Might and Magic [M&M]

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Odpovědět

Který díl máte nejraději?

Might and Magic Book I
0
Žádná hlasování
Might and Magic II: Gates to Another World
0
Žádná hlasování
Might and Magic III: Isles of Terra
3
3%
Might and Magic IV: Clouds of Xeen
2
2%
Might and Magic V: Darkside of Xeen
2
2%
Might and Magic VI: Mandate of Heaven
31
33%
Might and Magic VII: For Blood and Honor
35
37%
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer
9
10%
Might and Magic IX: Writ of Fate
7
7%
Might and Magic IV + V: World of Xeen
1
1%
Swords of Xeen
4
4%
 
Celkem hlasů: 94

Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Asi to zatiaľ nechám tak... trochu som už z toho pobiehania znudený (a trochu aj frustrovaný :wall:). Ale pametám si, že aj minule sa mi to nedarilo, a nakoniec som to ,,nejako,, spravil.

Skúsim tú nudu rozptýliť niečím zábavnejším, napr. návštevou Pevnosti Titánov, na toto sa vždy teším (plno skúseností a hlavne pokladov). Sú tam aj draci, takže hádam aj nejaký artefakt sa pritrafí.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

Aj z titanov padaju artefakty :-)
A na tu pevnost som sa aj ja vzdy tesil, uz sa tesim aj teraz, ked budem velky(lvl), ako im to ukazem :-P
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Jojo, ta pevnost má něco do sebe:)

rekord je snad 13 artefaktů, spousta zlata a Expů a dost dalších užitečných věcí.

Ale dostávat odtamtaď ten luk je docela záhul:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Pametám si, keď som hral MM7 prvý krát, koľko času som tam stávil, kým som to vyčistil. Mágiu som necvičil a sústredil sa hlavne na luky. Trvalo niekoľko hodín kým som sa prebil k tomu luku :-x

Dnes tam moja družina nabehla (temná mágia u každého zhruba 17.-19. úroveň), za jedno kolo (keď boli pokope) som zvládol 2, niekedy aj 3. To bola rychlovka, nečakal som to :) Ale 3 draci sa nejako dostali za stenu :-x Síce som ich z lukmi zastrelil cez stenu, ale nedostal som sa k nim. Z ostatných drakov som získal Sedmimílové Boty a Taledonovu Helmu (ktorá mi je na nič, lebo vyžaduje Dobro).

Už som na Hromovej Hore, naučil som sa magiu Vody na mistra, ale samozrejme som si zabudol kúpiť Mestskú Bránu a tu ju asi nezoženiem. Takže tie tunely budem musieť absolvovať ešte raz :wall:

Tak ma napadlo, je možné dostať z drakov jednu relikviu\artefakt viac krát? Hareckova kožená zbroj by sa mi hodila pre mojich troch lichov.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

raider - ne, není, artefakty a pod. by měli být unitární-jedinečné (logicky)... Párkrát se mi to stalo v MM VIII. ale to byl bug...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Myslel som si. Mám síce teraz 2 rovnaké artefakty (Titánsky opasok, sila +75, rýchlosť -40), ale to je niečo iné, jeden som získal tuším v Clankerovom laboratóriu a druhý vypadol z draka. Oba sú mi na nič, keďže od začiatku hry pomer boj z blízka k boju na diaľku je asi tak 1:20, možno aj viac. Ale 2x30.000zl. sa hodí, trénovanie na vyšších leveloch je už sakramentsky nákladné.

Ešte otázka: Kto (a kde) je zadávateľ questu, pri ktorom využijem Lebku Zokarra IV, ktorú som našiel v tuneloch?
Btw, do tých nepríjemných tunelov sa budem musieť aj tak vrátiť, zdá sa mi, že sa tam nachádzajú 2 sošky, brrr, nemám rád túto lokáciu.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

raider - MM VII rozlišuje dva typy nejvzácnějších předmětů - relic a artefakt, jeden lze prodat a lze jej najít vícekrát (tuším, že je to relic) a artefakt nelze najít vícekrát a nelze jej prodat:)

