Film - archív

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Zamčeno
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

KONECNE uvidim zase Tri Krale. Videl jsem to, kdyz to vyslo, pak jsem se na to vzdycky chtel podivat znovu, kdyz to bylo v TV, ale pokazde jsem na to zapomnel. Dnes to vypada nadejne... :lol: :pray:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Díky tvému odkazu na jednovětého uživatele csfd trpícího úchylkou na tropické dřeviny jsem narazil na zajímavý film:

Kiss Kiss Bang Bang:
http://imdb.com/title/tt0373469/

Viděl ho někdo? Jak se vám líbil? Právě jsem ho zařadil do tiskové (eh, stahovací) fronty (hned za Azumi, která je taky za něčím, ale už nevím čím :-x ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

(ponechávám hvězdičkové hodnocení, páč se mi to nechce "přepočítávat")

Das Parfum - Die Geschichte eines Mörders (Parfém: Příběh vraha) musím rozebrat na dvě části. První z nich, zhruba dvouhodinová, vypráví většinu příběhu mladého muže s výjimečným čichem, který touží stvořit dokonalou vůni a pro svůj cíl je ochoten učinit cokoli. Díky netradičnímu námětu působí tato část neočichaně, prostředí vytváří patřičnou atmosféru a musím přiznat, že jsem "hrdinovi" přál, aby se mu dílo podařilo (v čemž jsem nebyl sám). Před projekcí jsem se trochu obával delší stopáže, leč ačkoli mohl být film o nějakých 20 minut kratší, až na pár nudnějších momentů odsýpají první dvě hodinky vcelku svižně. Jen škoda, že v evropském filmu, jenž se odehrává ve Francii, mluví všichni anglicky. Summa summarum bych tuto větší část filmu hodnotil ****. Ovšem poté přijde poslední čtvrthodinka. Nečetl jsem předlohu, pročež netuším, zda se jí režisér držel i na konci ((nejen) dle ohlasů na CSFD hádám, že ano), ale ať je tomu jakkoli, závěr vypadá spíše jako skeč Monty Pythonů (např. zabijácký vtip). Když porovnám finální dění se zbytkem filmu, myslím, že jsem dosud neviděl absurdnější zakončení. Kvůli němu jde hvězda dolů, nicméně chvíli jsem přemýšlel, zda neučinit absurdnosti za dost a nedat za něj naopak hvězdu navíc :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:Azumi je především řežba, řežba a řežba (aby bylo jasno), jež obsahuje pár působivých momentů, pár absurdních situací, mnoho sice nijak zvlášť variabilních, leč přesto povedených soubojů (ať už zásluhou choreografie, či střihu), velice půvabnou hlavní hrdinku, a hlavně je to celé skvěle natočeno (při finální bitce jsem téměř pomlaskával)
:shock: Je to ten film z roku 2003, kde se neuměle ohánějí plechovými napodobeninami mečů a v bojích prakticky není vidět žádná krev? Nebo mám nějakou cenzurovanou verzi? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Je to ten film z roku 2003, kde se vcelku umě ohánějí nevím-zda-plechovými napodobeninami mečů a v bojích je vidět "krev" jen občas.

Trochu mě překvapilo, že od filmu čekáš brutální podívanou. Snad nebyl na vině můj příspěvek.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Tvůj příspěvek až tak ne - ale na imdb jsem mám dojem viděl docela vysoké ratingy ohledně přístupnosti :think:

Ne, že bych si v krvi přímo nějak liboval (no, možná trochu :oops: ), ale ty "boje" co tam předvádějí jsou prakticky k smíchu, ne - vždyť tam není prakticky žádná krev? :think: Nehledě k tomu, že když někoho rozsekáš mečem nebo mu usekneš hlavu, tak "trochu" krve "vyteče" (což už ostatně věděl i Kurosawa, že :wink:).

