Voľná diskusia

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
khadgar
Sigilan
Příspěvky: 58
Registrován: 14.1.2006 21:23
Bydliště: Toril - Useknutá ruka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od khadgar »

Suhlasim s vami ze iwd2 je super hra. Prave to hram a som uz v dracom oku.
He who fights with monsters should look to it
that he himself does not become a monster.
When you gaze long into the Abyss,
the Abyss also gazes into you.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Já jsem včera začala jedničku a ještě pořád se motám v tom, jak si udělat družinu :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mám pocit, že je IWD, hlavně mezi hráči, velmi podceňovaná. I když moc netuším proč.... ale pamatuju si, že sám jsem ji po prvním dohrání taky kritizoval... i když dnes se mi zdá, že asi jen proto, že "ji všichni kritizovali"
Vysloveně jsem se na její druhé hraní těšil, zatím nejlépe zpracovaná pravidla 3.E D&D, poutavé a dobře navržené lokace (třeba ten ledový palác!), celkem obtížné, ale ne frustrující a docela zábavné boje, skvělá finální lokace... Prostě se bavím :-P

EDIT: teď jsem spadl se vzducholodí- taky skvělá lokace!!
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja som teda dvojku nehral, ale po dohraní jednotky som mal pocit, že je to snáď lepšie ako BG 1. BG to ale jasne prekonáva personifikáciou hlavného hrdinu, čo je po vytvorení 6 člennej party v IWD dosť problém. Ale lokácie a boje sú fakt nádherné. Skvele som sa bavil.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ohledně IWD1 - já to nakonec vzdal a v šesté kapitole odinstaloval. Když už se hra trochu rozjela (muzeum a okolí), objevily se v nižší dornově hlubině o dost tužší souboje, než jsem byl zvyklý a zabrzdily to. Už se to stalo s tím bržděním podruhé (prvně v lokacích po napadení Kuldaharu), ale tohle prostě neberu; IWD1 papá :-? .
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: já nic takového nezpozoroval, občas se sice objevily těžší souboje, ale nic, co by mě otrávilo. Tos měl spíš smůlu na nějakou pro IWD blbě vyladěnou skupinu.. Ale je to škoda.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: Co to povídáš? Vždyť já s tou partou (Ran, Pal, Th, Dru, Mage, Kle) přešel bez větších obtíží všechny předchozí lokace (dokonce i toho démona zrhuba v půli, jméno teď nevím, jsem dal tak na 5. pokus), ale ty ohnivé salamandry a spol. jsem prostě nedal, partou to asi nebude...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

no, jelikož jsem na IWD šla po zkušenostech s BG II, byl pro mě nedostatek příběhů trošku sklamáním, ale třeba bojovky se mi zdály lepší. IWD má něco do sebe....když si zvykneš :roll: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

No kde mě síla protivníků skutečně překvapila, tak to bylo hned při vstupu do nižší Dorny. Tam mě napoprvé (no i napodruhé :-D) zpráskali jako psa. Jinde jsem větší problém neměl. Dokonce se mi podařilo dát některé ze začátku velmi špatně vypadající boje na poprvé a bez přípravy. Kupř. když na mě v jednom místě (jedno z pater na cestě za Yxunomei) naprosto nečekaně vyběhlo asi 13 mátoh + 2 kostlivci válečníci a v mžiku byla má parta s životy na polovině, tak už jsem chtěl zbaběle sáhnou k loadu, ale pak jsem 'jen tak' zkusil zabojovat a ejhle - sice všichni skoro mrtví ale celá družina to ustála 8-)

2 MCZ - a na jakou obtížnost jsi to hrál..?
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Jedine vyraznejsi problemy v IWD jsem mel hned na zacatku Heart Of Winter, na tom ostrove... tam jsem myslel, ze to zabalim :).
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

mě to přišlo docela lehké, jediný obtížný souboj byl v tom bonusovém datadisku v podzemí, kde někdo pořád vyvolával démony
teď jsem to zečal hrát znova s HoF a na nejtěžší obtížnost (pokračuju se starými postavemi) a ti nemrtví v dungeonu v Údolí stínů jsou už docela silní (ale se slušným klerikem není problém)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

V IWD1 byly pro mne nejhorší Trials of Luremaster. V obtížnosti objů, jinak jde o MOC povedený datadisk. Ale hlavní problém byl, kromě mé nezkušenosti, asi v tom, že se ta hra neuvěřitelně sekala...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis_CG_thief píše:Ale hlavní problém byl, kromě mé nezkušenosti, asi v tom, že se ta hra neuvěřitelně sekala...
jo tohle mě dneska hodně nepříjemně překvapilo, při prvním hraní se mi hra sekala jen při opravdu masivním nasazení kouzel a teď v normálním souboji (i když nepřátel bylo trochu víc) byla najednou ze hry taková slideshow že jsem měl chuť ji vypnout :-x
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN: já ji tehdy hrál navíc na dost slabém PC... inu bylo to peklo.
Ale IWD2 se mi dneska sekala taky, a to už mám znatelně silnější PC :oops: Mají to nějak špatně naprogramovaný nejspíš...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:Ajantis: Co to povídáš? Vždyť já s tou partou (Ran, Pal, Th, Dru, Mage, Kle) přešel bez větších obtíží všechny předchozí lokace (dokonce i toho démona zrhuba v půli, jméno teď nevím, jsem dal tak na 5. pokus), ale ty ohnivé salamandry a spol. jsem prostě nedal, partou to asi nebude...
80% odolnost proti ohni na oba válečníky a salamandři jsou nahraní 8-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“