Literatura: Co čtete?

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Prima, díky :-P

:shock: Je toho tedy docela dost...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Fantom Print je současným majitelem práv na vydávání knih Wizards of the Coast. Bohužel stále ještě nezveřejnil ediční plán, takže o něm nemůžu mluvit ani já.

V současné době se provádá reedice Planiny Ledového větru z Forgotten Realms a plánuje se vydání kompletních Legend of Drizzt s tím že letos se pravděpodobně dokončí Planina, jejíž překald už kontroluji a začne se dělat Dark Elf Trilogy.

Ze světa Dragonlance se v nejbližší době předdstaví zcela nová série Hrdinové v čele s Heroes of Huma a dále Galen Beknighted a Gates of Thorbardin. Následovat by měla poslednía nejlepší trilogie Margaret Weiss a a Tracy Hickmana, který odpovídá současnám D20 settingům Dragonlance - tedy trilogie War of Souls.

Fantomprint nechce vydávat příběhové série /až na pár vyjímek/. Fantom nechce vydávat reedice starých knih od Návratu.

Co do budoucna. Na žádost Fantomprintu připravuji podklady pro hlasování. Do hlasování nebudou zahrnováni jen DL a FR. Mimochodem z DL jsem vybral asi 40 knih a připravuji texty a anotace. Připravuji i knihy k Eberronu, Magicu a Ravenloftu a pokud to bude možné rád bych i Planescape. To hlasování se oběví někdy v druhém nebo třetím čtvrletí a bude se vztahovat na knihy s edičním plánem nejdříve od roku 2008/09.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Momentálně jsem rozečetla Pistolníka d Kinga, před spaním Bílou masajku, ve volné chvíli listuji zbrusu novými Zaniklými hrady a když se opravdu donutím tak čtu anglická slovíčka... ;-) 8-) :lol:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Po dlouhým čase jsem se zas jednou vrátila k Pustinám od Paula F. Wilsona...
A pořád je to prima čtení.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Včera večer jsem propadl potřebě osvěžení mysli, tak jsem si přečetl pár povídek z Kyberiády od Stanislawa Lema.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Neferit Sr. píše:Včera večer jsem propadl potřebě osvěžení mysli, tak jsem si přečetl pár povídek z Kyberiády od Stanislawa Lema.
Lem je dobrej, ale necharakterizoval bych ho zrovna jako literatura pro "osvěžení mysli". Teda pokud osvěžením mysli nemám na mysli spletité uvažování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Já zůstanu u jednoduchého čtiva : Warhammer - Guardians of Forest o Athel Lorenu
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

včera jsem dočetl Vzestup a pád ČSSD od Miloše Zemana...

Inu zajímavé čtení, tenhle Zemanův "Mein Kampf". Tato šedá eminence z Vysočiny nějak neví, co chce. Zastánce totalitních či autoritářských režimů jakožto nebezpečí pro demokracii by poslal do vězení, tedy konkrétně neonacisty a jim podobné ultrapravičáky (logicky i mě), ale s komunisty by si uměl představit vládnutí. Kde Adolf Hitler vytahoval Žida, tam strká Zeman ODS, ve které vidí hlavní nebezpečí a zdroj všeho zla pro naši vlast. Snad není kapitoly, ve které by nepoužil jména jako Kožený, Pitr, Krejčíř. Skoro to až vyvolává dojem analogie s nepříčetným používáním "Žid Karl Marx."
Ač je sice Zemanova vize dobrá, obvzlášť v otázce imigrace, školství a zdravotnictví má jasno, obsahuje jisté vady na kráse, které nejsem s to skousnout a už vůbec ne volit ČSSD.

Nicméně jsem velice rád, že jsem si tuto knihu nechal záměrně na období po volbách a tudíž mnoho věcí mi bylo poněkud jasnějších a mohl jsem knihu posuzovat více střízlivě.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Alnag - ne je to osvěžující dílko. Já obdivuji tu skvělou lehkost s jakou si v té knize hraje se slovy, s myšlenkami a nápady. Obdivujity skvělé slovní hříčky, které se v ní nachází a šílené nápady, které nabízí.

Jako druhou relaxaci používám fotografie z dovolených, mám se na co dívat. Rád se dívám na hrady a přírodu které jsem viděl.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Dalcor píše:Já zůstanu u jednoduchého čtiva : Warhammer - Guardians of Forest o Athel Lorenu
A co takhle Ulrikova kladiva? Četls?

Alnag píše:Lem je dobrej, ale necharakterizoval bych ho zrovna jako literatura pro "osvěžení mysli". Teda pokud osvěžením mysli nemám na mysli spletité uvažování.
Nemůžu si pomoci, ale Lemova tvorba je poměrně čitelná a pochopitelná. Pokud se nepitváš ve filozofických úvahách... A těch Lem evokuje mnoho :-D


A abych nebyl OT, pomalu se prokousávám Melvillem a Bílou velrybou, líbí se mi to, ale autorovi tří stránkový kapitoly sváděj k tomu, aby to člověk nečetl v kuse :-D
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

KEBULE píše:
Dalcor píše:Já zůstanu u jednoduchého čtiva : Warhammer - Guardians of Forest o Athel Lorenu
A co takhle Ulrikova kladiva? Četls?
ne, mě zase Warhammer až tak nebaví, hraju z Wood Elfy a halvně mě všeobecně zajímají elfové...
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

KEBULE píše:Nemůžu si pomoci, ale Lemova tvorba je poměrně čitelná a pochopitelná. Pokud se nepitváš ve filozofických úvahách... A těch Lem evokuje mnoho :-D
V těch se právě pitvám... jako skutečnou oddechovku beru něco, co žádné úvahy neevokuje. Například leporelo kuřátko a obilí. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
RisQ
Sigilan
Příspěvky: 84
Registrován: 15.10.2006 17:30

Příspěvek od RisQ »

tak som prave docital Emile Zola - Clovek bestia... musim povedat ze osviezujuce citane, mam xut dakoho zabit teraz :lol:
Vole, jseš vtipnej jak bedňa Githú.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Alnag - copak Kuřátko a obilí. To leporelo o třech tučňácích Pik, Pak a Pok, to je správný nářez.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Neferit Sr. píše:Alnag - copak Kuřátko a obilí. To leporelo o třech tučňácích Pik, Pak a Pok, to je správný nářez.
Tak to mně minulo. Ale máš pravdu. Kuřátko a obilí je místy docela horor. :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“