Datadisky k BG1 a BG2 (všeobecná diskusia k TotSC a ToB)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Ještě jste zapoměli jednu věc pro ToSC a to je že za některé příšery jsou méně XP, například za Velkého baziliška je normálně v BG1 7000 XP, ale v ToSC je to někdy jen 4000 XP.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Nicméně to je úplně jedno, protože v BG-TotSC je k rozdělení cca 250k XP na osobu, což je daleko za zkušenostním limitem (a není neobvyklé, že limitu dosáhnete ještě před plněním questů z datadisku).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Jistě, naprosto s tebou souhlasím, ale jde o to že se o něco pomaleji dostáváš na další úroveň.
majkom
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 2.1.2007 17:39

pozrel som tie patche

Příspěvek od majkom »

a pravdu povediac neviem ktory z toho dlheho zoznamu nainstalovat:) ja mam 6 cd verziu BG1plusTotSC a 5 CD verziu BG2 s datadiskom (to druhe je od CD projektu extra klasika).
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

http://www.sigil.cz/download/patche/

Pokud nevíš, jaké máš vydání, nic nezkazíš international nebo UK verzí patche pro TotSC.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Příběh Tales of the Sword Coast

Příspěvek od Edvin »

Lidi mám takový drobný problém, už jsem dohrál X krát všechny BG ale nikdy jsem nehrál Tales of the Sword Coast , mohl by mi tady nějaký dobrá alespoň zhruba nastínit příběh ? Jsem totiž moc hrdý že vím o BG všechno a hodně lidí se se mnou o něm radí a je mi trapně že o tom datadisku nic nevím.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Příběh č. 1: Pamatuješ na quest od zlodějské guildy, kde jsi měl ukrást nějaké magické vychytávky, které hlídaly 3 sestry? Tak tady potkáš rozlobeného tatíka.
Příběh č. 2: Balduran se vypravil na dalekou cestu - bohužel se ukázalo, že je jeho poslední. Vydáváš se po jeho dávno zavátých stopách a nakonec nalezneš možná víc, než jsi původně čekal.
Příběh č. 3: Durlagova věž, památka na doby minulé a také Durlagovo šílenství. Ideální útočiště nepříliš sympatických bytostí. No a tam kde jsou zlé síly, občas se zaplete i nějaký ten kult.

Mno, doufám, že jsem toho moz neprozradil a na zahrání TotSC navnadil, protože tento datadisk stojí za to, i když příběhově vůbec nerozvíjí hráčovu postavu. Věř mi, nechceš vědět víc. To pěkné na tomto datadisku je právě to odkrývání motivů a cílů. Pokud bych ti řekl výsledek výpravy za Balduranem, zkazil bych ti celý zážitek.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Datadisk ToTSC je rozhodne akčnejší než pôvodná hra, lokácie sú menšie ale za to nabitejšie udalosťami a občas aj bojmi, ale myslím, že v rozumnej miere. Najmá questy číslo 2 a 3 sú dosť rozľahlé a priemerne alebo mierne nadpriemerne náročnému hráčovi RPG poskytnú určite veľa zábavy aj keď nie na práve inovatívne motívy. Nutné podotknúť, že má podľa mňa veľmi dobrú atmosféru a odhaľovanie motívov a cieľov ,ako povedal drake, je skutočne veľmi vzrušujúce... 100% odporúčam si zohnať a to už akoukoľvek formou...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
majkom
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 2.1.2007 17:39

tak a

Příspěvek od majkom »

mam vsetko nainstalovane, len sa chcem spytat, ked mam bg1 a TotSC a k tomu patch od bioware aj ten co mi tu niekto doporucil (baldurdash), mozem na to hodit cestinu,ci radsej nie?
J1RK4
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 18.2.2007 12:34

Datadisk k BG2

Příspěvek od J1RK4 »

Zdravím,
chci se jen zeptat, jestli můžu hrát datadisk k BG2 i když si odinstaluji BG2. Stačilo by pouze naimportovat soubory, ve kterých jsou uloženy moje postavy z dohrané BG2, nebo ne? Poraďte mi pls, které soubory to jsou...díky
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ne. Musíš mít BG II i ToB.

Proč to vlastně potřebuješ? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Datadisk k BG2

Příspěvek od drake127 »

J1RK4 píše:Zdravím,
chci se jen zeptat, jestli můžu hrát datadisk k BG2 i když si odinstaluji BG2. Stačilo by pouze naimportovat soubory, ve kterých jsou uloženy moje postavy z dohrané BG2, nebo ne? Poraďte mi pls, které soubory to jsou...díky
Nemůžeš - datadisk přidává obsah do původní hry, ale zároveň používá věci z ní. Např. bez 90 % kouzel by sis moc nezahrál, viď?
Žralok, který štěká, nekouše.
zeryk
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 19.2.2007 18:56

Datadisk k baldurs gate 1

Příspěvek od zeryk »

Mam problem.Nainstaloval jsem si datadisk az po zabiti sarevoka a kdyz ho chci hrat a nactu final save, objevim se v Ulgothově vousu. Kdyz se ale podivam na mapu tak sem porad v baldurově bráně. No a kdyz ulgothuv vous opustim, tak uz se tam nemuzu vratit protoze na mapě neni. Ani durlagova věž se mi neukazala. Muze mi nekdo poradit prosim. dik
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Spustil jsi program MConvert? Nabídne se při instalaci TotSC popř. je ve složce hry.
Žralok, který štěká, nekouše.
zeryk
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 19.2.2007 18:56

Příspěvek od zeryk »

Uz sem ho pouzil a vypada to ze to funguje dik moc :roll:
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“