TES III: Morrowind

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Nebýt tam questy, tak jsem nevydržel hrát tak dlouho :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Carlos:
http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=6107

V obličejích by se měl zařadit úplně nakonec.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Teď mi u Morrowindů přestalo fungovat ukládání. :evil: Neví někdo v čem by mohla být chyba? Hlasí to tuto chybu, bohužel neumím anglicky, takže zde "Save worn list could not find worn item "steel arrow"on"player save game".

Edit: takže nakonec jsem nahrála starší save a tam už všechno funguje, jak má. Jen pár hodin hry je pryč no.

Jinak co mě dnes moc nepotěšilo, je fakt, že pokud se jednou přidám k cechu mágů, tak se už nepřidám k Telvanni, že? :cry:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vanda píše:"Save worn list could not find worn item "steel arrow"on"player save game".
Nešlo tam zmáčknout "ok"?. Sice bys pak neměla nějaké ty ocelové šípy, ale to není moc tragedie.
Vanda píše:Jinak co mě dnes moc nepotěšilo, je fakt, že pokud se jednou přidám k cechu mágů, tak se už nepřidám k Telvanni, že? :cry:
Jde určitě obé. Sám teď hraji jak za Telvanni tak Mage's Guild. Zatím si stěžoval jen Trebonius, ale toho stejně nikdo neposlouchá. S minulou postavou jsem byl šéfem všech guild, u kterých to šlo. Jediný konflikt je v tom, že pokud se přidáš nejdříve k fighters guild, tak už tě nepřijmou ke zlodějům. Obráceně to ale jde (a poslední quest je pro obě guildy de facto stejný = lze získat vůdcovství v obou guildách zároveň).
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Jab píše:
Vanda píše:"Save worn list could not find worn item "steel arrow"on"player save game".
Nešlo tam zmáčknout "ok"?. Sice bys pak neměla nějaké ty ocelové šípy, ale to není moc tragedie.
Ok tam nebylo. Bylo tam pouze ano nebo ne, ale šlo kliknout pouze na jedno a to mělo za následek spadnutí celé hry. :evil:
Jab píše:
Vanda píše:Jinak co mě dnes moc nepotěšilo, je fakt, že pokud se jednou přidám k cechu mágů, tak se už nepřidám k Telvanni, že? :cry:
Jde určitě obé. Sám teď hraji jak za Telvanni tak Mage's Guild. Zatím si stěžoval jen Trebonius, ale toho stejně nikdo neposlouchá. S minulou postavou jsem byl šéfem všech guild, u kterých to šlo. Jediný konflikt je v tom, že pokud se přidáš nejdříve k fighters guild, tak už tě nepřijmou ke zlodějům. Obráceně to ale jde (a poslední quest je pro obě guildy de facto stejný = lze získat vůdcovství v obou guildách zároveň).
No ale k rodu se dá přidat jenom k jednomu ne? No já za zloděje stejně nehraju, takže pro mě připadá v úvahu buď Redoran nebo Telvanni, ale u Telvanni se těším oblibě pod 25, což jsem měla za to, že je důsledek toho, že už patřím ke gildě mágů.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vanda píše:No ale k rodu se dá přidat jenom k jednomu ne? No já za zloděje stejně nehraju, takže pro mě připadá v úvahu buď Redoran nebo Telvanni, ale u Telvanni se těším oblibě pod 25, což jsem měla za to, že je důsledek toho, že už patřím ke gildě mágů.
JJ, jen k jednomu. Telvanni jsou obecně trochu netykavky. Ale měli by tě přijmout tak i tak. Sídlo mají v Saldrith-Mora za oním trhem (je taková trochu větší budova, ale někteří mají problém ji najít). Pokud by tě přijmout nechtěli, tak si u jednoho z nich zvyš oblíbenost pomocí Persuation (v češtině to asi bude přesvědčování).
Btw čeština na Morrowind je celkem špatný nápad. Těch errorů ti to bude vyhazovat více, nadto není kompatibilní s moc mody (což je u Morrowindu to nejdůležitější).
Doporučuji hrát bez ní. Angličtina v Morrowindu není zrovna těžká a rozhovory beztak stojí za starou bačkoru. Pokud bys něčemu nerozuměla v journalu (deník asi v češtině), tak bys si to našla v návodu. Určitě je to řešení, které ti v posledku ušetří více trápení, než hrát v češtině.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Nehledě na to že, autoři odpustí, je ten překlad v některých místech trochu nepovedený. Hlavně stejné jméno/označení přeložené v různých questech jinak a ve hře taky jinak, nebo třeba "robber" (něco ve smyslu "zloděj") přeložena jako "guma" (rubber) :-D Chápu že se něco takového občas stane, ale tohle je moc..
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Jab píše:Btw čeština na Morrowind je celkem špatný nápad. Těch errorů ti to bude vyhazovat více, nadto není kompatibilní s moc mody (což je u Morrowindu to nejdůležitější).
Doporučuji hrát bez ní. Angličtina v Morrowindu není zrovna těžká a rozhovory beztak stojí za starou bačkoru. Pokud bys něčemu nerozuměla v journalu (deník asi v češtině), tak bys si to našla v návodu. Určitě je to řešení, které ti v posledku ušetří více trápení, než hrát v češtině.
No vzhledem k tomu, že mé znalosti angličtiny jsou velmi velmi chatrné, tak by se můj hrací čas protáhl minimálně na dobu, než to všechno vyhledám ve slovníku. To bych rovnou musela jet podle návodu, takže budu spíš doufat, že se ty problémy nevyskytnou. :-(
No i když Bloodmoon budu hrát taky, takže to bude dost zajímavý. ;-)
Ještě by mě zajímalo, jestli u Telvanů taky budu mít nějakou pevnost a hlavně kdy?
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vanda píše:No i když Bloodmoon budu hrát taky, takže to bude dost zajímavý. ;-)
Ještě by mě zajímalo, jestli u Telvanů taky budu mít nějakou pevnost a hlavně kdy?
Musíš myslím dosáhnout minimálně hodnosti Mouth (v překladu mluvčí asi...) možná i spellwright (o jednu hodnost výše). Už první fáze stavby té pevnosti chce úroveň tak kolem desítky, jelikož budeš muset umlátit 2 Storm (bouřné) Atronachy či winged twilight či Golden Sainty (dá se i kombinovat), což není vůbec lehké. Doporučuji ty Storm Atronachy (ovšem blbě se hledají - jeden je v úkolu pro Tribunal Temple v té jeskyni hádanek) a pořádně něčím vylepšit odolnosti proti elektřině.
Ve druhé fázi potřebuješ nějaké dwemerské plány. Ty jsou ovšem hlídány dwemerskými konstrukty těch nejvyšších kvalit, čili opět velmi obtížná záležitost.
A ve třetí fázi musíš dokonce vymlátit sídlo upírského klanu Berne (což je tak na lvl 30+).
V případě modů jsou i další fáze (Nejznámější a nejlepší mod byl měl být Building Tel Uvirith Grave.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Jab: Ten mod vypadá ale velmi zajímavě :-P Já doteďka používal Uvirith Inside, což je celkem propracovaný mod, ale ve srovnání s tímhle to je jako nic. Až budu příště hrát znova, určitě to vyzkouším, Tel Uvirith mám hodně rád a ta možnost dostavět to "město" okolo mi celkem chyběla..
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Trochu mě taky štve, že ten robot z Gnisis (od Baladase) nepříjímá žádné rozkazy. Buď mu můžu utéct nebo se za mnou potáhne navěky, chjo...

