Might and Magic [M&M]

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Odpovědět

Který díl máte nejraději?

Might and Magic Book I
0
Žádná hlasování
Might and Magic II: Gates to Another World
0
Žádná hlasování
Might and Magic III: Isles of Terra
3
3%
Might and Magic IV: Clouds of Xeen
2
2%
Might and Magic V: Darkside of Xeen
2
2%
Might and Magic VI: Mandate of Heaven
31
33%
Might and Magic VII: For Blood and Honor
35
37%
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer
9
10%
Might and Magic IX: Writ of Fate
7
7%
Might and Magic IV + V: World of Xeen
1
1%
Swords of Xeen
4
4%
 
Celkem hlasů: 94

Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Ešte to trochu upresním.
Tento quest (prejsť tú liaheň) som už dávno splnil, ale neviem kde sa vyučím temnú mágiu (tipujem v Cechu Noci ale zatiaľ tam nemám v ponuke naučiť sa temnú mágiu, iba kupovať knihy). Nemusím byť ešte k tomu Lich\Kňaz Temnoty?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

Myslim, ze nie, ja som mal carodejnicku, co nebola este lich, ale temnu magiu uz myslim ovladala(mozem sa kludne pliest, mal som aj knazku temnoty :think: )
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Jab »

Raider: Též si myslím, že ten základní skill by tě měl naučit Archibald. Priest of Dark a Lich to tuším ovlivňují jen nepřímo...
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Problém je, že ten Vallunom spomínaný quest som splnil a nikto nemá v dialógovom okne možnosť naučiť ma temnú mágiu. Pozrel som aj Archibalda, aj Cech Noci (vlastne všetky budovy), ale nič. Keď som to hral naposledy asi rok-dva dozadu, naučil som sa to v pohode.

Zatiaľ budem plniť questy, pokračovať v príbehu a občas skontrolujem, či sa mi neobjaví možnosť ,,kúpiť,, temnú mágiu. Ale som dosť sklamaný, moja družina, 3x čarodej + klerik... všetci to mali byť supermágovia. Zrejme sa, budem musieť zamerať na niečo iné, oheň je tiež dosť deštruktívny, ale už to nebude ono.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Abys mohl ovládat dark/light magic, tak samozřejmě musíš být promovat do nejvyšší hodnosti. A pak budeš moci v chrámu noci a soumraku nakoupit dovednost.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Vďaka, toto som potreboval vedieť, už som myslel, že sa mi objavil bug a nebudem sa to môcť naučiť. Takže idem do Oblačného mesta pre Džbány premeny a potom by som mal byť povýšený na Licha.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

Ale bacha, na tie dzbany sa priprav, je to riadny "vopruz", ja som to tam ledva zvladal na 30-40 urovni :-P
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Džbány v Celestě - Wall of the Mist jsou v pohodě, drsnější jsou ty v Nighonských tunelech, ale i ty ujdou...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

U mna to bolo naopak :D nighon som cely zvladal v pohode(okrem drakov, neskor - titani lahki, ale draci, uff) a potom to nebo, to bolo peklo :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Mám 36. úroveň, ale asi je to moc málo pre moju družinu.
Problém je, že mám kúzelníkov a klerika, majú moc málo HP a vydržia tak 3 zásahy. Liečiť ich nestíham (už ani nemám čím), keď na seba hodím regeneráciu a odolnosti, okamžite je z protivníkovej strany zakúzlené odstránenie mágie. Proste horor :-) Pametám si, že s družinou kde som mal aj ,,búchačov,, som nemal také problémy.

Klúče som musel získať štýlom, že som tie lokácie len prebehol. Potom keď som jeden použil na zámok, bežal som sa schovať cez teleport do druhej miestnosti, tam som sa vyliečil a zase nazad. Takto som odomkol tie 3 zámky a znova som vbehol do teleportu. Keď som sa vrátil tak nebolo nič otvorené, pokiaľ si dobre pametám, tak by sa mala zdvihnúť tá stena, čo je pri stĺpoch, ale nič sa nestalo.

Ono to treba asi spraviť na jeden záťah a neodchádzať preč cez tie teleportačné brány, že?

Musím to spraviť znova. Dám si load pred vstupom do lokácie a pôjdem pozrieť lepšie kožené zbroje a iné obranné prostriedky, aby som v hlavnej miestnosti v realtime móde prežil aspoň 20s (na ťahy to v tejto lokácii asi nemá zmysel hrať).

Tak ma ešte napadlo, že by som to mohol skúsiť s neviditelnosťou (ešte ju síce nemám kúpenú, ale niekde ju zoženiem). Keď pri odomykaní kliknem na stĺpik, zruší sa mi neviditeľnosť?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Wall of the Mist je (stejně jako Líheň/Breeding zone) tvořená pro neviditelnost a plížení vůbec...! ;)

Klidně můžeš v těch lokacích procházet jak chceš (považuji však za lepší vždycky vyjít ven) - ale !!! klíče si schovej a použij je až najednou...:)

Pokud máš Kouzelníky a Klerouše, tak se stejně vyplatí se starat o jejich bojové dovednosti - a s klerikem poctivě cvičit spirit magic s jejich posilovacími kouzly.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Konečne som sa naučil neviditelnosť, tak už tie Wall of the Mist snáď prejdem.
Medzitým som splnil zopár questov, každej postave som našetril 80-100 bodov, ktoré by som chcel investovať do temnej mágie, keď sa ju konečne naučím.

Neviem si spomenúť kto mi zadá quest pre povýšenie Klerika na Temného kňaza. Nie je to ten quest, čo mám na Evermonských Ostrovoch poškvrniť oltár Slnka?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Zadá Ti jej stejný pán (Deadullus Falk), který Ti zadal quest k povýšení na Kněze (V městečku v Deyji. A ano, pro jeho splnění musíš pošpinit oltář v chrámu Slunce.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Ano, bolo to tak ako hovoríš a prejsť chrám bola už len maličkosť.
Tak isto som konečne prešiel Wall of the Mist a našiel Džbány premeny. S neviditeľnosťou to bola hračka, vyčistil som iba jednu vedľajšiu miestnosť, aby som tam mohol na seba zakúzliť neviditeľnosť, príp. aj v kľude regenerovať (btw, pri boji som zistil, že ,,vysát duši,, je moc moc dobré útočno-liečivé kúzlo).

Momentálne už celá družina ovláda Temnú mágiu na 14.-17. úrovni. Už len sa dostať cez Nighonské tunely a naučiť sa Mágiu vody na mistra, lebo cestovanie dostavníkmi je trochu zdĺhavé.


EDIT: Jeden qust sa mi stále nedarí dokončiť. Zabiť gryfov v Erathii a Brakade. Zadávateľ questu hovorí že v Erathii ešte nejaký gryf ostal. Ale už neviem čo mám robiť, mapu som prešmejdil niekoľko krát, dokonca aj Armagedon som použil 4x za sebou, všetko tam je určite mŕtve. Neviem ako ďalej :-?
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

raider - hledej dál a v obou lokacích - asi přeci jenom nějaký někde ještě přežil. Vím,že mne to dalo strašnou práci taky..
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“