Fallout 1 a 2

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Erina »

Bhaall píše:Stalo se někomu, že u Harolda chyběla v dialogu možnost říct mu o tom, že máte tu součástku pro reaktor?
jo stalo :(,
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Bhaall »

Strašná škoda, že je to tak šíleně zabugovaný :cry:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Cesare »

Zvláštní... :think: Já s Falloutem 2 (až na tu jeho chronickou padavost) nikdy žádný takový trable neměla...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Draugen
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 27.5.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Draugen »

Stoprocentně je to první díl! Je to pro mě srdcová záležitost. A zvlášť taky proto, že je to první hra, kterou jsem dohrál bez návodu až do konce.
Dvojka je sice taky dobrá, ale není to takové jako její starši brácha...
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Welwet »

nevím proč...ale i když každej říká jak je to super,vůbec mě hra nechytila..jak ponurostí...příběh mě taky nic neříká..:/
je to takové pro mě pomalé ,nemastné a neslané..
ale zatím jsem zabil jen pár krys v podzemí..třeba to bude také jako s planescapem..po půl roce jsem oprášil tu nudnou hru a chytlavě ji dohrál..
Obrázek
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Field Mouse »

Poprvé hraju fallouta2 a docela by mě zajímalo, jestli:
- je hra časově omezená? občas se mi zdá o tom vesnickém šamanovi - musím s dokončením hry hodně spěchat?
- je dobrá zbraň combat shotgun, co se prodává ve vault city? Stojí 7k peněz, což je asi tak všechno co mám - vyplatí se do ní zainvestovat? výhoda mi přijde, že shotgun shells se dají skoro všude nakrást
- kde se dají sehnat náboje do assault rifle? někde na začátku jsem jich sehnal 50 a nikde jinde jsem je nenašel, neukradnul ani je nikdo neobchodoval
- Mám postavu na levelu 9. Jsem už drsný? :)
- specializuju se do small guns - jak se pozná, že je nějaká zbraň small? Jaké % skillu je dobré do toho nainvestovat?
- někde, nevím kde, jsem přišel o Sulika a Vica, nevšiml si a udělal save. Dá se dohrát bez nich, případně bez jiných NPC?
- asi se nějak moc nechytám a plním řekl bych tak slabší polovinu questů, které jsou k mání.. dá se dohrát i takto?
Dík za odpovědi, fallout 2 je zajímavý, přijde mi ale, že poskytuje až trochu moc velkou volnost, takže člověk ze začátku vůbec neví, co volit a jak to hrát, aby to nebyla kravina - se svojí první postavou, kterou jsem specializoval na first aid, science a repair jsem nebyl s oštěpem schopný zabít ani dvě géčka a zlaté géčko mě vždycky naprosto vydrtilo. Taky pořád nějak nevím, jak poznám, do kterého města mám zrovna jít - jestli už jsem někde splnil všechny questy, nebo si můžu chodit jak chci? Pak ale strávím milion času přesuny a zase se zjevuje ten šaman a říká, jak si mám pospíšit. Hm! :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Carlos »

Většinu odpovědí najdeš tady: http://madbrahmin.cz/index.php?id=home

Já se pokusím:
- Combat shotgun kupuju vždycky, čili podle mě se vyplatí
- Náboje do Assault rifle najdeš až časem, jinak jeden z obchodníků v Hubu by je měl mít
- NPC jsem měl v partě při prvním hraní a pak jsem hrál bez nich, takže dohrát to jde bez problémů; počet postav závisí na charisma, takže postavy s nížším charismatem musí hru dohrát taky, ne?
- Co je a není small gun najdeš na těch webovkách
- 9. level jsi ještě docela máslo (teprve 3 perky, ne?)
- Dohrát se to dá vždycky, ale čím víc questů, tím víc srandy ;-)
- S poznáváním kam máš jít je to naštíru - kam chceš! Ve Falloutu jde všechno, akorát některým lokacím se pro jistotu vyhni, ale to brzy poznáš sám
- Sny o šamanovi - nevím, jestli je to omezené, ale na špatný konec těch snů jsem to nikdy nedoklepl, takže se dá předpokládat, že ne
- Na první rozehrání jsi si IMO vybral špatné specializace
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nu, sny jsou omezené jak se to vezme...samozřejmě, že se s otálením může člověk dostat ke špatnému konci, jenže nedostal by se k němu i bez něj...?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javor »

