvěry ve FPS, kde musíte ovládat nějaký tým, ale 'jednoklávesový' systém, kterým je zde toto ovládání vyřešeno, mé chmury rozehnal. Nehledě na to, že onen 3členný tým, který ovládáte, vlastně pokud nechcete ani moc ovládat nemusíte. UI vašich parťáků je na velmi vysoké úrovni.... Nezřídka se tedy stalo, že překvapivě ten kdo se válel uprostřed bitevní vřavy na zemi a čekal na ošetření, nebyl nikdo z parťáků, ale já :lol: I když stačilo pár takových zakolísání abych zjistil, že i ten nejobyčejnější droid mě dokáže celkem slušně trefit.
Obtížnost jsem zvolil střední a nestačil jsem se divit, neboť 2 mise byly skutečně hard-core.
Jediné co mi nesedlo po stránce zpracování byly wookiové. Přišlo mi, že oproti filmové předloze, byly o dobrou polovinu větší.
Další mínus potom získává konec, kterýžto je dosti nedotažený a jediné co mu chybí je obří nápis přes celou obrazovku ''To be continued'', jelikož to nejsou vrátka, ale vrata, které si autoři nechali otevřené... ale vlastně proč ne - klon jako klon 8-) I když - hlášky parťáků před i během misí někdy stojí skutečně za to a dotvářejí obraz jakési vyjímečnosti těchto vojáků.
Hratelnost je až překvapivě dobrá a nejvíce se na tom asi podílí jednoduchost ovládání, dynamická akce a návaznost mezi jednotlivými lokacemi.
Nepřátelé jsou celkem zákeřní a jejich příval (tedy resp. jeho zastavení) mnohdy závisí na dosažení určité pozice či zničení určité struktury. Takže na nějaké kempování můžete zapomenout 8-)
Sem tam se ovšem vyskytnou i dosti jednotvárné úseky které působí trochu repetetivně.

7/10
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Právě dokončen Dark Messiah of Might and Magic.
Je to opravdu vynikající akční hra s nádechem rpg (zdráhám se to označit akční rpg, protože hlavní je tu opravdu ta akce), ale má jednu velkou vadu na kráse a to že je velmi krátká - dohrál jsem ji během necelých tří dnů a to jsem celkem rovnoměrně střídal hraní a učení.

Svým stylem mi trochu připomínala jakousi kombinaci SW Jedi Academy a DeusEx:
Stejně jako v JA je ve hře propracovaný soubojový systém se zbraněmi na blízko, nehraje se na rozvětvené dialogy a děj máte možnost ovlivnit až kousek před koncem.
Ale tak jako v DE se na svět díváte z pohledu hlavní postavy, máte inventář se spoustou předmětů (bez možnosti obchodování) a EXpy dostáváte za postup hrou a ne za "fragy" jako v klasických RPG.
Akce ve hře je přitom opravdu skvělá, i obyčejné souboje na meče jsou velmi zábavné ale největší grády dostanou boje až při zneužívání okolního prostředí k likvidaci nepřátel - můžete je skopnout ze skály, strčit je do ohně (který si tam mimochodem můžete předtím sami rozdělat), shodit jim něco na hlavu, srazit je na zem a dorazit jediným úderem,... Source engine je tu využitý opravdu na maximum a nebál bych se tvrdit že ještě lépe než v samotném HL2
A navíc se dá hrát několika různými způsoby (válečník, kouzelník, lučištník, zloděj) a má 2-3 způsoby zakončení, takže znovuhratelnost je zaručena :-) (což trochu omlouvá i onu malou délku)
Uživatelský avatar
Lex
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 1.10.2005 0:35
Bydliště: Praha - H.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lex »

No seznam rozhodně tu psát nebudu, protože to bude nejspíše víc jak 70 titulů pokud budu počítat úplně všechno (Nintendo, SNES, N64, PSX, atd.)

Naposled jsem dokončil NWN2 a Oblivion. V bližší době zkusím Lineage 2, no a uvidíme co na nás v novém roce ještě čeká :D.
大丈夫 です。That's All ...унд дас ист нихтс алс дие wаhрhеит ^__^
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Mierne som doplnil svoj zoznam. Vôbec som tam nemal RTW a Alexandra :doh: . A tiež nedávno prejdené KOTORy. Jednotka za LS aj DS a dvojka za LS. Za DS by som to mal dokončiť dnes poobede. :think: No to sa ešte uvidí, ako rýchlo sa stihnem vrátiť od doktorky.