Jináč na hezké 16. úrovni jsem opanoval rod Telvanni:
http://jab.sigil.cz/Archmagister.jpg
Mohl bych přiložit i jiný obrázek z následujícího questu, kde jsem na lovu krys (úkol sehnat 5x rat meat). Holt cesta za titulem Patriarchy v Imperial Cult je lehce švihlá. Snad asi nejhorší gilda v Morrowindu. Lépe by bylo se k nim vůbec nepřidávat...

Jináč ještě předkládám obrázek z Balmory. Snad je vidět, jak hezky vypadají budovy s různými visual packy (detailnější, hezky "popraskané" atp.)
http://jab.sigil.cz/Balmora.jpg
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Jab: Tak to je teda mnohem těžší než jsem čekala. U Redoranů jsem myslím dům stavěla za snažších podmínek. Takže dneska to vidím na dodělání lehčích questů pro Telvani a jako další bod bude, že si zajdu pro Těložer (anglicky nevím, jak se to jmenuje). Moc se mi tam nechtělo, já ty jeskyně s rudými svícemi moc nemusím. Jsem strašpytel :anxious: .
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vanda: Zajímavé. Já zase dodělal questy pro Telvanni, jelikož mi přišly lehčí než questy hlavní příběhové linie. Ještě jsem ani neprošel Urshilaku Burial Caverns (pohřební jeskyně). Má postava je na blízko dost lama. Na druhou stranu nepřátelské kouzelníky už umím vypálit do éteru za pár sekund. :-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Jab: Já taky preferuju boj na dálku, proto první postava byla hlavně lučišnice a teď mám bojovou mágyni. U té mágyně mě jen štve, že je věčně bez many, takže hrací čas se protáhne asi na roky. :twisted: Včera jsem nakonec v Ilunbi nebyla a pokračovala v questech pro guildu mágů a pro Telvanni.Třeba dneska do Ilunbi zaskočím. :roll:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ten Building Up Tel Uvirith Grave je vážně krásný. Ale má i pár problémů. Sice si můžete pořídit Stil Rider, ovšem dostanete se tak jen pryč. Nic nejezdí zpátky. A nejde postavit ani magickou gildu, která by vás tam přenesla. Chjo...
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“