Oblíbené počasí

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jaké počasí je vaše oblíbené?

Zamračeno s deštěm
6
16%
Zamračeno bez deště
10
27%
Mlha
6
16%
Slunečno
7
19%
Sněhová vánice
3
8%
Jiné (jaké)
5
14%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Cesare píše:Přemíra světla mě deprimuje a nedělá mi dobře (to fakt nekecám), takže vysloveně slunný a teplý dny snáším opravdu špatně a když to jde, zkouším je prospat.
Souhlas. Ze světla mě bolí oči a rapidně se mi zhoršuje nálada. Pokud jsem v nějakém slunečném vedru někam vyštvána, není radno plést se mi do cesty. Jsem neskutečně podrážděná a reaguji extrémně nepřiměřeně.

Hm, když se nad tím počasím tak zamyslím...kromě toho hrozného léta se dá vydržet všechno - podzim zbožňuju, jaro je taky fajn (březen a duben určitě) a na zimu přilétají havrani. :-P Dobrý bývá i mírný větřík, jenomže...mám ve zvyku nosit sukně ke kolenům a pokud fouká, tak mi dá dost zabrat, aby ze sukně nebyl opasek. Krinolíny měly něco do sebe. :-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Pochybuju že zamračeno s deštěm se opravdu někomu líbý. Stejně tak pochybuju že "někdo" má špatnou náladu na slunci :-). Je prokázáno že slunce zlepšuje náladu.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

A můžeš nám říct kde jsi zjsitil že to je "prokázáno"? Mě třeba slunce náladu nezlepšuje a nemít na okně kaktusy, tak mám celé léto zatažené žaluzie. A ano, déšť a bouřky se některým lidem opravdu líbí. Pořádná bouřka se silným větrem je imho nejlepší počasí vůbec :-D
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

SlipKnoT: já zase nechápu, co je na pařáku 30° + pozitivního, že by to snad někomu mělo zlepšit náladu.

Taky nemám rád extrémně nízké teploty, ale deštivé počasí mi vůbec nevadí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Chjo, mě snad vomejou. :roll: Jasně že jde u mě jenom o pózu, mám rád stejné jasné počasí jako zbytek národa. Heil Hitler!


... Spíš mi přijde, že slunce účinkuje jako takový povzbuzovač, když je člověk pod vlivem psychotropních látek. :lol: Ten jásot, když zase vyšlo. :lol: :lol: :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Já si obecně myslím, že tady se dost zaměňuje slunečno a parno.

Sluníčko jako takové nemám rádo poměrně málo lidí, ale drtivá většina nemá ráda vedro... Stejně tak déšť nebo bouřka jsou fajn - pokud máte pevnous třechu nad hlavou a nemusíte nic dělat venku.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nevadí mi déšť, ale vadí mi dlouhodobé deště a chladno - všechno nasákne vlhkostí a všude je zima.

Vedra to samé. Když už extrémy, tak střídat maximálně ob týden :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

AlmSiVi píše:Pořádná bouřka se silným větrem je imho nejlepší počasí vůbec :-D
Neni, vypadne proud a nejde ti net :lol:

Jinak mě se líbí mlha. Ale mám rád i když je zataženo a neprší, protože na golf je to to nejlepší počasí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Už jsem to jednou napsal: 20°C, 3 až 5 metrů za vteřinu, vlhkost 65 procent, tlak 325 kilopascal. A to pokud možno celý rok.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

SlipKnoT píše:Pochybuju že zamračeno s deštěm se opravdu někomu líbý. Stejně tak pochybuju že "někdo" má špatnou náladu na slunci :-). Je prokázáno že slunce zlepšuje náladu.
Slunce jako takové není špatné, ale spíš to všechno, co s ním přichází. Jako neustále blábolení o krásném sluničkovém dni, jako by nestačilo mít slunce v duši. Také jako světloplachá hůře snáším slunce na pokožce, mívám vyrážky a vzhledem k tomu, že mám pleť po babičce, tak na stará kolena se mu budu vyhýbat velkým obloukem, babča totiž na slunce nesmí vůbec. Jinak jedno období jsem skutečně slunce neměla vůbec ráda, nejlépe mi vyhovovalo podzimní sychravé počasí. Zřejmě jsem nečetla nic o důkazech, že slunce zlepšuje náladu. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Slunce zlepšuje náladu? A to jako odekdy? Jestli mi nekonečné vedro nad třicet stupňů zlepšuje náladu tak jsem si toho nevšiml. A to nejsem samorozčilovací.

Je to klišé, které praví je-li hezky všichni jsou šťastní. Je to blbost.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - není to blbost, dopsutil ses přesně toho, co jsem zmiňoval výše:) Slunce nerovná se vedro a 30 ve stínu...:) A kdybys zažil nějakých 5-6 deštivých chladných dní v kuse, tak bys zcela jsitě měl radost, že vidíš slunce a kousek modré oblohy...

Já bych především řekl, že nejhorší jsou extrémy - moc čehokoliv škodí:) I když souhlasím s tím, že přístup rosniček na Nově, které se tvaří, že čím více se počasí blíží vysoké peci tím lépe, je občas na zabití...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Já vím že to zjednodušuji, ale není kouře bez ohně a není vedro bez slunce.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

dnes je nadherne, jedno z mojich naj pocasi... 37°+ a vietor... aspon jemny vanok, ked nie poradny severak :-P ale to pecka... ako z pustiny ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

SlipKnoT píše:Pochybuju že zamračeno s deštěm se opravdu někomu líbý. Stejně tak pochybuju že "někdo" má špatnou náladu na slunci :-). Je prokázáno že slunce zlepšuje náladu.
Je prokázáno nanejvýš to, že sluneční světlo je pro náš organismus z biologickýho hlediska nezbytností a jednou za čas ho potřebujem. Jo, rozumný polojasno při čtrnácti až šestnácti stupních celsia si královsky užívám i já, zvlášť pokud do toho fučí fujavec.
Zamračeno s deštěm se mně osobně líbí mnohem víc, než slunečno. Ještě radši mám pořádnou mlhu a listopadový bláto. Zbožňuju bouřky.
Jasno bez mráčku, zvlášť v létě, mě skutečně deprimuje a nasírá. Ostrý světlo a teploty nad pětadvacet mi absolutně berou energii a šťávu.
Pochybovat si můžeš, šerloku, ale to je tak všechno, co s tím naděláš.
Samozřejmě potřebuju slunko jako každej jinej, ale jsem schopná ho pohodově vstřebávat jen ve velmi přiměřených dávkách - a bez slunečnýho dne se v naprostý pohodě obejdu i tejden a víc.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“