Raketetová základna

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Schvalujete vybutování raketové základny USA army na uzemí ČR?

Ano, bezvýhradně
23
32%
Pakliže USA v lecčem ustoupí, proč ne?
23
32%
Ne, ani náhodou
25
35%
 
Celkem hlasů: 71

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já bych nerad zaměňoval NATO s USA. Pokud si NATO myslí, že tady základny být mají, ať tady také jsou, protože naše závazky jsou víceméně jasné. Ale nevím, co dlužíme právě americe? Výhody, nevýhody ani povinnost vůči nim nevidím, proto bych byl ochoten jednat o ústupcích třeba ve vízové povinnosti. Zkrátka něco za něco.

Já ameriku rád nemám, jejich vojáky tu nechci, nicméně člověk se nesmí rozhodovat jen podle pocitu a objektivně to nepřináší žádné problémy navíc a dá se z toho získat lepší jednací pozice v otázkách, kdy my zase chceme něco od USA.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Ralion
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 29.9.2005 15:54
Bydliště: Ostrava

Re: Můj názor

Příspěvek od Ralion »

Vallun píše: 1) Samotná základna představuje nemalou investici z níž slušnou část ukrojí české společnosti a dále to znamená stálých 700-1100 pracovních míst pro naše lidi.
Odkuď máš ty čísla to jsem zatím nikde, neviděl na stránkách přiznivců základny bylo že personál bude menší počet vědců a vojáků, že by zaměstnávali tolik cizinců není pravidlem, takže s tím moc nepočítám
Vallun píše: 2) Ochrana proti raketám pro naše uzemí je bezesporu užitečná věc.
Máš očividně zastaralé informace, ta základna nebude mít s ochranou našeho uzemí nic společného
vojenský analytik S. Kaucký pro ČRo- "Jestliže by byla cílem (útočící) rakety Česká republika, musela by okolo tisíce kilometrů od nás přejít do takzvané sestupné fáze konečné, která trvá přibližně tři až pět minut. V tom případě by nás antirakety vůbec neubránily, protože technicky je to absolutně nemožné. Výstavba protiraketové základny na našem území prakticky nemá žádný smysl,"
Jsem rozhodně pro referendum, lidé rozhodnou nejlíp o tom co se jich týká.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ralion - troufám si tvrdit, že něco málo o principech užití různých typů raket vím. Věř mi,ž e proti většině typů a druhů nám tato základna může pomoci.

Ona čísla o počtu zaměstnanců mám pouze z médií, nicméně se jedná o oficiální citaci jednoho z amerických činitelů. Vzhledem k tomu, že jseou k dispozici srovnatelná čísla z jiných zemí, myslím, že se těmto číslu více méně dá věřit.

Referndum bez dalšího považuji osobně za nešťastné řešení - jak jsme tu již všichni konstatovali, je to příliš těžká a složitá otázka, aby o tom bez dalšího rozhodovala masa....
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ralion
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 29.9.2005 15:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ralion »

Vallun píše:Ona čísla o počtu zaměstnanců mám pouze z médií, nicméně se jedná o oficiální citaci jednoho z amerických činitelů. Vzhledem k tomu, že jseou k dispozici srovnatelná čísla z jiných zemí, myslím, že se těmto číslu více méně dá věřit
No vhledem k tomu že to nebude klasická základna ze stovkami vojáků, tak nevím nevím, ono je těžké odhadnout ty počty když ještě nebyla oficiálně potvrzena výstavba v ČR
Vallun píše: Referndum bez dalšího považuji osobně za nešťastné řešení - jak jsme tu již všichni konstatovali, je to příliš těžká a složitá otázka, aby o tom bez dalšího rozhodovala masa....
Já nevěřím svým očím, ty máš absolutní nedůvěru ve své spoluobčany! :-) jak vůbec můžeš tady žít??
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ralion: Kolik si myslíš, že toho řadoví občané vědí o raketových základnách a mezinárodní politice? Imho téměř nic. Nemám zájem, aby o něčem takovém rozhodovali lidé, kteří o tom nic nevědí. Stejně jako bych dlaždiče nenechala operovat mozek. Pokud Ti to přijde jako nedůvěra... :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ralion, existují minimálně dvě srovnatelné základny - speciální radarová střediska - jedno v Austrálii a to druhé si nemohu vzpomenout, ale je na nějakých sotrovech v indickém oceánu - předpokládám,že tato základna bude asi o chlup větší, ale v principu jde o to, že na základnu, kde je cca 150 US vojáků připadá o něco více než 500 civilních míst - Amíci holt mají rádi komfort. Jde o místa nejen na základně ale např. o autorizované dodavatele, hotely pro rodinné příslušníky etc. Na druhous tranu ej to samozřejmě jen odhad:)