Edit: Ty boje jsou k smíchu :-x - žádná krev a žádné usekané končetiny - co to do háje je? Nejsem krvelačný, ale tohle je do očí bijící blbost... To se jako šermují tupými meči nebo co? :shock: :think:

Ale zatím jsem to jen zběžně prolétl - takže rozhodně nehodnotím film (jsem zvědav) :-)

To by mě zajímalo, jaký dement tomuhle filmu přiřadil tak vysokou přístupnost :shock: Vždyť je to na úrovni filmu pro děti a oni tomu dají v tolika zemích přístupnost od 18 :shock: :roll: Nová doba :roll:

Ale díky Azumi jsem narazil na Versus od stejného režiséra - vypadá to opravdu zajímavě, hlavně zmínka o Ultimate Versus (vylepšený a krvavější re-release 8-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tak jsem právě dokoukala dost špatný film Feed. :-?
Klasický maniacký příběh ozvláštněn neotřelou ingrediencí - muž, který vykrmuje ženy do monstrosních tvarů až k smrti a vše to vysílá v přímém přenosu na internetu. Film se bohužel velmi často topí v nechutnostech, chápu sice, že při zvoleném tématu se některým vyhnout nešlo, ovšem i tak je tam dost samoúčelných věcí a zbytečné sexuální scény (ne, fakt nepotřebuji vědět, jak to dělá detektiv se svou milenkou). Dále film obsahuje příšernou hudbu, spoustu umělé hmoty a špatné herecké výkony. Taky by snesl střih - něco takového by se mohlo v pohodě vejít do 70-80 minut a ne to zbytečně protahovat na téměř hodinu a třičtvrtě, bylo by to jistě o dost dynamičtější a neobsahovalo by to tolik hluchých míst...bohužel jsem očekávala trochu něco ve stylu Se7en, ze kterého si Feed vzal pouze naturalistické scény a toť vše..velmi slabé.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Dnes jsem se díval na australské filmy: nejdřív klasiku - Mad maxe 2 a pak velmi zajímavý Romper Stomper
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Dneska ručně upravuju (resync a tak) české titulky k Harry Potter and The Goblet of Fire - pěkná otrava. Bleh.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Moc hezký film o soužití bílé a černé rasy - The birth of a nation volně ke shlédnutí na Google video.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Dle toho, co mi to filmu bylo řečeno, se jedná o něco ve stylu "černá huba, bílý neštěstí" aneb jak stateční kucí bílý z Ku-Klux-Klan a kucí opálený z plantáží zvedli vojnu za přetrvání/zrušení otroctví (dle barvy Vaší pleti nehodící škrtněte). Podívám se na to až vstanu, doedituji sem pak reakci. Ale moc se na to těším, voní to politickou nekorektností. :mrgreen:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

The birth of a nation - Poučný snímek o hrdinném boji jedné udatné skupiny ve jménu svobody proti formujícímu se hrozivému Black Empire. Po obsahové stránce je rozdělen na 3 části - příběhová o lásce a poměrech před Občanskou válkou, válka samotná a na závěr vypořádání se s rozmachem Černé smrti. Vnesení historické roviny je nanejvýš vhodné, přispívá k celistvějšímu a komplexnějšímu dojmu, přesto jsou právě úvodní 2 kapitoly velmi utahané. Obecně jsem doufal ve větší množství nenávisti, estetické bělostné symboliky, vypalování a věšení černých tváří. Jde ale snadno vytušit, že to režisér nemyslel zase až tak vážně a chvílemi se dění na obrazovce mění v docela veselou taškařici. Stopáž je ovšem příliš dlouhá a má nemálo slabých míst, rozhodně by jí prospělo prostříhání. Z technického hlediska jde pak s přihlédnutím k roku vzniku o monumentální dílo, byť dnes už nikoho neohromí a zřejmě i důsledkem toho ztratil během desetiletí na atraktivitě. Obzvláště působivé jsou spanilé jízdy novodobých Bílých rytířů. Povedený test, jak na tom s tou tolerancí vlastně jsme.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 1.12.2006 18:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis: Kůl, na to si udělám o víkendu čas. :-D

Díval jsem se dneska na Threads a naprosto mi to vzalo dech. Tenhle film je skutečně děsivější, než jakýkoliv představitelný horor - To proto, že je tak realistický. Určitě nejde o nedělní snímek pro člověka se slabším žaludkem, protože autoři mejkapem nešetřili a i atmosféra se dá nakrájet a strouhat. Tenhle film je skutečně drsný a jde tak daleko, že i pro takovýho fallout fandu, jako já přestává být nukleární válka romantikou. Nevim, co víc k tomu říct. Ani nevim, jak to mám hodnotit, ale je to skutečně výborné.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:žádná krev a žádné usekané končetiny
Jednou za čas je tam krve více a i nějaká ta oddělená končetina se objeví, ale 18+ to není ani náhodou...
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Zamčeno

Zpět na „Scéna mořského vánku“