Oblíbená NPC, vaše družina...

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která NPC jest vaše nejoblíbenější?

Aerie
26
10%
Anomen
3
1%
Cernd
2
1%
Edwin
19
7%
Haer'Dalis
10
4%
Imoen
32
13%
Jaheira
18
7%
Jan
24
9%
Keldorn
4
2%
Korgan
12
5%
Mazzy
5
2%
Minsc
37
15%
Nalia
5
2%
Valygar
10
4%
Viconia
24
9%
Yoshimo
4
2%
Sarevok
20
8%
 
Celkem hlasů: 255

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Assassin: Na luk je asi nejlepší Mazzy 8-) Že bych ji přece jen zkusil?

Btw může Anomen nějak smysluplně používat dvě zbraně? Tj. FoA a něco? Nebo je lepší FoA a štít? Dilema... Lukostřelec se občas docela hodí - a takhle už mám Jaheiru, F/M a Anomena :-?

Edit: Ach jo, taky mě štve, že "musím" čekat, až budu umět kouzla 6. levelu (PfMW) abych si konečně "vyzvedl" Celestial Fury :-D bez které mám výše zmíněné problémy s potvorama, které +2 zbraně nezraní :-x Tj. ani se zatím nechystám pro FoA (když si vzpomenu na ty golemy - nechce se mi je vynechávat) :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 4.2.2006 16:05, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

sevencreature: Já s Anomenem používal vždycky štít, aby hodně vydržel a potom mohl ostatní vyléčit.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Assassin píše:sevencreature: Já s Anomenem používal vždycky štít, aby hodně vydržel a potom mohl ostatní vyléčit.
Vždycky jsem dávala Anomenovi štít, přece jenom toho pak víc vydžel.
Mazzy jsem nikdy v družině neměla (maximálně tak na ten její quest, pak okamžitě letěla ;-) )

ad ke dvěma zbraním u Anomena - no, možná by to stálo za to vyzkoušet... :think:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja mám F/M, F/T, C/R a po spravení (takmer) všetkých questov v Athkatle (ešte nemám dokončené divadlo + paladinov) a okolia (okrem Windspears hills) má už každý z nich 3 000 000 exp. - myslím, že je to celkom dosť, ale s toľkými postavami nečakaj nejaké vysoké lvl.

btw. ja som dal de´Arnise keep s tým, že som si zabudol katanu+1 a tak môj F/M bol vo väčšine bojov (spirit trolls, Torgal) takmer nepoužiteľný - takže ak som to ja dokázal dať s 3 postavami tak by si nemal mať problém aj bez CF. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Problém je v tom, že nemám žádné +3 zbraně... Nechtěl jsi říct, že F/T byl k ničemu? Nebo ty používáš katany i pro F/M? :shock:

Rozhodnu se mezi Mazzy a Keldornem - ještě nevím kdo. Mazzy má výhodu, že používá Short Bows a Ravager :twisted: , takže vepředu nebude nacpáno a navíc Anomen může mít BoD. Keldorn má zase True Seeing (jeden volný slot pro Tashiu) a Dispel. Asi bych dal přednost Mazzy - jestli se k ní dostanu přes ty démony (nebo je lich přímo před vězením v tom dungeonu? :-? ) Uvidím :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

F/M - CF+5 + Dakkon´s zerth blade+2
F/T - Sunblade:Daystar+4 + Sanchuudoku+4
C/R - FoA+3 + Warhammer+2

Inak Mazzy môžeš získať v pohode (asi pred hodinou som prešiel temple ruins) - lichovia sú až ďalej - s tým dispelom je najlepšie mať Keldorna - ja sa s mojim dispel magic na lepších mágov nechytám - dvojitý level je neskutočná výhoda.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: IU jsem nějak nepřišel na chuť :wink: A u CF mi nikdy nevadilo, že je "jen" +3.

Já Dispel Magic až tak moc nepoužívám - tím chci říct, že bez toho dokážu žít (doufám)... I když proti těm variantám Insect Plague mi přišel Keldorn jako ideální lék, to je fakt :-?

Tak Mazzy mám, ale, uhm, na Temple Ruins si zatím nechám zajít chuť. Pit Fiends opravdu přitvrdili :shock: :anxious: Nejvíc mě na nich štve to, že vybijou všechny ostatní potvory v dungeonu a mě tak připraví o zkušenosti :evil: Doufám, že je za ně alespoň hodně expů :lol:

Hmmm, Sewers jsou zajímavá mapka - ti Beholdeři se tam teleportují často nebo jen jednou? :-) Docela mě překvapili, potvory. Keldorn a jeho Dispel Magic by se celkem hodily, když vyřazení někteří členové družiny. Ale už mám Mazzy, tak se s tím smířím :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Tak ja som zas bol príjemne prekvapený s akou ľahkosťou som na prvý pokus zabil obidvoch lichov v temple ruins (spolu s pit fiends) - dohromady si ani neškrtli - a s tými fiendmi je to dosť blbé - to už mali dať lichom schopnosť aby PfE hádzali aj na ostatné príšerky v okolí.

CF+5 - už iba pre ten pocit (a modrá sa mi páči viac) :-D
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Jak jsem říkal, nelze mít Improved Demons bez Improved Mages. Jinak ti démoni zabijí toho liche, co mají chránit... (nepletu-li se a jdou-li pak i po lichovi). S Improved Mages mají lichové a mágové ochranu před zlem...
Jinak ti démoni jsou prý ještě pořád slabší než v původních pravidlech...
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Asi to sem moc nepatří,alenevím kde jinde se na to mám zeptat a nechce se mi kvůli tomu zakládat nový thread.

Když si vezmu do družiny Valygara abych mohla do planární koule a vzít si tam Tsujathu,můžu Valygara propustit??Do té koule bych se chtěla vrátit potom až později.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ave: No lepší by bylo asi Planar Sphere vyřešit (z RP hlediska), ale pokud vím, tak bys Valygara měla propustit bez problémů... Pokud teda není Tsujatha až někde hodně uvnitř.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Valygara potrebuješ iba aby sa ti otvorili dvere - potom ho môžeš rovno vykopnúť, lebo viac ho nepotrebuješ - ak teda nechceš vidieť zopár jeho dialógov s Lavokom.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Valygar je potřeba jen k otevření hlavního vchodu do Planar Sphere (a ani nemusí být naživu :twisted:), co s ním uděláš potom je na tobě
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Díky za vaše rady.

7c:Tsujatha je hnedle na krajíčku

Edit:Už jsem to vyřešila a Valygara si v družině ponechám :twisted:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Souhlasím, Kivan je jasně nejlepší (hrajete-li za dobráky). Mlčenlivý a věrný společník jehož šíp nikdy nemine cíl. V BG II ho trochu nahrazoval Valgyar.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“