Ad referendum - myslím,že Ti Vampiria odpověděla dostatečně. Opravdu nemám důvěru v lidi bez úpotřebných znalostí a informací - bez ohledu na počínání či oblast otázek:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

1) řekl bych, že současným U.S.A. nejsme nic dlužni :arrow: nevidím důvod proč bychom jim měli vycházet vstříc :arrow: sedat si před nimi na zadek
2) U.S.A mě svým celosvětovým "demokratizačním" procesem a jeho "demokratickými" projevy o své demokratičnosti nepřesvědčili
3) :arrow: nechci tu protiraketovou základnu U.S.A

Ano otevřeně uznávám je to hodně o emocích, ale nemohu důvěřovat někomu, kdo zcela otevřeně zneužívá postavení světové velmoci a ještě se to snaží mizerně maskovat a ohlupovat vlastní i světovou veřejnost.

4) souhlasím, že jsme členy NATO a jakožto takoví máme vůči ostatním partnerům své závazky
5) pokud NATO shledá jako potřebnou protiraketovou základnu na území ČR pak nejsem proti

Účelnost protiraketové základny na území ČR pro její obranu nejsem pro nedostatek info schopen posoudit.

Je zřejmě, že případná základna by mohla být zdrojem pracovních míst i pro české občany. Sice možná nebudou pracovat přímo v základně, ale ta v každém případě bude potřebovat zázemí a zde je už příležitostí dost a dost.

Ad. Referendum - jsou dvě protichůdná hlediska, které je nutno vzít v potaz:
1) bylo dobré kdyby o tomto problému bylo rozhodnuto odborně
2) populace této země starší 17-27 let má s ohledem na okupační minulost právo se k této problematice vyjádřit

U mě zatím vítězí druhé hledisko.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj názor

Příspěvek od Frosty »

Vallun píše:2) Ochrana proti raketám pro naše uzemí je bezesporu užitečná věc.
Hm - ono tohle je celkem zajímavé tvrzení. Zvláště když ho v zápětí následují výroky o tom, že útok na ČR je téměř vyloučen a nepravděpodobný.
Ala - proč by na nás někdo útočil; útok na ČR je nesmysl, ale ta základna se bude hodit, kdyby na nás někdo chtěl vystřelit rovnou raketu :think:
Tohle bych tedy zrovna jako argument pro (vyskytuje-li se zároveň s hlasy o nepravděpodobnosti útoku) výstavbu moc neuváděl.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Frosty- to, že je něco nepravděpodobné, ještě neznamená, že se proti tomu nemusíš přirpavovat:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Vallun: o tom žádná. Jen mi šlo o ten podivný protimluv. Tedy že je v jedné větě řečeno (ne doslova, ale významově) ''Základna nevadí - proč by na nás někdo útočil'' a ve větě druhé ''Základna se bude hodit proti případnému raketovému útoku na nás''...
Tedy že se v jednu chvíli útok - byť by to byla i nějaká menší diverzní akce - prakticky vyloučí a v zápětí je manipulováno s případným raketovým útokem na naše území.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Frosty - chápu, že Ti to připadá podivné, ale je to více méně tak:) Nemylsím si, že by aktuálně hrozilo nebezepčí teroristického útoku proti ČR, ale na druhous tranu, ona základna by mohla působit proti případnému, byť ještě méně pravděpodobnému raketovému útoku:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Castamir
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 24.7.2006 20:08
Bydliště: Socka aréna

Příspěvek od Castamir »

Vallun:
nebo ještě líp, základna bude důvod pro útok :-D
ARCANINE is known for its high speed. It is said to be capable of running over 6,200 miles in a single day and night. The fire that blazes wildly within this POKéMON's body is its source of power.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Castamir: Ehm, to si skutečně někdo myslí, že má ta základna takový význam a že v současné době Al-Džazíra o ní vysílá reportáže?
Já jsem stoprocentně pro, páč jsme s USA spojenci, ale na druhou stranu když jsme spojenci, tak by aspoň mohli zrušit ty víza... důvěra za důvěru.

EDIT: Lerek: No pokud je s růžovým svetrem, tak to je jiná!... :lol:
Naposledy upravil(a) Adieu dne 22.8.2006 19:41, celkem upraveno 1 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Adieu: to vízum je fraška, stačí tam přijít a za půl hodiny to máš a ještě je tam strašně milej úředník s růžovým svetrem
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Castamir
Sigilan
Příspěvky: 97
Registrován: 24.7.2006 20:08
Bydliště: Socka aréna

Příspěvek od Castamir »

Adieu:ano, někdo si to myslí, já tomu stále nevěřím, a ikdyby tady u nás neni vhodné místo....a jentak mimochodem takový ten šátek co na sobě nosí teroristé mám doma :-D 8-)
ARCANINE is known for its high speed. It is said to be capable of running over 6,200 miles in a single day and night. The fire that blazes wildly within this POKéMON's body is its source of power.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“