TES III: Morrowind

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Tahle feature Morrowindu, že si jakákoliv postava automaticky obleče nejlepší výbavu (a to nejlepší základní - tj. bez ohledu na enchant) co má v inventáři, mi PIJE krev :evil:

Protože jsem kdysi nešťastně prodal kováři v Tribunalu jediné neenchantované Daedrické boty v celém hře (zdá se) a spokojeně zasavoval. Jo, Daedrické boty jsou hnusné, ale poněkud později jsem si uvědomil, že by se mi hodily na enchant. A dobrovolně si je ten zloděj bot nesundá :-?

Hmm, vážně, jak to, že je Glass Armor tak hezké (v Morrowindu)? Až na kalhoty - ale to je dáno spíš nedokonalou animací modelů postav (klouby podle igráčka).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

7c: Používám Dracandros voice a jako místní šéf imperiální legie si mohu volit osobní stráž a i jí vybavovat. Čili to je původně má čestná stráž...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Jj, já vím (už jsi to psal), jen mi to připomnělo můj starý problém :-x
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

mohl by mi někdo dát tip na zvyšování řečnictví?
uplácení je drahý špás, navíc nespolehlivý, ukecávání je na tom ještě hůře

ptám se proto, protože se uvádí jako nejsnáze zdokonalovatelný skill,
ovšem ve srovnání např. s alchymií nebo obchodováním mi to přijde jako nesprávné tvrzení
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Krokyn: Až budeš mít více peněz, tak to půjde snadno. A až jej budeš mít dosti vysoký, tak už ani nebudeš potřebovat ty peníze (bude stačit admire a intimidate).
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

jde o to, že např. alchymie si na sebe vydělá
za pár šupů u Akiry nakoupíš ingredience, vyrobíš s nějakým procentem neúspěšnosti lektvary, Akiře prodáš a vrátíš jí peníze za výuku (ne alchymie), do začátku bezvadný, i když je to nuda, trochu to pomůže

u obchodníků stačí ve vhodných obchodech nepatrně manipulovat s cenou a skill roste a ještě si na sebe vydělá

ale uplácení vidím jako ztrátové, nezávisle na tom, že z počátku je podle mne výhodnější si zaplatit trénink (což není právě cesta, která by řečnictví zvýhodňovala oproti jiným skilům)

myslel jsem, že mi něco uniká, což je v týhle hře pro mne bohužel snadný

proto taky jedu znovu od začátku ... :(
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Krokyn: No, speechcraft ti ušetří docela dost soubojů. Především až se budeš snažit o Hortatora tří domů. Jinak ale mnoho questů stojí na tom, že někoho ukecáš. Byť je na druhou stranu pravda, že drtivá většina questů mimo hlavní linii je naprosto k ničemu. Přímo z nich neplynou ani žádné zkušenost ani dobré předměty. :think:
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

důležité je, v první hře jsem dal bretoňcovi jako znamení dámu, s dovedností řečnictví to byla bezva věc, ale rychle se omrzela (na osmé úrovni jsem s ním skončil)
teď jedu vysokýho elfa s atronachem, to je úplně něco jinýho, ale s ním roli žebravýho mnicha asi ani zkoušet nebudu :-) , i když řečnictví mám opět jako hlavní skill
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak jo, dohrál jsem Planescape: Torment (opět jsem nedosáhl LG), tak jsem rozjel Morrowind. Chtěl bych rozjet temného elfa a udělat z něj pořádného zabijáka, ale otázka: Dá se vytvořený nebo koupený jed nějak použít na nepřítele?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Carlos: Je to škoda, ale nejde to.. Je samozřejmě možné že na to existuje nějaký mod, ale o ničem nevím..
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

lektvary jedovaté jsou podle chrámu výsledkem špatných alchymistů :-)
je fakt, že jejich výroba by byla velice snadná, podobně jako lektvary s paralýzou nebo vysátím vlastností
nezbude ti nic jinýho, než si očarovat nějakej předmět
mam rád dýku s paralýzou v kombinaci s kouzly (ochromit a dodělat - jako v BG)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Chtěl bych vyvrátit nařčení, že Morrowind hraji jen kvůli Dunmerkám.
http://jab.sigil.cz/High1.jpg
http://jab.sigil.cz/High2.jpg

Btw jde samozřejmě o kouzelnici. Jisté členství u Telvani a Mage Guild. Možné členství v Imperial Cult, Tribunal Temple a Morag Tong. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab píše:Btw jde samozřejmě o kouzelnici. Jisté členství u Telvani a Mage Guild. Možné členství v Imperial Cult, Tribunal Temple a Morag Tong. :-)
A není to v Morrowindu jedno? Stejně může být každý prakticky vším...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jab píše:Chtěl bych vyvrátit nařčení, že Morrowind hraji jen kvůli Dunmerkám.
http://jab.sigil.cz/High1.jpg
http://jab.sigil.cz/High2.jpg

Btw jde samozřejmě o kouzelnici. Jisté členství u Telvani a Mage Guild. Možné členství v Imperial Cult, Tribunal Temple a Morag Tong. :-)
Morrowind jsem už párkrát hrál, ale tuhle roztomilou anime tvářičku jsem ještě neviděl. Neměl bys příslušný odkaz k podělení?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

sevencreature píše:A není to v Morrowindu jedno? Stejně může být každý prakticky vším...
Právě a právě proto to jedno není. Jde o styl. Proč by měl zloděj narukovat do ctnostného domu Redoranů atp.

Nadto většina questů je stejně naprosto k ničemu. Zkušenosti z nich nejsou a předměty si můžeš najít i bez nich. :-)
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“