Pokud se hráč opravdu hódně fláká, tak může dojít k tomu, že vesnice vymře a hra končí, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. A střelné zbraně jsou všechny pušky, pistole, samopaly a brokovnice, které najdeš. Pokud to stříli lasery či obdobné skopičiny nebo se jedná o kulomet a podobně velkou krávu, tak se již jedná o energetické, respektive těžké zbraně.
Zobrazit spoiler
Pozor, übergewehr Gaussova puška/pistole je zbraní střelnou, ač se může tvářit na prvý pohled jako energetická.
Carlos: Ve dvojce asi do Hubu nedorazí. ;-)
Feed your head
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Carlos »

Tak nějaké takové město, vím že tam je obchodník, který má poměrně silné předměty. Určitě na něj musí narazit.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Field Mouse »

Jakože ty sny jsou dobré, pokaždé se vždycky vyděsím, jestli už jsem neprohrál a řeknu si, že musím spěchat, což je určitě jejich účel a podporuje to atmosféru. Jestli ale kvůli časovému omezení hry prohraju, a to nikoli proto, protože bych se schválně flákal a pospával celé dny, ale protože je to prostě moje první hra a jsem lama, tak budu z hráčského pohledu hodně naštvaný :-?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak se primárně soustřeď na dějovou linku, potom si questuj. I když i potom tě čeká takový tak trochu limit. Ale ten základní je celkem v pohodě.

Nebo ten další limit byl ve dvojce? Nějak už to mám pomíchané.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Field Mouse: Pokud je i ve dvojce nějaký limit znemožňující dohrání, bude velice benevolentní. Sám jsem na něj ještě nenarazil a to hrávám hodně pomalu a courám se všude možně. Každý hrál hru někdy poprvé, což autoři věděli, takže budeš-li hrát aspoň trochu "běžným" způsobem, žádným limitem bych se neznepokojoval.

Jinak v jedničce limit byl - relativně krátký, jehož vyčerpání by při pomalém hrani reálně hrozilo - a odpočet měl hráč stále na očích. Což je myslím výmluvné.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:Jinak v jedničce limit byl - relativně krátký, jehož vyčerpání by při pomalém hrani reálně hrozilo - a odpočet měl hráč stále na očích. Což je myslím výmluvné.
Zase se ale dal celkem o dost prodloužit. Tuším právě v Hubu (bo kde), šlo najmout karavanu s vodou a poslat jí do vaultu.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Javor »

Jab píše:
Ajantis píše:Jinak v jedničce limit byl - relativně krátký, jehož vyčerpání by při pomalém hrani reálně hrozilo - a odpočet měl hráč stále na očích. Což je myslím výmluvné.
Zase se ale dal celkem o dost prodloužit. Tuším právě v Hubu (bo kde), šlo najmout karavanu s vodou a poslat jí do vaultu.
Ač ono najmutí karavany zase snížilo ten druhý limit.
Carlos píše:Tak nějaké takové město, vím že tam je obchodník, který má poměrně silné předměty. Určitě na něj musí narazit.
To rozhodně, takový obchodník je v každém městě na jih od Vault City.
Jinakm mi se vždy osvědčilo jezdit s karavanami, pokud měly stejný cíl cesty jako já. Náhodná setkání jsou častější a šťavnatější a člověk se při nich skvěle vybaví bez zbytečného riskování.
Feed your head
Odpovědět

Zpět na „Fallout“