Blasfémie a svoboda slova

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Sirine píše:.....znám totiž člověka, který zná vše, všude byl aspoň dvakrát a navrch je o tom skálopevně přesvědčený - až tak, že od poslední soboty se mnou nemluví, páč jsem to nevydržela a poslala jsem ho někam (kde zcela jistě bude mít komu dokazovat, jak jsou ty které národy lepší a s čím přišli atd) ... :roll: 8-)
To zní jako kdyby se ti manžel vrátil z mise. ;-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tokkar: Eh, pravda :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

V sobotu jsem byl na přednášce a promítání filmu o Jeruzému. Bylo to v rámci celostátní akce "Den pro Izrael", a byl jsem překvapen tím co jsem slyšel. Ten člověk co přednášel patří pod mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém . To co odpřednášel bylo otřesné a doslova alarmující. Na můj přímý dotaz, zda nemá pocit, že je polední dobu islámské představitele nějak moc slyšet, přímo řekl, že je to pouze naše chyba-že si sami sobě zakazujeme verbální i faktickou obranu. Po přednášce mi soukromě řekl že Papa se jejich organizaci jeví jako první velmi dobrý protivník pro tyto islámské aktivity, a že práci jeho předchůdce, který spíše nastavoval tvář je načase zvednout ruku k obraně. Ale to hlavní je, že mi bude průběžně posílat zajímavé materiály k této problematice-prvních 6 už dorazilo. Pokud by to někoho blíže zajímalo, sdělte mi jak to dostat k vašim očím, dávat to přímo na forum asi nepůjde.

Sirine-představ si můj a Tvůj poslední příspěvek zmizel - že bychom se spletli a jen tak lehce si zaspamovali? A já jsem napsal tak hezké čínské přísloví !!!
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 4.10.2006 14:53, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Neferit Sr.: Pravda, místo abysme se bránili, tak si sami kopeme hrob. Je to střet civilizací a z našeho pohledu jsou nějaké ústupky islámskému světu jednoznačnou hloupostí.
Ale to už se tu stokrát rozebralo a tak to nebudu nijak dál rozvádět. A ty Kimlerovy materiály by mě (určitě nejenom mě) zajímaly... Možná že by nebylo od věci dát je opět do Lazzovky...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr.: Já jsem tu nic necenzuroval :-? Mohl by se dotyčný prosím přihlásit? :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Nef Sr.: Nebylo to náhodou přesunuto do Evoluce?
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Tokkar-nebylo, já do evoluce nepřispívám, ten dokonalý souboj co tam probíhá si pečlivě čtu, ale zatím jsem neměl pocit, že tam mám co říct aby to mělo hlavu i patu. Ale to není potřeba řešit, bylo to stejně jen takové špičkování, ale bylo k tématu , nebylo vulgární a tak mě to překvapilo. A nebo že bych si špatně pamatoval co jsem tam vlastně napsal? Když jsem to psal měl jsem v sobě jednu velkou kofolu a hruškového cappíka-to je vražedná kombinace, to jsem pak schopen úplně, ale úplně všeho.

No a teď vážně, předpokládám že můžu dodávané materiály postupovat dál. Jde o materiály veřejně dostupné a veřejně diskutované, Jde o rozhovory se zkušenými novináři, projev členky Evropského parlamentu v této instituci kde tato apeluje na nepřijetí rezoluce, která nutí Izrael zastavit boje a podobné.Dále jde o novinové články a záznamy telefonických rozhovorů tak jak zazněly z veřejných rádií. Vžřdy jsou velmi fundované, ale nevztahují se na ně autorská práva.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 4.10.2006 14:55, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Neferit Sr. píše:Tokkar-nebylo, já do evoluce nepřispívám, ten dokonalý souboj co tam probíhá si pečlivě čtu, ale zatím jsem neměl pocit, že tam mám co říct aby to mělo hlavu i patu. Ale to není potřeba řešit, bylo to stejně jen takové špičkování, ale bylo k tématu , nebylo vulgární a tak mě to překvapilo. A nebo že bych si špatně pamatoval co jsem tam vlastně napsal? Když jsem to psal měl jsem v sobě jednu velkou kofolu a hruškového cappíka-to je vražedná kombinace, to jsem pak schopen úplně, ale úplně všeho.
Ja by som to nejako neriešil - ono sa tu občas niečo stratí len tak - pri tom veľkom počete príspevkov stačí trocha nepozornosti dabusa pri prerozdeľovaní témy atpd. a príspevky sa stratia... mne sa to občas stane tiež...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

V Británii se už nesmí na veřejnosti demonstrovat

Stephen Green, šéf organizace Christian Voice, je britský pravicový náboženský aktivista. Mimo jiné nenávidí homosexuály. George Monbiot však v deníku Guardian chválí rozhodnutí britské prokuratury, která odmítla proti němu zahájit trestní stíhání.


Green rozdával začátkem letošního září na lesbickém a homosexuálním festivalu v Cardiffu letáky protestující proti homosexualitě. Přestože byly relativně mírně zformulovány, Green byl zatčen a obviněn podle Zákona o veřejném pořádku z roku 1986. Ten kriminalizuje "výhrůžná, agresivní či urážlivá slova či chování na doslech či na dohled osobě, kterou by to mohlo obtěžovat, znepokojit či poškodit." Minulý čtvrtek však britská prokuratura rozhodla, že s trestním stíháním nebude pokračovat.

Kdyby však bývala policie proti Greenovi použila Zákona na ochranu osob před obtěžováním z roku 1997, anebo Zákona o vážném organizovaném zločinu a policii z roku 2005, Green by byl zřejmě odsouzen.