EDIT : Tak KOTOR 2 dokončený aj za DS.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Já dohrál suma sumárum dvě hry na PS :-D
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Tak můžu radostně doplnit:)
Prince of Persia:Sands of Time, Warrior Within, The Two Thrones
Neverwinter Nights 2
Forgotten Realms:Demon Stone
GTA:San Andreas
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ja ani neviem... hral som mozno 300+(?)hier... ale dohral som mozno tretinu, mozno menej, nemam ani tusenia...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
lonely_shadow
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 26.5.2007 14:56

Příspěvek od lonely_shadow »

Zatial len par :-) :
Diablo
Diablo II
Fallout
Fallout 2
Jagged Alliance 2
Death Rally
Polda 2
Postal
Darkseed 2
6 Zenichu a 1 Navic (sice freeware, ale pomerne dlha hra :-) )
The Longest Journey
Dink Smallwood (freeware)
Quest for Glory 4
Command and Conquer: Red Alert 2
Gabriel Knight: Sins of Fathers
Half-Life
Warcraft 3
Warcraft 3: Frozen Throne
Gothic
Gothic 2
Gothic 2: The Night of the Raven
No One Lives Forever 2
Deus Ex
Shogo: Mobile Armor Division
Might And Magic VII
Mozno som na nieco zabudol :-)
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Patrilo by sa znova doplniť môj zoznam. Takže nech sa páči:

The Guild 2 - Pirates of the European Seas - Kampaň síce nič moc dlhá, ale asi týždenné hranie scenárov sa dá rátať ako poriadne prejdená hra.
Vampire The Masquerade - Redemption - Z môjho pohladu nízka replayabilita. predsa len hra za stále jeden charakter a jednu družinu k znovuhraniu nenavádza. Ale inak pekné dielo a možno raz, keď zabudnem o čo tam išlo, tak sa k nemu vrátim.
Tropico - Teda vlastne Tropico - Mucho Macho. Potom čo ma Der Adler odkázal na túto hru sa stala na 2 mesiace mojím no. 1. Engine z RT2 perfektný námet a prehliadnutelné muchy robia z Tropica skvost.
Tropico 2 - Ťiež vám už lezú na nervy všadeprítomný piráti ? Nevihlo sa im ani Tropico a skvelú jednotku pohnojili pirátskou tematikou v dvojke. Ono nič proti pirátom, ale do takejto hry sa to fakt nehodí. Dohrané z povinnosti.
Space Colony - Celkom zábavná stratégia. k hraniu ma inšpiroval screenshot, ktorý sa tu dakde vála na Sigile.
Broken Sword 4: The Angel of Death - Trojku som nehral, tak neviem, ako bol myslený návrat ku klasike, ale fakt je, že sa hra podobá na prvé dva diely v novom súčastnom šate.
Harley Davidson Motorcycles - Race To The Rally - Keď sa k vám táto hra náhodou dostane (ako aj ku mne) tak si ju môžte skúsiť (a za pár hodín aj prejsť). Jedná sa o arkádové preteky na motorkách, pri ktorých aj NFS vyzerá ako dokonalá simulácia závodenia. Ak nieste taký zúfalec ako ja, hrajte dačo iné :lol:
Chicago 1930 - Poznáte Commandos alebo Desperados ? Tak toto je niečo podobné, ale za mafiu a následne polišov. Kvalita je podla mňa o 20% nižšia ako pri prvých dvoch menovaných.
Robin Hood - Legend Of Sherwood - Commandos zasa z iného prostredia. Ak by sa mnoho scenárov neodohrávalo na tých istých mapách, tak by to mohla byť ešte lepšia hra.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

nuke píše:Vampire The Masquerade - Redemption - Z môjho pohladu nízka replayabilita. predsa len hra za stále jeden charakter a jednu družinu k znovuhraniu nenavádza.
Dohrál jsem ji asi 4x a rozhodně to nebylo naposledy :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

7c: u mě to byl jeden z nejrozporuplnějších titulů, co kdy jsem hrál; na jedné straně se mi tam spousta věcí fakt líbila (atmosféra, grafika, rpg systém), na straně druhé zase spousta nedostatků; časem opravdu nudná a málo intenzivní akce, moderní doba, špatné ovládání. Pořád uvažuji, jaká by ta hra asi byla, mít ovládání jako Heretic či Drakan (pro střelné zbraně určitě plus), ale hádám, že žádný mod tohle nespraví :-? .

Jinak momentálně dohrávám Original War a baví mě to více než před časem; už jsem dohrál všechny tři konce za americkou stranu, snad tentokrát dohraji i tu ruskou.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

MCZ: Moje jediná výtka k VtMR je nevyužitý potenciál - hodně disciplín je v podstatě k ničemu - resp. nedají se dost dobře používat v tom stylu hry, jako je VtMR. Ale jinak moje oblíbená hra (i přes pochybné Přažské "reálie" a jména :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

nuke píše:Robin Hood - Legend Of Sherwood - Commandos zasa z iného prostredia. Ak by sa mnoho scenárov neodohrávalo na tých istých mapách, tak by to mohla byť ešte lepšia hra.
mas pravdu, ale aj cez tento nedostatok ma tato hra u mna slusnych 78% :-D

inac momentalne hrajem WoW(stale :twisted: ), chcel som two worlds, ale po "start game" uz v in game engine po uvodnej animacke ma vyhodi z hry :cry: a inac som hraval NFSU a mam uz aj NFSU2, ale sa mi nechce instalovat :-D lenivost :twisted:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“