Upadající herní svět

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

AlmSiVi píše:Ithralsiel: Myslím že hra podle magicu už je, Etherlords. Ale to zase neni RPG.
No to máš pravdu - není :lol:
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN: Ano, souhlasím.

Jinak já mám pořád plnou poličku her (především relativně novějších her, žádné vyložené vykopávky), které si chci zahrát a ani na ně na všechny nemám čas - a to hraji především RPG, popřípadě strategie.
A když máte tak rádi ta "stará RPG" či "RPG staré školy" - proč je tedy nehrát? Je jich tolik... Myslím, že takových 95 procent z nich většina lidí ani nezná, natož aby je hrála... Když se vám tedy nelíbí hry dnešní, hrajte ty včerejší. Ušetříte za upgrady PC.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Ajantis: to spíš chce udělat masivní downgrade a pořídit nějaké staré železo, na kterém se všechny ty vykopávky bez problému spustí se vším všudy
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lerek: To rozhodně. Já se na to chystám v relativně brzké době :-P Určitě mě to vyjde mnohem levněji než upgrade stávající mršiny.
Ale slušné procento her běží i pod různými dosBOXy atp...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis: jj, ale jen pokud je rozjedete ;-) (mě se třeba nepovedlo rozjet pod Win XP System Shock 2 :-()

Ale jedna věc mě na tomhle opravdu štve, a to že všichni nadávají na ty zlé tvůrce že pořád vydávají herní odpad a neudělají žádnou dobrou a originální hru, a přitom když se podíváte na prodejnost tak zjistíte že tenhle odpad se skvěle prodává, zatímco perly jeko PST, DeusEx, Giants, Arx Fatalis a hromady dalších si nikdo nekoupil :evil:. Kdyby nějaká firma vydávala samé geniální hry tak tam všichni vývojáři umřou hlady :!:, tak proč na ně proboha všichni nadávájí, když jen vyrábí to co všichni kupují :!:
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Ajantis: no jo ty časy, kdy mi táta pořídil pentium 100 za doopravdy nechutné peníze, to bylo (mě pět let)...
a s dosboxama na mě nechoď, spustit přes to něco je tuhá alchymie
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

AlieN:Nadávají jenom ti co si ty hry nekupujou. Většina sou totiž Anti-RPGéčkáři.
Kdyby třeba se rozjeli znovu Black Isle, to by to bylo :zasněnýpohled:. Ale to nebude. Jo a nevíte jak padli BI? Popřípadě sem hoďte odkaz na nějaký iformace(spíš česky). Celkem by mě to zajímalo.
Naposledy upravil(a) Trandul dne 11.5.2006 20:36, celkem upraveno 1 x.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Trandul píše:A problém je že tento směr je vydatně podporován stále novými, nereálnějšími, mozek vygomovávacími střílečkami.
Eh - nevím proč, ale silně mi to připomíná horování nejrůznějších individuí a institucí o škodlivosti PC her jako takových :roll:
Píšeš, že ti nevadí občasné hraní stříleček, ale hraní JEN stříleček... Ehm - bude to trochu ostřejší verze KOFiho postu (ale neber to jako karávé zvolání v pátém pádu ke tvé osobě, ale spíše jako řečnickou otázku) - co je ti do toho..? Omezují tě nějak, škodí ti..?
Každého přece baví něco jiného...
Kdybych teď začal hrát jen FPS a tys mě jen díky tomu označil za bezmozka, tak si o tobě udělám velmi jasný obrázek... (věř, že nebude hezký :mrgreen:)
Trandul píše:A tento problém se také velmi dotýká Sigilu. Už se tady nevé tváře objevují jen velmi zřídka. Nepočítám za novou tvář někoho kdo se zaregistruje, napíše jeden příspěvek a už sem ani nepáchne.
Myslíš, že všichni hráči RPG chodí jen na Sigil..? :think:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Pravda - nový hry stojí nic. Když si připomenu sqělý diablo nebo ještě lepší W3 mod we CounterStriku (je z toho sestrojený akční rpg s výdrží asi 2 hodiny :-P :lol: )........
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Lerek:Tak to je ještě dobrý, já měl ještě před rokem 486-40 MHz. Ale daly se tam hrát dost dobrý hry:Stíny nad Rivou, Albion, Diablo1, Might and Magic 4, Wizardry 6 a 7. Prostě skvělý hry.
Naposledy upravil(a) AlmSiVi dne 11.5.2006 20:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Frosty:To si nemyslim, ale za svim názorem si stojim.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Trandul:Já nevim, asi to bereš moc apokalypticky,tim myslim tvůj podpis apod. Jo Arenu se mi podřilo sehnat až teď, a nemůžu jí na novým kompu rozběhnout :-(
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

AlmSivi:Timhle tempem další generace bude znát jenom Doom 9 a podobný.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Žel, narozdíl od filmového průmyslu, kde se nezávislá scéna jen tak neztratí a často produkuje i kvalitnější filmy než hollywoodský mainstream a především je schopná se uživit, v tom herním v podstatě nic takového neexistuje. Nějaká taková perla se objeví možná jednou za rok, anebo možná ještě méně častěji, amatérští vývojáři prostě nejsou schopní vytvořit hry na patřičné technologické úrovni (většinou dokonce ani pod ni) a nezávislé hry tak ztrácejí svou atraktivitu i pro lidi, kteří případnou originalitu rádi uvítají.

Nejnovější hra, co jsem nějak více hrál byla v mém případě snad Syberia, a nutno podotknout, že mi většinou nové hry nijak nechybí (ale nepokrytě přiznávám, že kvůli grafice bych ten Oblivion někdy chtěl vyzkoušet ;-) ) a spíše sháním starší anebo ještě lépe se vracím ke svým srdečím záležitostem, v současnosti pak hraju tyto tři hry: StarCraft, BG1 a PST a to mám ještě něco v plánu (BG2, Syberia 2...). O zábavu mám vystaráno. Ale přesto si chci dříve nebo později nové PC koupit, a to kvůli jedné jediné hře, o to více ale o pokračování Nejdelší cesty stojím ;-) .
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Trandul píše:AlmSivi:Timhle tempem další generace bude znát jenom Doom 9 a podobný.
připadne mi, že tady děláš jak kdyby šlo o "umění" a nikoliv o zábavní průmysl, pokud budou znát jen doom 9 (při popularitě MMORPG nepravděpobné) tak to bude jen čisté uspokojení poptávky
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“