Zákon na ochranu osob před obtěžováním umožňuje britské prokuratuře trestně stíhat každého, kdo někomu způsobuje "znepokojení či úzkost", pokud se to "stane dvakrát". Podle tohoto zákona není nutno u soudu prokázat, že šlo o "výhrůžné, agresivní či urážlivé chování". Kdyby se býval Green pokusil přesvědčit dvakrát tutéž osobu, aby si od něho vzala leták, a kdyby byla tato osoba "znepokojena" jeho chováním, mohl být odsouzen za trestný čin podle tohoto zákona. Pokud by byl shledán vinným, mohl být odsouzen do vězení až na půl roku a soud mohl vydat příkaz, že pokud se bude "trestný čin" opakovat, opakování bude potrestáno vězením až na pět let.

Účelem tohoto zákona bylo, jak tvrdí labouristická vláda, ochránit lidi od osob, které je opakovaně pronásledují, a to je legitimní cíl. Jenže po vypracování návrhu zákona několik pozorovatelů varovalo, že tohoto zákona lze také výhodně používat proti demonstrantům. Toto varování bylo ignorováno. Splnilo se dříve, než se to dalo očekávat: první tři lidé, stíhaní podle tohoto zákona, byli všechno pokojní aktivisté. Tento zákon se nyní pravidelně používá proti nenásilným aktivistům, protestujícím proti testům na zvířatech i proti osobám, které pokojně demonstrují před vojenskými základnami a na veletrzích zbraní.

Ještě užitečnější je Zákon o vážném organizovaném zločinu a policii. V tomto zákoně je klauzule, že je trestné, pokud někdo způsobí "znepokojení nebo úzkost" "dvěma nebo více osobám". Jinými slovy, bývalo by stačilo, kdyby se Green přiblížil k dvěma účastníkům homosexuálního festivalu v Cardiffu a mohl být shledán vinným podle tohoto zákona. Zdá se, že tento zákon byl záměrně zformulován tak, aby kriminalizoval veřejné demonstrace. Definice "obtěžování" nyní zahrnuje i osoby, které "usilují o to přesvědčit jinou osobu, aby nedělala něco, co ta osoba má právo udělat anebo je od ní požadováno, aby to udělala, anebo přesvědčit ji, aby udělala něco, co nemá žádnou povinnost udělat."

Zákon tedy umožňuje britské policii zakázat každému, aby protestoval proti čemukoliv. A to nejen policie. Zákon pokračuje: "Každá osoba, která je nebo může být obětí takového chování, může požádat soud o trestní příkaz, který pachateli zakáže jeho činnost." Jestliže nesouhlasím s tím, co říkáte, mohu vás vzít k soudu.

Britské policii zatím naštěstí nedošlo, že tento složitý zákon obsahuje i tyto formulace, i když už začala britská policie používat jiné části tohoto zákona, které zakazují aktivistům demonstrovat před parlamentem.

Spravedlivé společnosti dovolují lidem, aby působili veřejné pohoršení a nemusely se přitom bát trestního stíhání či trestu. Spravedlivé společnosti nechávají na veřejném mínění, neobracejí se k zákonu, aby samo posoudilo, zda je daný čin nepřijatelný. Spravedlivá společnost je společností, v níž lidé, jako Stephen Green, si na veřejnosti smějí říkat cokoliv, bez ohledu na to, že se to mnoha z nás nelíbí.

Británie však v současnosti už takovou společností není. Zákon dovoluje policii, aby rozhodovala, kdo smi mluvit a co smí říkat. I když se policii nepodaří dosáhnout trestního stíhání, mohou používat nových zákonů k umlčování a odvážení lidí. Pokud se nám to nelíbí, co proti tomu můžeme dělat? Veřejně protestovat? Pouze, pokud nám to policie dovolí.

Naši líní, bojácní, nekompetentní poslanci takovéto zákony schválili. Budou dost odvážní na to, aby je teď zrušili, ptá se autor.
(www.blisty.cz, překlad z http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... 86,00.html)
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 4.10.2006 18:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

No tak to je kladivo na čarodějnice. To znamená, že když mě podruhé zastaví Svědek Jehovův a velmi zdvořile mi bude chtít předat Stážnou věž tak ho ve Velké Británii mohu nechat zavřít?
Jestli ano, tak je to všechno špatně-místo aby se vytvořila legislativní platforma proti skutečným hrozbám tak se bude pronásledovat plošně kohokoliv kdo se komukoiv nelíbí.

Tak to bych si rád přečetl co na to říká Vallun-zbláznili se ve Velké Británii nebo je v tom něco co jsem neviděl?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Co se na tohle dá říct? Snad jen: "Anglie vládne!" :-?
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

To první co jsem si vybavil po přečtení tohoto článku byl film dle Vlasákem vychvalovaného komiksu V jako Vendetta a zamrazilo mě. :-(
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tokkar: Však z čeho je AlieNovo "Anglie vládne"... ;-)

Toto je alarmující. Pokud proti tomu lidé nebudou aktivně vystupovat (sic to bude bráno jako trestný čin), mohou se dočkat jen dalšího a dalšího utažení opratí. Tato společnost se řítí do pekla totality na čím dál tím víc splašenějším koni.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vampiria píše:Toto je alarmující. Pokud proti tomu lidé nebudou aktivně vystupovat (sic to bude bráno jako trestný čin), mohou se dočkat jen dalšího a dalšího utažení opratí. Tato společnost se řítí do pekla totality na čím dál tím víc splašenějším koni.
Což je přesně to, co si většina lidí přeje a tudíž i zaslouží. :-)
Stačí se podívat, jak dopadají věřejné výzkumy týkající se přisnějších zákonů apod.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

A pak že to začalo 11. září 2001 :evil:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“