Zokkarova lebka je Ti na dvě věci:) Je určená pro stoupence světla- k promování Druida na Arch-Druida:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

AFAIK, je to dwarfsky kral, ktoreho pozostatky sa stratili a mas ich navratit k vecnemu odpocinku :-) (Ze si to este pametam) A myslim,z e tam bola aj obojrucna sekera, vedla tej lebky :think:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Morty píše:AFAIK, je to dwarfsky kral, ktoreho pozostatky sa stratili a mas ich navratit k vecnemu odpocinku :-) (Ze si to este pametam) A myslim,z e tam bola aj obojrucna sekera, vedla tej lebky :think:
Hej, to máš pravdu, ale ten quest Ti zadá Green v Tularean Forrestu (kousek za stájema) pokud sis vybral Cestu světla:) (pokud sis vybral cestu tmy, tak máš za úkol donést dračí vejce z Land of Giant někomu do Nighonu.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Morty: Ano, bola tam nejaká sakera, ale nie moc výnimočná.

Vallun: Väčšinou idú predať oba typy predmetov, práve som to vyskúšal (a samozrejme hneď loadol :-)).
Relic (relikvia) -Štít slávy, Titánsky opasok, Drtič, ale tiež mi išli predať aj artefakty, napr. Guvernérova zbroj, Vládcov prsteň.
Predmety ktoré mi nejdú predať sú napr. Minotaurova sekyra a Sluneční plášť, pričom ani jeden z nich nie je označený ako úkolový predmet, alebo artefakt.

Ešte ma zaujíma ten quest s rozmiestnením sošiek. Zrejme som sa mýlil keď som napísal že sa 2 sošky nachádzajú v tuneloch. Jednu (soška rytiera) som našiel v nejakom chráme, fakt už neviem v ktorom. Druhú (soška anjela) som našiel v nejakých tuneloch. Mne sa tie tunely strašne pletú, buď to boli tunely pod Hromovou horou, alebo to boli tunely ktoré sú súčasťou bludiska minotaurov. Myslím, že som ich prehliadol dobre a že 3. soška tam už nie je.

Ešte som nebol v troch lokáciách, lebo ma tam nezaviedol žiadny quest (chrám Mesiaca na Evermonských ostrovoch a chrám Temnoty v Jame-tu som síce bol pre ,,niečo modré,, :) ale to bolo hneď v prvej miestnosti, tak som ďalej nepátral a chrám Baa v Avlee (alebo v Turaleanskom lese? :think:) ). Takže typujem na jedno z týchto troch.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

raider - je to rozdíl ve verzích hry (alespoň mám ten dojem) respektive v češtině - když máš novou verzi v ignliš, tak tam snad funguje označení relic/artefakt dobře:) Ale nejsme si tím jist - já z toho neprodával nic, neb si rád dělám v Harmondale sbírku:)

V Maze (Bludiště) v Nighonu najdeš dvě sošky, v chrámu Slunce na Evermoonu jednu.
Obrázek
číslo 3 a 4 jsou ony sošky.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Vallun: podľa toho čo hovoríš mám prúser, lebo v truhle č.4 bola len jedna hromádka zlata, nič viac.
Našiel som ale ešte jeden návod a mám ešte nádej.
# Retrieve the three statuettes and place them on the shrines in the Bracada Desert, Tatalia, and Avlee, then return to Thom Lumbra in the Tularean Forest.

* To complete: The statues are located in the Maze in Mount Nighon, the Temple of the Moon in Evenmorn Island, and the Temple of the Sun in Evenmorn Island.
* Reward: 50000gp.
Zdroj

Takže sa idem kuknúť na Evermorn do chrámu Mesiaca.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

No, teď jsem to prošel, opravdu jsou obě v the MAze...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Aj ja som tú 3. sošku už získal. Bola chráme Mesiaca, zrejme naozaj záleží na verzii hry a podobne ako aj pri predaji Artefaktov, sú aj v questoch menšie odchýlky, ale myslím, že sa vyskytujú len vzácne.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Ale tohle je zajímavá informace, slyším o tom poprvé - že to má dopad i na questy.

Dotaz - používáš XPpatch?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“